Magiczna Wigilia w Zespole Szkół w Jasieńcu

23 grudnia 2019; 21:12

Informacja prasowa

0 komentarzy

Czas przedświąteczny obfituje w spotkania wigilijne we wszystkich szkołach, jednak jak co roku spotkanie w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu było wyjątkowe.

18 grudnia uczniowie i nauczyciele z rozmachem przygotowali ucztę wigilijną, która jest już słynna w środowisku lokalnym. O godzinie 10:00 Pani Dyrektor Dorota Nowak-Michałowska powitała licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się wikariusz Parafii Jasieniec Ks. Janusz Figurski, Radny Powiatu Grójeckiego Władysław Leszek Kumorek, Wójt Gminy Jasieniec Marta Cytryńska, Sekretarz Gminy Jasieniec Tomasz Podhorecki, Przewodniczący Rady Gminy Jasieniec Marcin Manowiecki, Komendant Powiatowy Policji w Grójcu Wojciech Bednarski, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu Włodzimierz Rzeczkowski, kierownik Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jasieńcu dr Robert Tomaszewski, Prezes Honorowy Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych Zofia Kaczor-Jędrzycka, przedstawiciel Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych Dorota Żebrowska, Prezes Banku Spółdzielczego w Jasieńcu Dariusz Dylicki, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Grójcu Andrzej Mazur, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu Justyna Stolarek, Dyrektor ds. marketingu firmy Agrosimex Janusz Miecznik, Prezes Związku Sadowników oddział Jasieniec Sylwester Janota, Dyrektor Przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu Danuta Kidacka, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu Alina Jarosz, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Magdalena Erber, przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Fołtyn, Honorowy Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Kazimierz Cegliński, Kapelmistrz Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Jasieńcu Michał Balcerowicz, absolwenci Marta Czerwińska właścicielka kwiaciarni „Teczowa”, Albert Koprzywa, Hubert Dzikołowski wokalista zespołu Dziku,  Rodzice-  przedstawiciele klas, emerytowani i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Po uroczystym powitaniu wszyscy zgromadzeni zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój oglądając Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez panią Edytę Urbańczyk-Rosłoń i uczniów klas pierwszych. Przedstawienie zakończyło się kolędą Bóg się rodzi, w trakcie której  zgromadzeni goście stworzyli magiczną atmosferę zapalając zimne ognie. Po części artystycznej Pan Wicedyrektor Wojciech Szpak odczytał fragment ewangelii, a ks. Janusz Figurski przypomniał wartości związane ze zbliżającym się świętem Bożego Narodzenia. Samorząd szkolny również stanął na wysokości zadania w oryginalny sposób składając życzenia wszystkim obecnym. Nieodłącznym elementem Wigilii w szkole w Jasieńcu było wspólne przełamanie się opłatkiem, które jak zwykle było okazją do złożenia sobie wzajemnie życzeń i okazania wielkiej serdeczności jak to jest na co dzień w naszej szkole.

Po tak bogatym programie wszyscy zgromadzeni zasiedli do suto zastawionych stołów, które są już wizytówką naszej szkoły. Uczniowie Technikum Żywienia wraz ze swoimi mentorami kulinarnymi Magdaleną Chmielewską, Anną Ługowska i Michałem Gutkowskim swoimi potrawami zaspokoili nawet najbardziej wybredne podniebienia i po raz kolejny zasłużyli na pochwały.

Nasze uroczyste spotkanie wigilijne było również okazją do rozstrzygnięcia konkursów na ozdoby świąteczne – konkurs na kartkę świąteczną, konkurs na ozdobę świąteczną oraz konkurs na kartkę świąteczną w języku niemieckim. Zespół wychowawców był organizatorem konkursu na „Ozdobę bożonarodzeniową” w dwóch kategoriach: indywidualnie i zespołowo. Jego celem  było  kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,  promowanie młodych talentów oraz poznawanie różnych technik plastycznych. Jury oceniało ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów oraz wkład pracy. Po burzliwych,  żywiołowych konsultacjach wyłoniono następujących zwycięzców.

W kategorii klasa:
III miejsce: IV TŻ 
II miejsce: II TI
I miejsce: I TI po szkole podstawowej

W kategorii indywidualnie:
III miejsce Karolina Walczak ex aequo, Aleksandra Zgórzak
II miejsce Konrad Kowalczyk
I miejsce: Andżelika Brzezińska ex aequo Dawid Werbanowski

Zostały także przyznane wyróżnienia następującym uczniom: Gabrieli Grzesiak-Trzasce, Patrykowi Nowakowskiemu, Mateuszowi Nowakowskiemu, Sebastianowi Matysiakowi, Patrycji Strupińskiej, Kindze Osiadacz, Julii Brzezińskiej, Jakubowi Sierakowskiemu oraz Natalii Gendek.

Zwycięzcą gratulujemy a osobą wyróżnionym dziękujemy za wzięcie udziału.

Aneta Tywonek

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Słodko-gorzki remis w derbach Z przebiegu gry grójczanie powinni być zadowoleni, że z...
Otwarto przebudowane drogi gminne w Zalesiu i Woli Worowskiej W sobotę odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanych dróg...
Koronawirus: stabilna sytuacja w powiecie grójeckim W ciągu ostatniej doby nie potwierdzono żadnego, nowego...
Koronawirus w powiecie grójeckim: jest najnowszy raport sanepidu Stabilna sytuacja epidemiologiczna w powiecie grójeckim. W...
Spektakl Porwanie w Grójeckim Ośrodku Kultury Występ odbędzie się 1 października o godzinie 19.00 w Gró...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

SKUP telefonów FELG ALUMINIOWYCH... ZAPISZ NUMER : 799 844 244
Witam Nasza firma zajmuje się SKUPEM...
Od 45 zł/m2 Ocieplenia pianką PUR... PROMOCJA - ocieplenie pianą PUR 20cm już od 45pln/m2 + montaż wieszaków...
Plakista/Monter płyt GK GRH Polska (nr licencji 16998) poszukuje dla francuskiego kontrahenta,...
Brukarz z kat.C Agencja Pośrednictwa Pracy Globale Ressource Humaine (nr licencji 8984)...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Freiburg 1350 euro

Firmy z Grójca i okolic

zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.