Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Majowe święta w Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu

3 maja 2018; 09:27

Informacja prasowa

0 komentarzy

Rok szkolny 2017/18 jest „Rokiem dla Niepodległej” w związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

News will be here

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu przygotowują się bardzo starannie i podejmują szereg działań, by godnie uczcić 100 rocznicę.

Już od dłuższego czasu trwały przygotowania do świąt majowych.

W poniedziałek 21 kwietnia w ZSS obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi i oprócz spotkania ekologicznego, na naszym szkolnym podwórku zasadziliśmy drzewo- lipę, w ramach akcji ”100 drzew na 100- lecie Niepodległości” obok drzewa ułożony został kamień z pamiątkową tabliczką upamiętniającą wydarzenie.

We wtorek, powstała galeria prac plastycznych - uczniowie wszystkich klas od wielu tygodni przygotowywali plakaty o tematyce „Ojczyzna- Patriotyzm- Niepodległość”. Wszystkie klasy wykazały się niemałą kreatywnością i talentem plastycznym.

W czwartek 26.04, podczas spotkania całej społeczności uczniowskiej z okazji zbliżających się świąt majowych 1-2-3 Maja, uczniowie przypomnieli sobie co to za święta i dlaczego je obchodzimy. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat, ośmioro uczniów, zwycięzców szkolnego konkursu recytatorskiego, zaprezentowało w sposób mistrzowski wiersze o tematyce patriotycznej, odbył się quiz wiedzy o Ojczyźnie w formie turnieju „Kocham Cię Polsko”, stworzyliśmy Kodeks Młodego Patrioty, który zawiśnie na szkolnym korytarzu, a uczniowie obiecali się stosować do wszystkich jego punktów. Na zakończenie wspólnej zabawy śpiewaliśmy pieśni i piosenki patriotyczne.

Każda klasa otrzymała dyplom za aktywne uczestnictwo w obchodach Świąt Majowych i za patriotyczną postawę godną naśladowania oraz słodkie upominki, których sponsorem była firma Ferrero Polska Sp.zo.o.

Kolejne spotkania patriotyczne, przybliżające nas do 11 listopada, do setnej rocznicy już wkrótce.

Info ZSS Grójec

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.