Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Mało znane stoki narciarskie

1 grudnia 2014; 09:57

Grojec24.net

0 komentarzy

Ferie już coraz bardziej się zbliżają, więc pora, aby zastanowić się, gdzie tym razem się udać. Wielu ludzi już ma dość zatłoczonych stoków, ciągłego braku miejsca w hotelu, czy też na parkingu. Gdzie się udać, aby przyjemność z szaleństw na stoku była większa? Gdzie liczba ludzi jest troszkę mniejsza?

News will be here

Tłoki na stokach, kolejki przy kasach i wyciągach, to największy minus popularnych ośrodków narciarskich. W weekendy w okresie ferii stoki w dużych ośrodkach, jak Białka Tatrzańska, Krynica, Szczyrk, czy Korbielów przeżywają prawdziwe oblężenie i nie da się tam swobodnie pojeździć. Taka sytuacja doprowadza do tego, że coraz to większa liczba osób szuka jakiś alternatyw dla dużych ośrodków narciarskich. Jeżeli jesteś w tej grupie i źle reagujesz na hasło wyjazd na narty Polska, to ten artykuł jest idealny dla Ciebie.

W Małopolsce możemy odwiedzić mały stok zlokalizowany we wsi Siemiechów niedaleko Tarnowa. Dla pasjonatów narciarstwa znajdują się tu trzy trasy: trudna (350 m), średnia (600 m) i łatwa (120 m). Obok jest także ośla łączka. Stok jest ratrakowany, oświetlony i wyposażony w dwa wyciągi - talerzykowy duży o długość 350 m i przepustowości 900 os./godz. i wyciąg talerzykowy mały o długość 120 m i przepustowości 420 os./godz.

Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą się udać do położonego nieopodal Dusznik, Podgórza. Podczas pobytu możemy skorzystać z dwóch wyciągów narciarskich: jeden o długości 450, a drugi 760 metrów. Przy krótszym zainstalowane zostało sztuczne oświetlenie oraz system naśnieżania. Drugi z wyciągów oferuje trzy trasy zjazdowe (najdłuższa z nich ma 1500 m).

Na Podkarpaciu mamy do dyspozycji prywatny ośrodek turystyczny "Rusinowa Polana", który znajduje się w Dwierniczkach. Ośrodek dysponuje wyciągiem narciarskim na zboczu Trohańca (939 m n.p.m.). Oferuje również narciarzom trzy trasy o długościach: 550 m (średnio trudna), 2000 m nartostrada (łatwa), 500 m (średnio trudna). Stok jest oświetlony i ratrakowany.

Dla osób, które już straciły cierpliwość do dużych ośrodków narciarskich w Polsce jest, jednak alternatywa. Wystarczy tylko mocniej poszukać i znajdziemy stok idealny dla nas, gdzie nie ma dużych kolejek. Zawsze znajdziemy miejsce w hotelu, czy na parkingu. Małe ośrodki narciarskie powoli będą zdobywać większą sławę, gdyż z roku na rok rośnie frustracja turystów.

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.