Maraton imprezowy w Bibliotece

29 lipca 2016; 13:34

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. MGBP w Grójcu Fot. MGBP w Grójcu

Tak upłynął pierwszy miesiąc wakacji w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu.

W obecnych czasach to, co kiedyś dla nas było trzepakiem, podwórkiem, grą w gumę, czyli jedyną dostępną formą spędzania wolnego czasu, dzisiaj jest obecne jako komputer, tablet, konsola do gier czy telefon komórkowy. Dzisiaj przed monitorem kopie się w piłkę, zapoznaje się ludzi, rozmawia przez skype z przyjaciółmi, gra w gry. Spędzając czas wolny w ten sposób młodzi ludzie uzależniają się od nowych zabawek. Psycholodzy szkolni twierdzą, że około jedna trzecia dzieci i młodzieży jest zagrożona lub uzależniona od internetu, gier komputerowych czy telefonów komórkowych.

Zamysłem projektu Moja mama bez snapchata realizowanego przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży jest ukazanie nowych form spędzania czasu wolnego, bo nie wystarczy powiedzieć wyjdź z domu, ale wskazać inne rozrywki i możliwości kontaktów z rówieśnikami niż tylko te wirtualne.

Gry podwórkowe

Wakacje w Bibliotece rozpoczęły się ciepło, śpiewająco i świetną zabawą. Pani Kasia, która prowadziła zajęcia przywiozła ze sobą gitarę by nauczyć uczestników  kilku piosenek. Więc w cieniu drzewa rozbrzmiewały wesołe nutki. Po tym jak poruszone zostały nie tylko struny gitarowe ale także te w gardle był czas na zabawę. Piłka i gry podwórkowe dostarczyły dużej dawki radości i ruchu.

Posiłek ważna sprawa

W dzisiejszych czasach rodzice za mało czasu poświęcają swoim dzieciom. Pogoń za polepszeniem sytuacji materialnej doprowadziła do tego, że mniej czasu mają na spokojne przyrządzanie zdrowych posiłków. W takiej sytuacji wybierają numer telefonu do pizzerii i zamawiają szybki posiłek. Oprócz tego słodycze, lody, chipsy i inne niezdrowe przekąski.

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie Posiłek ważna sprawa, na którym dzieci uczyły się same przygotowywać zdrowe śniadania i kolacje. Na stołach królowały twarożki z rzodkiewką i szczypiorem oraz przepyszne warzywne sałatki.

Pościelowe zmagania - szkoła samodzielności

Z pościelą walczymy za każdym razem, kiedy ścielimy łóżko. Zawsze coś się przesunie, albo rogi wyjdą z poduszki albo powłoczka z kołdry się zsunie. Na zajęciach dzieci miały możliwość nauki oblekania pościeli. To naprawdę trudna sztuka ale uczestnicy warsztatów  jak zwykle dali sobie radę.

Latawce - warsztaty ZPT

Jedną z ciekawszych metod spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jest puszczanie latawców. Ale skąd wziąć taką zabawkę?

W Bibliotece Dziecięcej uczestnicy warsztatów tworzyli swoje barwne ptaki z listewek i szarego papieru. Do nich dołączali długie, kolorowe ogony ze sznurka i bibuły. I tak powstały przepiękne latawce.

Muzyka wszechczasów

Chopin, Bach czy Mozart, któż to taki? Podczas wakacyjnych zajęć w dzieci poznały biografie wielkich twórców muzyki poważnej oraz zapoznały się z ich twórczością. Ale to tylko początek. W drugiej części spotkania rządziła muzyka i tańce lat 80-tych.

Guzikowy obrazek- szkoła samodzielności

Szkoła samodzielności to strzał w dziesiątkę. Uczestnicy warsztatów uczyli się różnych czynności związanych z codziennymi pracami. Tym razem królowało szycie. Dzieci tworzyły na płótnie guzikowe obrazki jako trening posługiwania się igłą.

Nie dam się wkręcić

Mój przyjaciel Necio- bohaterem opowiadania jest chłopiec Jaś, który samodzielnie konstruuje robota Necia. Robot wprowadza swego twórcę Jasia w świat Internetu. Pokazuje chłopcu jak korzystać z przestrzeni internetowej: zdobywać wiedzę, komunikować się z innymi oraz przesyłać zdjęcia i filmy z różnych stron świata. Przestrzega także przed zagrożeniami występującymi w Internecie, uosabianymi w bajce przez stwory „Sieciuchy”. Historia ta została wspaniałomyślnie wykorzystana przez prowadzącego zajęcia do rozmowy z dziećmi na temat zasad mądrego i bezpiecznego posługiwania się Internetem.

Ponadto dzieci miały możliwość wykazania się umiejętnościami plastycznymi i kreatywnością poprzez narysowanie robota Necia i ulubionej gry komputerowej. Dodatkową atrakcją były zabawy ruchowe w grupie w postaci rzutów kostką i tworzenia sieci z wykorzystaniem kłębka wełny.

Warsztaty były prowadzone w sposób niezwykle ciekawy i różnorodny (elementy plastyczne, zabawy ruchowe). Ich niewątpliwą zaletą było połączenie waloru edukacyjnego zajęć (zasady bezpiecznego i mądrego używania Internetu) ze świetną zabawą.

Zośka, zośka pamiętasz? - warsztaty ZPT

Gra w zośkę to bardzo popularna zabawa. Zośka to mała piłeczka uszyta z różnych materiałów, którą wykonywać można przeróżne triki. W Bibliotece uczestnicy warsztatów samodzielnie szyli małe piłeczki a na koniec wypełniali je ryżem. Na zakończenie spotkania każdy szwacz miał możliwość zaprezentować swoje umiejętności gry w zośkę.

Smoczy Sad - Klub Gier Fabularnych

Gry planszowe zawładnęły uczestnikami zajęć. Dla najmłodszych były dostępne klasyki jak warcaby czy chińczyk, ale i Wolsung wzbudził duże zainteresowanie. Gracze gonili gąskę, zdobywali zamek i walczyli z maszynami Molocha w grze Neuroshima Hex. Wspaniale bawili się razem młodzież, dzieci i rodzice. Gry bez prądu ośmieliły i zbliżyły wszystkich uczestników.

To jeszcze nie wszystko co proponuje Biblioteka podczas tegorocznych wakacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą letnich zajęć.

Projekt „Moja mama bez snapchata” realizowany jest przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu w ramach Programu Działaj Lokalnie dofinansowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki: Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Samorządowi Gminy i Miasta Grójec, Starostwu Powiatowemu w Grójcu oraz Partnerom: DELTIMA Sp. z o.o., TRANS-MED Dariusz Witkowski, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Andrzej Zaręba - Radny Powiatu Grójeckiego, PRZYBYSZEWSKI Maszyny i Narzędzia do Sadu i Ogrodu, TAX SERVICE Sp. z o.o. Marta Cytryńska, PRIMA 2000 Sp. z o.o., ABAKUS SERVICE Sp. z o.o. Zofia Rachubińska i OPTIMA Marcin Majewski.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Policjanci z Grójca dostali kartkę i ręcznie wykonane anioły Pani policjantka, która mnie przesłuchiwała i Pan Łukasz...
Derby gminy Grójec dla Głuchowa! Ważne zwycięstwo GPSZ W niedzielnych derbach piłkarze GPSZ Głuchów pokonali na...
Wysoka porażka Mazowsza Grójec z Orłem Wierzbica Podopieczni Jerzego Engela juniora przegrali na własnym...
W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.