Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

MatZone, czyli edukacyjna inicjatywa uczniowska

20 lutego 2024; 20:24

Informacja prasowa

0 komentarzy

W dzisiejszych czasach, edukacja jest kluczowym elementem rozwoju młodego pokolenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów i pragnąc ułatwić naukę matematyki, grupa czterech licealistów postanowiła stworzyć platformę edukacyjną o nazwie MatZone.

News will be here

Pomysł na stworzenie MatZone narodził się z chęci przyczynienia się do rzeczywistego wpływu na otoczenie i wsparcia rówieśników. Zespół, którego skład wchodzą uczniowie XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Warszawie: Zofia Warzybok (liderka projektu, mieszkanka Grójca), Alicja Kras (kierowniczka projektu), Julia Olak (zajmująca się prowadzeniem social mediów) i Krystian Kras (informatyk), zdecydował się na stworzenie platformy edukacyjnej z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych.

Twórcy platformy MatZone tworząc swoją stronę trzymają się zamysłu „Cała wiedza w jednym miejscu”. W związku z tym można znaleźć takie rzeczy jak przede wszystkim „materiały”, czyli zbiór filmików z youtuba posegregowanych i dobranych do każdego tematu jaki jest w szkole średniej, następnie „korepetycje” czyli zakładkę na której chcemy umieszczać uczniów, którzy udzielają korepetycji młodszym rocznikom, są też „studia” gdzie opisane są najpopularniejsze uczelnie wyższe, na które mogą zdecydować się maturzyści zdający maturę rozszerzoną z matematyki. I na końcu jest „matura” czyli zakładkę poświęconą właśnie maturze. Można tam znaleźć rozwiązane matury, spis wymagań maturalnych oraz polecane kursy maturalne polecane przez twórców projektu MatZone. Uczniowie z XXI LO w Warszawie swój projekt poświęcili matematyce, ponieważ wszyscy czworo rozszerzają właśnie ten przedmiot. Jest to więc inicjatywa OD uczniów DLA uczniów.

Warto wspomnieć, że omawiany projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii” o której licealiści dowiedzieli się w szkole od nauczyciela podstaw ekonomii. Olimpiada ta zachęca młodzież do samodzielnego wymyślenia i przeprowadzenia projektu społecznego w wybranej przez nich formie. Jest to doskonała okazja dla uczniów do zdobycia przez nich doświadczenia w zarządzaniu oraz do pokazania im, że są w stanie realnie wpływać na otoczenie, zmieniać świat na lepsze. W trakcie wprowadzania inicjatywy w życie uczestnicy są oceniani w różnych kategoriach (np. liczba beneficjentów, wzmianki medialne, zebrany budżet). Po zakończeniu takiej olimpiady dostają oni certyfikat potwierdzający ich wkład i ciężką pracę. Najlepsze projekty są nagradzane „Wilkami”, wręczane przez pomysłodawców  olimpiady.

Jeśli chodzi o przyszłość projektu po olimpiadzie, to zespół MatZone nie zamierza przerywać swojej działalności. Mało tego planują dalszy rozwój platformy i rozszerzenie jej o wiele dodatkowych elementów takich jak na przykład unikalna karta wzorów zawierająca całą teorię z matematyki.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.