Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w Grójcu

11 grudnia 2021; 12:32

Informacja prasowa

0 komentarzy

Na początku grudnia, jak co roku, w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu odbyła się impreza sportowo- integracyjna, objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego pana Adama Struzika pod nazwą „Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami”.

News will be here

Jej celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób borykających się z różnorodnymi dysfunkcjami i deficytami, jak również przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami.

Głównym punktem imprezy był turniej tenisa stołowego, podczas którego zawodnicy rywalizowali w czterech grupach tenisowych, a także w dodatkowych konkurencjach związanych z tą dyscypliną sportu. Zawody przebiegały pod znakiem dobrej zabawy i współzawodnictwa w duchu fair play. Po zaciętej rywalizacji, zwycięzcy cieszyli się z miejsc na podium i zdobytych nagród, a wszyscy zawodnicy ze zdobytych medali. Nie można jednak nie zauważyć, że uczestnicy turnieju mieli okazję, by być zwycięzcami swoich słabości.

W uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami brali udział zaproszeni goście, m.in. pan Leszek Przybytniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Grono Pedagogiczne na czele z panią dyrektor Barbarą Tybiszewską, rodzice, uczniowie szkół i ośrodków specjalnych oraz zaprzyjaźnionych szkół publicznych.

Dziękujemy za wsparcie finansowe udzielone przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Kultury, Promocji i Turystyki podczas organizacji tak ważnego dla nas wydarzenia. Impreza nie mogłaby się też odbyć bez nieocenionej pomocy sponsorów Piekarni Dojutrek, Kazana, Cukierni Klepacz oraz wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu i Rady Rodziców ZSS w Grójcu.

Info ZSS Grójec

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.