Minister Czarnek z wizytą w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kozietułach

3 września 2021; 18:59

Grojec24.net

2 komentarze

Fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki Fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

Dziś Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził Niepubliczną Szkołę Podstawową w Kozietułach. Placówka ta została zlikwidowana kilkanaście lat temu przez władze samorządowe, a jej funkcjonowanie zostało przywrócone dzięki staraniom rodziców, mieszkańców oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kozietuły i Okolic - czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Podczas wizyty minister Przemysław Czarnek podkreślił, że zarządzające niepubliczną szkołą Stowarzyszanie zwiększyło liczbę uczęszczających do niej uczniów z nieco ponad 30 do 95. Uczą się w niej także przedszkolaki. Szef MEiN zaznaczył, że zaangażowanie rodziców i mieszkańców Kozietuł zasługuje na docenienie.

– Rozwój tej szkoły jest niezwykle istotny. Jestem przekonany, że rozumieją to także samorządowcy tej ziemi, samorządowcy gminy Mogielnica. Mam nadzieję, że rozumie to także pan burmistrz tej gminy i będzie pomagał tej szkole. Rodzice, członkowie Stowarzyszenia tę szkołę przejęli, jako Stowarzyszenie prowadzą szkołę niepubliczną, potroili liczbę uczniów, dali tej szkole wielkie perspektywy rozwoju, przykładają wielką wagę do rozwoju tej szkoły. Rozwoju najistotniejszego, czyli tego dotyczącego samej nauki, edukacji, ale też infrastruktury, która tutaj jest. Takim rodzicom, mieszkańcom tej gminy, trzeba tylko pomagać – zaznaczył minister.

Szkoła niepubliczna w Kozietułach

Przełomowym rokiem dla funkcjonowania niepublicznej szkoły w Kozietułach był rok 2008. Ówczesna sytuacja  doprowadziła do decyzji władz gminy Mogielnica o zamknięciu szkoły. Odwaga i determinacja lokalnej społeczności sprawiły, że powstało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kozietuły i Okolic, które podjęło inicjatywę utworzenia i poprowadzenia Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Burmistrz Mogielnicy  podjął decyzję i  użyczył istniejący budynek wraz z terenem na szkołę niepubliczną. Dzięki temu została zachowana ciągłość pracy szkoły i od 1 września 2008 roku ruszyła bezpłatna Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kozietułach. Od 1 kwietnia 2009 roku dołączyło do niej Niepubliczne Przedszkole „Promyczek”.

Obie placówki utrzymywane są z subwencji oświatowej oraz ze wsparcia darczyńców i ludzi dobrej woli. Szkoła odpowiada również na potrzeby rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy poszukują szkół małych, bezpiecznych, mogących poświęcić ich dzieciom więcej czasu i które potraktują każde dziecko indywidualnie i z należytą uwagą.

Ministerstwo Edukacji i Nauki

TAGI:

Komentarze (2):

M; 3 września 2021, 21:27

Lex caryca też był?

Hubi; 3 września 2021, 23:11

Panie Burmistrzu,
Po co Panu to było?
Podobno jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Święto Kwitnących Jabłoni: w niedzielę Piękni i Młodzi oraz Ania Dąbrowska Zabawa rozpocznie się o godz. 17 od koncertu Nivel. Później...
Kanonada na Laskowej. Mazowsze wbiło siedem goli Oronce W sobotnie popołudnie podopieczni Mariusza Lisieckiego...
Uczniowie spotkali się z mistrzem Europy, Pawłem Januszewskim W piątek, 20 maja w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. J....
Święto Kwitnących Jabłoni: sobotnie koncerty jednak odwołane Ze względów bezpieczeństwa zaplanowane na sobotę koncerty w...
Wjechał w grupę kolarzy. Sąd w Grójcu zdecydował ws. kierowcy Mężczyzna, który wjechał samochodem w grupę kolarzy zabijaj...

Najnowsze ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników Szanowni Państwo,

Firma RV Group Poland sp. z o. o....
Zatrudnimy kierowców C+E ( ADR )... Zatrudnimy kierowców C+E (ADR podstawa+cysterny) do przewozu asfaltów.
Praca dla STUDENTÓW / MATURZYSTÓW... STUDENCIE!
UCZNIU!

Chcesz sobie dorobić podczas...
Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Przedstawiciel Handlowy To oferujemy

- atrakcyjne wynagrodzenie

-...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.