Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Mistrzostwa Polski Rallycross wracają do gry! Dwie rundy w Słomczynie!

9 marca 2016; 11:28

Grojec24.net

1 komentarz

Fot. materiały prasowe

Przez ostatnie trzy lata byliśmy świadkami reaktywacji Rallycross-u w Polsce. Z inicjatywy zawodników, którzy nie chcieli się pogodzić ze świadomością, że w Polsce nikt nie jest zainteresowany organizacją tego typu zawodów, w 2013 roku powołany został do życia cykl Rallycross Cup. Te trzy lata były poligonem doświadczalnym zarówno dla promotora serii RC Promotor Polska ale także dla zawodników, co zaowocowało stworzeniem pełnowartościowego cyklu z ciągle rosnącą ilością zawodników na starcie.

News will be here

Sezon 2016 ma być  rokiem przełomowym. Nowo podpisana umowa promotorska z Polskim Związkiem Motorowym to wielka szansa dla polskiego Rallycrossu. Pierwszą nowością będzie z pewnością powrót Mistrzostw Polski Rallycross!

Idąc za przykładem promotora Mistrzostw Świata Rallycross, RC Promotor Polska, wprowadził zunifikowane nazewnictwo serii. Obecnie cykl ten nazywać się będzie PRX, Polish Rallycross.

I w ramach niego zostaną rozegrane zawody w randze Mistrzostw Polski a także Pucharu Polski.

Łukasz Zoll Prezes RC Promotor Polska: „Te trzy lata z Pucharem Polski wiele nas nauczyły. Bardzo nas cieszy ciągły rozwój naszego cyklu i jego popularności, napływ nowych zawodników, zainteresowanie kibiców i sponsorów. Owocna współpraca z Polskim Związkiem Motorowym i sukces cyklu dodatkowo potwierdzają, że to idealny moment na rozszerzenie naszego cyklu o Mistrzostwa Polski, dodatkowo cieszy fakt, że ta umowa została podpisana aż na 3 lata."

Puchar Polski, wzorem rozgrywek światowych stanie się integralną częścią całego cyklu. Oznaczać to będzie, że nadal zawodnicy, którzy ze względów regulaminowych mogą ścigać się tylko w Pucharze Polski, będą mogli obcować z najlepszymi zawodnikami w kraju, podczas zawodów łączonych.

W sezonie 2016 wciągu siedmiu weekendów wyścigowych, zostanie rozegranych aż  dziesięć rund.

Możliwe jest to oczywiście dzięki wprowadzeniu do kalendarza nowych torów, którymi są Autodrom Jastrząb k. Radomia oraz lotnisko Kluczewo koło Stargardu.

1runda 09-10.04.2016 Lausitzring

2runda 22. 05.2016 Toruń (RCC)

3runda 09-10.07.2016 Vilkyciai

4runda 23.07.2016 Stargard (RCC)

5runda 24.07.2016 Stargard  (RCC)

6runda 03-04.09.2016 Jastrzab (RCC)(CEZ)(CHALLENGE)

7runda 24.09.2016 Stargard (RCC)

8runda 25.09.2016 Stargard (RCC)

9runda 15.10.2016 Słomczyn (RCC)
  
10 runda 16.10.2016 Słomczyn (RCC)

Nowy kalendarz ujawnia kolejną wielką nowość w sezonie 2016, a więc wkroczenie cyklu do rozgrywek międzynarodowych. Runda w Jastrzębiu pod Radomiem  oprócz cyklu narodowego Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski, będzie także należała do Mistrzostw Europy Strefy Centralnej (CEZ) a także Rallycross Challenge, europejskiego cyklu.  Runda w Stargardzie dzięki współpracy z miastem Stargard oraz Automobilklubem Stargardzkim, odbędzie się na torze, który zostanie zbudowany na lotnisku w Kluczewie.

Krzysztof Skorupski wiceprezes RC Promotor Polska - odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że promotor Rallycross Challenge uznał nasz cykl za godny współpracy i już we wrześniu zobaczymy rozgrywki rangi europejskiej na polskim torze. Szkoda, że ze względu na brak wsparcia ze strony automobilklubów, musieliśmy na to czekać aż pięć lat,  kiedy to po raz ostatni  organizowane były Mistrzostwa Europy na torze w Słomczynie. Mamy nadzieję, że naszych starań, nie popsują zakulisowe rozgrywki, których to wielokrotnie byliśmy świadkami. Runda w Jastrzębiu będzie dla nas kluczowym momentem sezonu 2016, gdyż traktujemy to jako największe wyzwanie i test przed organizacją Mistrzostw Świata w sezonie 2017. Kosztowało nas to wiele czasu i pracy, przez co to późne ogłoszenie naszych planów ale myślę, że warto było czekać"

Podobnie jak to ma miejsce w Mistrzostwach Świata tak i w Polsce Rallycross-em zaczynają interesować się  doświadczeni kierowcy z innych dyscyplin motorsportu. Najlepszym przykładem na to jest dołączenie do cyklu PRX- Mistrzostwa Polski ikony polskich rajdów, wielokrotnego Mistrza Polski Tomasza Kuchara

Tomasz Kuchar: Po pierwsze chciałem bardzo podziękować wszystkim zawodnikom i działaczom rallycross-owym za tak miłe i ciepłe przyjęcie. To niesamowite jaka rodzinna i koleżeńska atmosfera panuje między nimi wszystkimi. Jestem pewien, że walka na torze będzie zacięta, ale w duchu fair-play, a poza torem będziemy jedną wielką, wspierającą się grupą. Jeżeli chodzi o moje oczekiwania w pierwszym roku startów, to chyba muszę być realistą, bo nie mając żadnego doświadczenia wyścigowego w walce „bok w bok", będzie mi ciężko walczyć z kolegami, którzy na Rallycrossie „zjedli zęby". Niemniej jednak pokłady ogromnej ilości ambicji nie pozawalają mi się poddawać bez walki i na pewno będę chciał jak najszybciej dołączyć do czołówki. A czy mi się to uda? Nie wiem, trzymajcie kciuki proszę!!!!

RC Promotor Polska od początku za priorytet stawia sobie promocję i medialność cyklu dlatego też w sezonie 2016 promotor ma zamiar zwiększyć swój zasięg i oglądalność cyklu.

Piotr Kempa wiceprezes RC Promotor Polska odpowiedzialny za kontakty z mediami: „ Trzy lata temu nie przypuszczaliśmy, że nasza działalność tak się rozwinie, liczyliśmy, że osoby/instytucje, które są do tego stworzone, wesprą nas w projekcie reaktywacji Rallycrossu, że sukces tworzących się Mistrzostw Świata spowoduje, że do tego projektu naturalną koleją rzeczy dołączą kolejni partnerzy. Niestety rzeczywistość okazała się inna. Cieszy mnie, że się nie poddaliśmy i dzięki wsparciu Telewizji Polskiej, udało nam się stworzyć cykl motorsportowy, który regularnie zagościł na antenach telewizyjnych. W sezonie w 2016 nasza współpraca będzie kontynuowana w jeszcze atrakcyjniejszej dla Kibiców formie"

To jeszcze nie wszystkie nowości związane z cyklem dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony www.rallycrosscup.pl  na której można również znaleźć nowy regulamin na sezon 2016, oraz facebooka www.facebook.com/rallycrosscup .Zapowiadają się więc wielkie emocje na które jak zawsze gorąco zapraszamy! Do zobaczenia na torach!

TAGI:

Komentarze (1):

klw; 10 marca 2016, 16:20

A co sie dzieje w Slomczynie, tor jest wielkim placem budowy. Wszystkie opony wywiezli, siatka polozona.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mundurowi z Grójca walczą z przestępczością narkotykową Tylko w maju policjanci zatrzymali 7 osób posiadających...
Liga okręgowa: Zodiak Sucha – Mazowsze Grójec 3:2 W niedzielne popołudnie podopieczni Jerzego Engela jr...
Dwóch kierowców wyjątkowo mocno przekonało się o skuteczności grupy SPEED W ubiegłym tygodniu grójecka grupa SPEED skontrolowała 71...
Umowa na remont świetlicy wiejskiej w Gościeńczycach podpisana! Świetlica wiejska w Gościeńczycach wkrótce przejdzie remont...
Dzieci w powiecie grójeckim. Ciekawe dane przed Dniem Dziecka Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.