W niedziele 24 stycznia w grójeckim Spartakusie odbył się turniej w mini koszykówce w którym zmierzyły się czołowe drużyny ligi WOZ Kosz.
Do Grójca przyjechały drużyny rocznika 2006 z Komorowa oraz Włocławka. Turniej rozpoczął się meczem drużyny gospodarzy turnieju z UKS Komorów.
Braki kadrowe MKS-u Grójec oraz epidemia grypy przesądziły o wyniku. Komorów wygrał 39:51. Niski procent trafień rzutów z gry oraz kiepska skuteczność na tablicach po obu stronach parkietu to chyba największe błędy Grójca w tym starciu. W końcówce spotkania udało się co prawda wyprowadzić kilka skutecznych akcji podkoszowych (podania pod sam kosz Juraszewskiego do Marcińskiego), lecz straty były zbyt duże do odrobienia.
Kolejny mecz to pojedynek z Włocławkiem. Ekipa z Pomorza to także trudny rywal. W pierwszej części spotkania Grójec gra na niskiej skuteczności w ataku a tempo gry jest ospałe. Po pierwszej połowie przegrywamy 18:24. W końcu MKS trafia 4 akcje z rzędu i wychodzi po raz pierwszy na prowadzenie 30:29. Goście próbują przejąć kontrole w meczu wychodząc jeszcze dwukrotnie na 1- punktowe prowadzenie. MKS nie odpuszcza: zaczyna zbierać, trafiać i zmuszać przeciwnika do strat. Jest zwycięstwo 43:34. Tym wynikiem Grójec zapewnia sobie drugie miejsce w turnieju.
W finale Włocławek ulega świetnie dysponowanej drużynie Komorowa 32:48.
Wysoką formę w całym turnieju zaprezentowali: Max Niemirowicz- MVP turnieju oraz Filip Kowalczyk- Król strzelców turnieju.
Do pierwszej piątki turnieju wytypowani zostali:
1.Filip Borek-UKS KOMORÓW
2.Antek Śliwiński-TKM WŁOCŁAWEK
3.Kuba Kępiński-TKM WŁOCŁAWEK
4.Marcel Łącki-MKS GRÓJEC
5.Antek-Longin MARCIŃSKI-MKS GRÓJEC
Szymon Wójcik
15 godzin temu
Puchar Polski: Mazowsze Grójec – Oskar Przysucha 0:11
3 dni temu
Niebezpieczna jazda na S7 przerwana. Na liczniku Porsche miał 227 km/h
3 dni temu
Puchar Polski: Mazowsze Grójec – Oskar Przysucha 0:11
3 dni temu
Niebezpieczna jazda na S7 przerwana. Na liczniku Porsche miał 227 km/h
3 dni temu
Ogłoszenia