Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

MKS I kontra MKS II – pełna relacja z meczu

16 stycznia 2015; 20:26

Grojec24.net

0 komentarzy

Wczorajsze derby były walką o każdą akcje. Obydwie drużyny nie chciały przegrać tego spotkania. O zwycięstwie zadecydowały ostatnie sekundy.

News will be here

Polecamy

Drużyny rozpoczęły mecz w składach  : MKS I -  Świderski, Ptaszek , Mikołajczyk, Lenarcik  oraz trener Łukasz Nowak. MKS II – Doliński , Jakubczak, Maliszewski,  Kocewiak oraz Koziński.

Pierwsze minuty spotkania to skuteczne akcje ofensywne MKS-u II , które doprowadzają do wyniku 11:5 po trzech minutach gry. Młodsza drużyna trafia rzuty z dużą skutecznością. Panowie radzą sobie świetnie zarówno na dystansie jak i bliżej kosza. W pierwszych 10 minutach w drużynie szczególnie wyróżnia się Kocewiak, Jakubczak oraz Doliński . MKS I jednak nie odpuszcza. Świderski  kradnie 2 razy piłkę przeciwnikom i wyprowadza kontratak. To jednak nie wystarcza aby dogonić MKS II. Podopieczni Nowaka dzięki przewadze wzrostu wypadają lepiej na tablicach. W ataku głównie punktują Ptaszek, Lenarcik i Mikołajczyk. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 30:20 dla MKS II.

Kolejna odsłona meczu zaczyna się od serii punktowej MKS-u I, który redukuje straty do 4 punktów. W kolejnej akcji Doliński rzutem za 3  przerywa passę MKS-u I. Młodzi mają problem z przebiciem się przez obronę MKS-u I. Lenarcik blokuje a Ukleja dobrze radzi sobie na tablicach. MKS II odskakuje na 10 punktów. Górecki trafia 4 punkty z rzędu i po 5 minutach drugiej kwarty MKS II prowadzi już tylko 2 punktami. Drużyna Kawalca ma problemy z faulami. W końcówce II kwarty zawodnik MKS –u II popisuje się widowiskową akcją ogrywając Lenarcika 1 na 1. Pywowarczyk przekozłowuje piłkę pod nogami Lenarcika i kończy akcje dwutaktem. Publiczność reaguje aplauzem. Ukarany przewinieniem technicznym z boiska schodzi Ptaszek.  Pierwsza połowa kończy się remisem 45:45.

W drugiej połowie po wolnych Mikołajczyka MKS I wychodzi poraz pierwszy na prowadzenie 45:47. Ekipa Nowaka zaczyna swoją kolejną serie punktową. Lenarcik trafia 2 razy za 3. MKS I prowadzi już 10 punktami. Cała III kwarta to dominacja w ataku Lenarcika i Mikołajczyka.  Świderski popisuje się świetnym podaniem zza łuku do Lenarcika który łapie ją przy samej obręczy i trafia 2 punkty. Dużo starsza drużyna MKS-u I chyba chcę pokazać młodszym kolegom , że jeszcze ma coś do powiedzenia w kwestii koszykówki w naszym mieście i skutecznie zwalnia tempo , narzucane przez MKS II.

W końcowych minutach III kwarty zmęczenie daje się we znaki i młodzież rzuca się do odrobienia strat, zbliżając się na 6 punktów.  Kolejne dwie celne trójki Dolińskiego doprowadzają do 1 punktowego prowadzenia MKS-u II. Padają dwa przewinienia techniczne ze strony MKS-u II za dyskusje z sędzią.

Po drugim faulu technicznym MKS I odzyskuje 2 punktowe prowadzenie. III kwarta kończy się wynikiem 65:67.

W ostatniej odsłonie meczu MKS I ma problemy z faulami.  Emocje zaczynają sięgać zenitu. Nowak blokuje po raz drugi w tym meczu. Bartosz Górecki trafia za 3. MKS I prowadzi 5 punktami , trener Kawalec prosi o czas.

Ostatnie minuty to walka ze zmęczeniem i własnymi nerwami. Pada dużo fauli , zmęczony MKS I nie może przebić się w ataku i pudłuje większość rzutów.

W ostatnich 2 minutach Świderski przetrzymuje piłkę i gra na czas, wymuszając faul i wolne. Lenarcik fauluje i musi opuścić boisko. Młodszy MKS doprowadza do remisu na pół minuty przed końcem 81:81. Nowak przedostaje się pod kosz i trafia zwycięskie punkty dla MKS-u I. Kawalec prosi jeszcze o czas na rozrysowanie ostatniej akcji. Kocewiak przewraca się jednak niefortunnie i ostatecznie wygrywa MKS I.

Punktacja:

MKS I

Mikołajczyk 23 , Lenarcik 22, Górecki i Nowak po 12, Ukleja i Ptaszek po 6, Świderski 2

MKS II

Doliński 29, Kocewiak 16, Jakubczak 12 , Pywowarczyk i Maliszewki po 6, Koziński 5, Lewandowski 4, Górka 3.

 

S.W

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.