Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Młodzi parlamentarzyści z grójeckiego liceum

17 kwietnia 2015; 19:44

Grojec24.net

2 komentarze

„Sejm RP” autorstwa I, Kpalion. (Wikipedia.org)

Pierwszy raz w historii Grójec będzie miał swoich przedstawicieli w Sejmie Dzieci i Młodzieży. W ławach, gdzie na co dzień siedzą posłowie zasiądą Mateusz Marlikowski i Justyna Ryfczyńska.

News will be here

Grójecka młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w ciągu ostatniego roku co raz aktywniej działa na rzecz społeczności lokalnej. Po sukcesie Grójeckiego Kina Plenerowego, prowadzaniu badań opinii publicznej, stworzeniu Grójeckiego Banku Projektów Społecznych oraz wystąpieniach podczas sesji Rady Miasta i Rady Powiatu nadszedł czas na nowe przedsięwzięcie.

Równolegle do tworzenia Młodzieżowej Rady Miasta Grójca, licealiści biorą udział w wielu projektach i inicjatywach obywatelskich. Jednym z przeprowadzonych ostatnio działań był „Meeting badawczy” podczas którego uczniowie zbierali od mieszkańców Grójca informacje dotyczące pomysłów na rewitalizację i zagospodarowanie amfiteatru miejskiego. Dzięki nakręconemu filmowi i pisemnej relacji z tego wydarzenia Mateusz Marlikowski i Justyna Ryfczyńska zakwalifikowali się na XXI sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Posłowie z grójeckiego liceum zasiądą na Sali Plenarnej Sejmu RP już 1 czerwca 2015 roku, pośród 460 swoich rówieśników z całej Polski.

Warto dodać, że jest to pierwszy raz w historii Grójca, kiedy miasto będzie reprezentowane podczas obrad sejmu młodzieży, którego pomysłodawcami od 1994 roku są Kancelaria Sejmu Rzeczypospolite Polskiej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tematem tegorocznej sesji są „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?”.

Grójecki Bank Projektów Społecznych

 

TAGI:

Komentarze (2):

pati; 18 kwietnia 2015, 16:55

Dementuję. Ja w 2002 roku bralam udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży będąc w 2 klasie grójeckiego gimnazjum. Pozdrawiam


BW; 20 kwietnia 2015, 08:25

Wielkie gratulacje dla Mateusza!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.