Młodzi przedsiębiorcy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego już działają!

25 grudnia 2021; 09:02

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Uczniowie klasy III w zawodzie technik ekonomista, w ramach innowacyjnego programu edukacyjnego Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, zorganizowali i prowadzą w szkole realnie działającą firmę – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo.

Celem programu jest przygotowanie młodzieży do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

Podczas realizacji programu uczniowie szukają pomysłu na produkt bądź usługę, przygotowują biznesplan przedsięwzięcia, gromadzą niezbędny kapitał, podejmują działania marketingowe, produkują i sprzedają swoje produkty bądź usługi oraz prowadzą dokumentację finansową swojego miniprzedsiębiorstwa.

W ramach programu organizowany jest Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK, a jego zwycięzca reprezentuje Polskę w konkursie europejskim JA Europe Company of the Year Competition.

Miniprzedsiębiorstwo GoldFeast, działające w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, tworzy dziewięcioro ambitnych i pomysłowych uczniów. W strukturach przedsiębiorstwa wyróżnia się kadra kierownicza, która aktywnie włącza się również w konkretne prace fizyczne i różnorodne działania związane z ofertą GoldFeast. Na czele zespołu stoi dyrektor naczelna – Amelia Barańska, dyrektorem do spraw finansowych jest Klaudia Rosłonkiewicz, a stanowisko dyrektora ds. marketingu pełni Anna Jachimowicz. Nad prawidłowym przebiegiem działalności miniprzedsiębiorstwa czuwa Maria Kocewiak – nauczyciel przedmiotów zawodowych. Siedzibą firmy jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Miniprzedsiębiorstwo prowadzi działalność produkcyjną. Wśród propozycji GoldFeast wyróżnia się możliwość zamówienia kartek okolicznościowych, np. urodzinowych czy świątecznych, a także zaproszeń na przeróżne wydarzenia, jak np. bal maturalny, które zostaną zaprojektowane zgodnie z preferencjami klienta, a następnie wykonane i dostarczone. Daje to tym samym możliwość uzyskania oryginalnych, w pełni spersnalizowanych materiałów okolicznościowych, którymi można zaskoczyć i zachwycić odbiorców. Dzięki kreatywności, talentom plastycznym i zdolnościom manualnym GoldFeast tworzy unikatowe produkty.

W ofercie miniprzedsiębiorstwa znajduje się również nauka tańca, prowadzona przez profesjonalistkę z wieloma sukcesami na różnych konkursach.

Utworzenie GoldFeast to dowód, że w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nie brakuje ludzi z pasją i ciekawymi pomysłami. Portafią oni pogodzić obowiązki szkolne z realizacją zadań dodatkowych, a warto wspomnieć, że w przypadku tych uczniów to jedno z wielu działań pozalekcyjnych. Wypada im pogratulować zapału do realizacji tak wielu zadań, a w związku z założeniem miniprzedsiębiorstwa – także ciekawej inicjatywy i wykorzystania wiedzy o potrzebach lokalnego środowiska.

Młodym przedsiębiorcom życzymy wielu ciekawych zleceń i sukcesów!

Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Gmina Grójec liderem w powiecie - wyniki II Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego! W czwartek 24 listopada 2022 roku w Kinie Atlantic w...
Od 2023 roku wzrosną opłaty za śmieci w gminie Grójec W poniedziałek Rada Miejska w Grójcu podjęła uchwałę o...
Urząd Gminy i Miasta w Grójcu: Uwaga na oszustów! W Gminie Grójec trwają kontrole domowych kotłowni. To efekt...
GOK zaprasza na spotkanie autorskie z Kazimierzem Kochańskim Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z poetą, czł...
Zmarł ks. Józef Jędrzejewski - były kapelan szpitala w Grójcu W wieku 72 lat zmarł śp. ks. Józef Jędrzejewski, były...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.