Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Młodzieżowa Rada Gminy w Grójcu?

20 września 2014; 12:06

Grojec24.net

2 komentarze

Fot. Mateusz Adamski

Razem można więcej. A jeszcze więcej można zrzeszając się w uregulowany prawnie organ – Młodzieżową Radę Gminy. Czym ona jest i jak ją założyć dowie się młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych w Małkini Górnej, Grójcu, Długosiodle i Małej Wsi.

News will be here

Polecamy

W najbliższą sobotę (20.09.2014 r.) w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie odbędzie się szkolenie z zakresu tworzenia i funkcjonowania Młodzieżowych Rad Gmin. Poprowadzą je trenerki Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA we współpracy z praktykami Młodzieżowych Rad Gmin.

Zainteresowanie szkoleniem przerosło moje oczekiwania – mówi Agnieszka Buśk – wiceprezes Stowarzyszenia Praktyków Dramy Stop-klatka i organizatorka wydarzenia. Zgłoszeń było dwukrotnie więcej niż planowanych miejsc – dodaje.

Po szkoleniu każda z grup otrzyma po kilkanaście godzin konsultacji umożliwiających wykorzystanie zdobytej na szkoleniu wiedzy w praktyce.

Istnienie Młodzieżowej Rady Gminy jest uregulowane Ustawą o samorządzie gminnym i ma charakter konsultacyjny. Jej działanie przynosi korzyści młodzieży, administracji lokalnej oraz szkołom. Młodzież zyskuje większy wpływ na decyzje podejmowane przez urzędników. Administracja lokalna efektywniej działa na rzecz dzieci i młodzieży, a szkoła poprzez działania Młodzieżowej Rady realizuje zadania, jakie nakłada na nie podstawa programowa kształcenia ogólnego przedmiotu „wiedza o społeczeństwie”.
(źródło: http://www.mlodziezowarada.org.pl)

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Obywatel PRO”. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

TAGI:

Komentarze (2):

jan; 20 września 2014, 13:35

taka rada i tak nie ma żadnego znaczenia ani wpływu na nic

Janusz; 20 września 2014, 19:16

I tak do niej będzie chciała należeć grupka Januszy nie mająca nic do powiedzenia, a chcąca zaistnieć... a to wszystko pewnie będzie chciał prowadzić \"Lombardownik\" Grzędowski

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.