Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Mundurowa niedziela z Aresztem Śledczym w Grójcu

21 lipca 2020; 08:52

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Trzecia niedziela lipca była bardzo pracowita dla funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Grójcu. Więziennicy niemal cały dzień spędzili na wareckim rynku podczas pikniku służb mundurowych. Była to doskonała okazja do spotkań z mieszkańcami naszego regionu i zaprezentowania misji i ustawowych zadań realizowanych przez Służbę Więzienną.

News will be here

Niedziela 19 lipca 2020 była dniem pełnym atrakcji. Na Rynek w Warce przybyły najważniejsze służby mundurowe, aby wziąć udział w wyjątkowej imprezie „Mundurowy Zawrót Głowy”. Nie mogło więc zabraknąć funkcjonariuszy Służby Więziennej. Warecki rynek, obok reprezentacji Aresztu Śledczego w Grójcu i Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie, wypełniły stanowiska formacji wojskowych 1 Batalionu Lekkiej Piechoty, Policji w Warce, Ochotniczej Straży Pożarnej z Warki. Dodatkową atrakcją było stanowisko Klubu Strzeleckiego CEL w Grójcu, zrzeszającego pasjonatów strzelectwa.

Służba Więzienna przygotowała dla odwiedzających szereg atrakcji i ciekawostek związanych z pracą za murem. Więziennicy, na co dzień mało widoczni, odgrodzeni od świata zewnętrznego, podczas całej imprezy wzbudzali zainteresowanie przybyłych mieszkańców. Na specjalnie zaaranżowanym stoisku każdy mógł poznać z bliska podstawowy sprzęt, jakim posługują się funkcjonariusze w trakcie wykonywania czynności służbowych, nowoczesne kamizelki kuloodporne, profesjonalne ubrania ochronne stosowane podczas działań prewencyjnych. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmów, kasków, tarcz oraz różnego rodzaju kajdanek. Te ostatnie, jak się okazało, nie wzbudzały pozytywnych wrażeń a skłaniały do słusznych refleksji. Największym powodzeniem cieszył się pojazd operacyjny Służby Więziennej, służący do konwojowania osadzonych, zwany popularnie więźniarką. Niemal każda osoba odwiedzająca  stoisko Aresztu Śledczego w Grójcu skorzystała z okazji, aby z bliska przyjrzeć się, jak wygląda wnętrze tego typu pojazdu i w jakich sytuacjach wykorzystywana jest więźniarka.

Spotkanie z mieszkańcami było też okazją do zaprezentowania misji i zadań realizowanych przez Służbę Więzienną. Wiele aspektów naszej służby było zaskoczeniem. Funkcjonariusze obecni podczas pikniku mieli więc okazję opowiedzieć o poszczególnych pionach służby w jednostkach penitencjarnych oraz realizowanych oddziaływaniach prowadzonych wobec skazanych. Szczególne zainteresowanie wzbudzały realizowane przez Służbę Więzienną oddziaływania specjalistyczne takie jak terapia, nauka czy prowadzone w jednostkach programy resocjalizacyjne. Część z rozmówców była też zainteresowana możliwością pracy w Służbie Więziennej. Dla nich funkcjonariusze przygotowali informatory związane z procesem rekrutacji do służby oraz możliwością kształcenia w uczelni Służby Więziennej – Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.

Podczas całego dnia odwiedziły nas setki osób. Pogoda dopisała, tak jak mieszkańcy, którzy tłumnie, całymi rodzinami przybyli na warecki rynek. Cieszymy się, że służby mundurowe wzbudzają zainteresowanie. Służba Więzienna, podobnie jak pozostałe służby obecne na pikniku mundurowym, pełni istotną rolę w działaniach podejmowanych na rzecz zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego. Chroni społeczeństwo przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych, nie tylko izolując ich od społeczeństwa, ale przygotowując do poprawnego w nim funkcjonowania, bez wchodzenia w konflikt z prawem. Udział w pikniku „Mundurowy Zawrót Głowy” był dla nas wielką przyjemnością. Dziękujemy organizatorom wydarzenia – Samorządowi Warki i Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” za zaproszenie.

Opracowanie: ppor. Marek Pikulski   

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.