Mury Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu znów wypełnił gwar

10 września 2019; 20:31

Informacja prasowa

0 komentarzy

2 września 2019 r. o godz. 09:00 mury Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, znów wypełnił gwar rozmów, śmiech i oczekiwanie na kolejne dziesięć miesięcy ciężkiej pracy.

Ale był taki rok w historii Polski, kiedy dzwonek lekcyjny nie zabrzmiał. 80 lat temu hitlerowskie Niemcy, a 17 września 1939 roku ZSRR wkraczają na teren naszej ojczyzny. Tę smutną kartę naszej historii przypomniał major Roman Fijałkowski, przedstawiciel Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach, gość naszej uroczystości. Swoim odczytem budząc w  słuchaczach zgromadzonych na hali nastój smutku i zadumy oraz świadomości, że Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

Część oficjalną rozpoczęcia roku zainicjowała dyrektor szkoły, pani Dorota Nowak-Michałowska, witając przybyłych na tę uroczystość uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników. Swoje powitanie skierowała także do pani Jolanty Sitarek wicestarosty powiatu grójeckiego, pana Janusza Karbowiaka-  przewodniczącego rady powiatu, pana Arkadiusz Idzikowskiego przewodniczącego komisji oświaty i kultury gminy  Jasieniec. Szczególnie ciepło powitała tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły, czyli uczniów klas pierwszych: technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum informatycznego, technikum mechanizacji i agrotroniki, technikum  handlowego, liceum ogólnokształcącego - życząc, by szkoła stała się dla nich miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym, a godziny spędzone w niej  były przepustką do jak najlepszej przyszłości. Gronu pedagogicznemu, aby czerpali zadowolenie i satysfakcję z przekazywanej wiedzy, a rodzicom przybyłym na uroczystość, życzyła pociechy i dumy z osiągnięć dzieci. Słowa podziękowań za owocną współpracę na polu pozyskiwania darczyńców dla bloku żywienia zostały skierowane do pani Tamary Siwkowskiej, a  za czynne budowanie pozytywnego wizerunku naszej placówki do władz samorządowych. Miłym akcentem było odczytanie, przez panią wicestarostę w obliczu społeczności szkolnej, tekstu powierzenia, obowiązków dyrektora na kolejne 5 lat „staremu nowemu dyrektorowi”, czyli pani Dorocie Nowak-Michałowskiej. Funkcję wicedyrektora nadal będzie pełnił pan Wojciech Szpak a funkcja kierownika kształcenia praktycznego została zlecona pani Annie Góreckiej.

Początek roku to również zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich, odbywających praktykę zawodową w czasie wakacji. Wśród nich zostały rozdane nagrody i dyplomy za wyniki w nauce, udział w licznych konkursach oraz zaangażowanie w życie placówki. Wśród uczniów odbywających wakacyjną praktykę zawodową byli uczniowie, którzy otrzymają Stypendium Starosty Powiatu Grójeckiego za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Jest to  potwierdzenie ambitnego podchodzenia do nakładanych obowiązków i rzetelnego ich wypełniania.

W bieżącym roku szkolnym, tak jak w latach ubiegłych w szkole będą  realizowane  projekty, w ramach których  odbędą się zajęcia: informatyczne, programowania, tworzenia witryn, kursy kelnerskie, barmańskie, zajęcia z prowadzenia i rozliczania działalności, staże zawodowe, zajęcia z języków obcych. Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności i wiedzę.

Rok szkolny 2019/2020 to czas szczególny, czas nowych szans dla uczniów klas pierwszych. W naszej szkole będzie uczyć się 398 uczniów, będzie pracować 36 nauczycieli, 9 pracowników administracji i obsługi. Wychowawcami będą :

Klasa II TA/TŻ – pani Renata Zwolińska
Klasa III TA/TH- pani Anna Górecka
Klasa IV TA/ TM- pan Robert Zalewski
Klasa II TI - pani Aneta Lewandowska
Klasa III TI – pan Mateusz Pecelt
Kasa IV TI- pani Agnieszka Celejewska
Klasa III TZ -pani Edyta Suwalska
Klasa IVTŻ – pani Anna Ługowska
Klasa I TI po gimnazjum pan Sławomir Zalewski
Klasa I TŻ po gimnazjum pani Magdalena Chmielewska
Klasa I TH i TM po gimnazjum pani Dorota  Szpak
Klasa I TI po szkole podstawowej pani Edyta Urbańczyk -Rosłoń
Klasa I TI i TH po szkole podstawowej – pani Paulina Grabowska
Klasa I TŻ i TM – pan Kamil Piech
Klasa I LO – pani Aneta Tywonek

Po części oficjalnej uczniowie przeszli wraz z wychowawcami do klas lekcyjnych  zapoznając się z planem zajęć oraz informacjami na temat organizacji nowego roku szkolnego. Wierzę, że nadchodzący rok szkolny będzie pełen nie tylko wyzwań, obowiązków i pracy, ale również przyjacielskiej atmosfery i wspaniałych doświadczeń to słowa skierowane przez Panią dyrektor. Wszystkim uczniom życzę wiary w siebie i w swoje możliwości. A nauczycielom i pracownikom szkoły cierpliwości, dobrego humoru i samych sukcesów! Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, zadbajmy, by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!

Aneta Lewandowska

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Biesiada na grójeckim rynku Organizatorzy obchodów 600-lecia zapraszają do wspólnej...
Gryf wysoko postawił poprzeczkę. Skuteczne Mazowsze Wyrównane zawody, z dużą ilością okazji strzeleckich,...
Zakłady bukmacherskie na Formułę 1 – co można obstawić? Formuła 1 to najpopularniejsza i najbardziej prestiżowa...
Jak wysłać pieniądze do Anglii? Najkorzystniejsze sposoby Zwykle Polacy przesyłają środki z UK do rodzimego kraju....
Sebastian Krawczak pobije swój rekord! Jak dowiedział się Grojec24.net, Sebastian Krawczak wykona...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

... Oferuję nasiona roślin jadalnych i ozdobnych
z ekologicznej amatorskiej...
Opieka nad Seniorami w ich domach Profesjonalna opieka nad Seniorami w ich domach - indywidualne podejście!
PRACOWNIK MAGAZYNU / MAGAZYNIER -bez... HR Navigator realizuje nieszablonowe i dopasowane do potrzeb Klienta...
Praca w branży spożywczej -OWOCE... Podejmij współpracę z LiderJob (cer. 16198) – Twoim liderem...
Praca w Niemczech bez znajomości... ZNAJDŹ Z NAMI PRACĘ W NIEMCZECH!


Firma Personal-Werk...

Firmy z Grójca i okolic

Centrum Efektywności Jesteśmy firmą doradczą i szkoleniową. Wspieramy rozwój firm regionalnych,...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.