Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania pod inwestycję?

21 marca 2022; 14:20

Materiał promocyjny

Kiedy decydujemy się na inwestowanie swoich oszczędności to chcemy, aby przyniosło nam to jak najwięcej zysków. Są jednak elementy, na które należy zwrócić uwagę przy wybieraniu nieruchomości pod inwestycję lokalową. Zatem na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania pod inwestycję?

News will be here

Infrastruktura techniczna


Niezależnie od tego czy to jest lokal, dom jednorodzinny czy sama działka należy zwrócić uwagę na stan przyłączenia do mediów. W przypadku działki sprawa może wyglądać nieco inaczej. Tutaj infrastruktura techniczna może być dopiero planowana w najbliższej przyszłości ale trzeba się upewnić czy te plany mają dojść do realizacji.

Warto sprawdzić również jak sprzedawać mieszkania, dzięki czemu dowiemy się jakich technik używają pośrednicy.

W przypadku mieszkania zazwyczaj wszystko (woda, prąd, gaz, ogrzewanie, kanalizacja) jest już podłączone. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na stan tych mediów. Może się tak zdarzyć,że instalacja będzie stara i/lub wadliwa co będzie stanowiło problem i dodatkowe koszty przy remoncie. Należy jeszcze sprawdzić jak ogrzewany jest budynek. Jeśli jest to dość nowy budynek to raczej jest podłączony do miejskiej sieci ale jeśli obiekt ma już swoje lata to trzeba sprawdzić czy nie ma własnego pieca.

Stan mieszkania


Kluczowe przy ocenianiu kosztów remontu jest stan podłogi, ścian, okien i drzwi. Jeśli okna są stare, być może nawet drewniane, to jest większe prawdopodobieństwo,że będą nieszczelne. Nieszczelne okna to większe wydatki na ogrzewanie zimą. Może się okazać konieczna ich wymiana. Tak samo drzwi. Mogą być cienkie przez co wszystko będzie słychać z korytarza. Niewątpliwie jest to wada. Ściany i podłogi mogą być nierówne przez co będzie konieczna ich korekta, co oczywiście zwiększa nakłady pracy i kosztów remontu.

Opłaty


Musimy zweryfikować jaka jest wysokość czynszu administracyjnego. To w przyszłości będzie ważnym czynnikiem na przykład przy szukaniu najemców. Ceny za czynsz są różne i wahają się od 200 do 1000 zł w zależności od lokalizacji, miasta.  

Przy kupnie mieszkania pod inwestycję zwracamy uwagę także na podatki z tytułu tego mieszkania. Pierwszą taką opłatą może być opłata za użytkowanie wieczyste. Taka opłata uzależniona jest od lokalizacji, więc może być to spora kwota jeśli mieszkanie znajduje się w centrum. Tutaj należy także wspomnieć o ubezpieczeniu mieszkania. Tutaj także ubezpieczenie będzie uzależnione od pewnych czynników. Wyższe będzie na przykład w starej kamienicy.

Przed zakupem należy sprawdzić czy mieszkanie nie jest zadłużone. I co też jest bardzo ważne - czy ma uregulowaną księgę wieczystą i jasną sprawę z własnością.  Czy mieszkanie jest na pełnej własności czy prawie spółdzielczym? Należy to wszystko wcześniej zweryfikować.

Rozkład pomieszczeń


Rozkład pomieszczeń jest kluczowy przy późniejszej sprzedaży czy wynajmie mieszkania. Sprawdźmy możliwość zmiany rozkładu i ewentualnej przebudowy. Pomieszczenie przechodnie warto zamienić na pomieszczenie nieprzechodnie, kiedy mamy zamiar wynajmować mieszkanie. Może stworzyć to dodatkowy pokój do wynajęcia. Zadbajmy, aby mieszkanie było jak najbardziej funkcjonalne.

 

Najnowsze artykuły

Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.