Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Na DK50 kierowca bez prawa jazdy wykonał niebezpieczny manewr

13 stycznia 2024; 18:03

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu Fot. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu

41-latek nie miał uprawnień do kierowania jakimkolwiek pojazdem mechanicznym i pomimo tego wsiadł za kierownicę samochodu osobowego. Mężczyzna stworzył zagrożenie w trakcie manewru wyprzedzania. Został zatrzymany przez inspektorów mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

News will be here

W poniedziałek 8 stycznia na odcinku krajowej „pięćdziesiątki” koło Mszczonowa, patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli samochód osobowy. Kierujący nim stworzył zagrożenie w ruchu drogowym w trakcie manewru wyprzedzania oznakowanego radiowozu ITD i poprzedzającej osobówki. Kierowca auta jadącego przed inspektorami był zmuszony do zjechania na pobocze drogi.

Inspektorzy niezwłocznie zatrzymali sprawcę wykroczenia i przebadali go alkomatem. Mężczyzna był trzeźwy. W trakcie sprawdzania jego danych w elektronicznej bazie stwierdzili, że 41-letni kierujący nie ma uprawnień do kierowania jakimkolwiek pojazdem mechanicznym. Jego prawo jazdy kategorii B zostało cofnięte w 2002 roku. W rozmowie z inspektorami kierowca powiedział, że powodem tego była jazda pod wpływem alkoholu. Od tamtego czasu mężczyzna nie uzyskał ponownie uprawnień.

Zatrzymanego do kontroli kierowcę i samochód przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Mszczonowie.

Źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu

TAGI:

Komentarze (1):

Bosko; 29 stycznia 2024, 14:27

No i co zabraliście mu chociaż furę, żeby chociaż go go trochę zabolało; przecież zapłaci parę złoty i będzie dalej jeździł bez papierów jak to robi od 15 lat - po prostu państwo z kartonu;

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.