Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Na Placu Wolności w Grójcu powstała stacja ładowania pojazdów

16 grudnia 2022; 19:51

Materiał promocyjny

2 czerwca 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Delegaturze w Radomiu odbyło się uroczyste podpisanie oraz wręczenie umów o udzieleniu pomocy finansowej ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie zadań w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”. Zawarto m.in. umowę na budowę ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów. 

News will be here

Zadanie polegało na zakupie stacji ładowania pojazdów wraz z usługą montażu stacji na uprzednio przygotowanym fundamencie wraz z wykonanie niezbędnego oznakowania pionowego i poziomego, pomiarami elektrycznymi oraz pracami towarzyszącymi.

Ekologia - elektryk przyjacielem środowiska, to hasło przyświecało nam analizując pomysł budowy stacji ładowania pojazdów w naszym mieście. To jednoczenie oczywista i największa zaleta. Emisja szkodliwych substancji przez pojazdy elektryczne jest zerowa. Elektryki nie uwalniają ani dwutlenku węgla, ani innych groźnych związków takich jak tlenki siarki, tlenki azotu, węglowodory, a także ołów. Możemy więc zapomnieć o śmierdzącym dymie i brudzie sadzy. Jeśli dodatkowo będziemy ładować auto elektryczne fotowoltaiką, to wpływ na środowisko naturalne będzie minimalny. Czysta energia, czyste zużycie. Akumulatory w samochodach elektrycznych mają długą żywotność - są w stanie działać bezawaryjnie przez długie lata, co zmniejsza częstotliwość ich wymiany, a tym samym utylizacji baterii. Pojazdy elektryczne są również niezwykle ciche, co sprawia, że jazda nimi to nie tylko sama przyjemność, ale także ich hałas (a raczej jego brak) nie przeszkadza innym. Rosnący popyt na samochody elektryczne determinuje konieczność rozbudowywania infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Wychodzimy temu na przeciw, dostarczając naszym mieszkańcom ekologiczne rozwiązania mające na celu korzyści wspólne.

Całkowita kwota kosztów realizacji zadania: 185 078,10 zł

- kwota wkładu własnego Beneficjenta 92 539,10 zł

- kwota dotacji (wyliczona na podstawie faktycznych kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację zadania: 92 539,00 zł.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.