Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Na starym stadionie w Grójcu wyrośnie miasteczko do testów na COVID-19

26 maja 2020; 16:54

Grojec24.net

17 komentarzy

Fot. Mateusz Adamski Fot. Mateusz Adamski

Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak udostępnił teren boiska przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych do zorganizowania mobilnego punktu pobierania testów na koronawirusa.

Przypomnijmy, iż w piątek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski ogłosił, iż za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa. Zabiegał oto m.in. Związek Sadowników RP.

Z kolei w sobotę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomią punkty TEST&GO dla pracowników sezonowych w rolnictwie.

Jeden z takich punktów ma działać w Grójcu.

Jak się dowiedzieliśmy, prawdopodobnie już w czwartek na terenie przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych powstanie mini-miasteczko, składające się z namiotów i kontenerów.

Już dzisiaj żołnierze przystąpili do wstępnego przygotowania terenu. Starostwo we własnym zakresie wymieniło żarówki w lampach na terenie boiska przy ul. Ks. Piotra Skargi.

Na badania pracowników sezonowych - po uprzednim zgłoszeniu ich do ubezpieczenia przez rolnika - ma kierować KRUS.

TAGI:

Komentarze (17):

Starosto Ambroziak i radni powiatu.; 26 maja 2020, 17:12

Jak płacę ZUS to też mogę się przebadać?

Płatnik ZUS; 26 maja 2020, 17:23

Te chce test

Ktos; 26 maja 2020, 17:50

Dla Polaków nic nie ma za darmo!! Niech Gmina powie jak kontroluje tych Ukraińców co przyjechali do nas ostatnio czy te stada co jeżdżą do biedronki były badane?? Ilu jest na kwarantannie i ma to gdzieś latają po sklepach. Będzie cyrk - już się robi spowrotem.

Karola; 26 maja 2020, 18:17

A odpłatnie test na przeciwciała będzie można zrobić?

M.; 26 maja 2020, 19:21

A ludzie, którzy za... I płacą na zus, pit, VAT na funkcjonowanie tego .. kraju. Pięknie... Pięknie. Czarodziejski kop. Chory Kraj

Kamil; 26 maja 2020, 21:12

Czy oni są poważni. W centrum Grojca będę badać czy nie masz Covida, w jednym z głównych ciągów pieszych. Super pomysł.
A może tak na ustronnym miejscu???? Co za debil to wymyślił

Starosto Ambroziak...; 26 maja 2020, 21:39

Stać było powiat na wymianę żarówek? Wow, budżet się odbudowuje czy zadłużenie rośnie?

Do powiatu; 26 maja 2020, 22:57

Dobrze że tyle zrobicie dla naszego regionu. Ale nie wydaje się państwu, że to trochę za mało?

Do „Karola„; 26 maja 2020, 23:11

Test na przeciwciała można zrobić w medicusie za 120 zł, test płytkowy, wynik po 10 minutach

Do Karoli; 27 maja 2020, 06:20

Czemu chcesz robić odpłatnie? Nie płacisz Krusu ?

Ja; 27 maja 2020, 07:11

Szkoda że dla obywateli brak takich testów, jak rolnicy chcą aby pracowała Ukraina to nich zapłacą sami za takie badania osobom których chcą żeby pracowali w gospodarstwie, a nie państwo

ole; 27 maja 2020, 08:29

a nie można było zrobić punktu badań w Warce? tam mniejsze koszty byłyby bo żarówki w parku pałacowym nowe i świecą.

Andy; 27 maja 2020, 10:40

Związek Sadowników RP skorzystał z opcji i upomniał się o swoich pracowników. Załatwił sprawę i tyle. Szkoda, że nasze władze nie pomyślą o tym dla swoich mieszkańców.

Iwona; 27 maja 2020, 16:15

To testy są obowiązkowe czy nie ?bo sanepid mówi że nie,jak to w końcu jest ???testy mają być zrobione na początku przyjazdu Ukraińca ,a po ilu dniach KRUS ma szansę zgłosić Ukraińca na test ile to minie czasu ,??? Mamy na zgłoszenie w Krusie trochę więcej czasu ,!!!niż tydzień

Ja; 27 maja 2020, 16:18

No tak, ściągnijcie do tego miasta jeszcze więcej zarażonych. Za chwilę to będzie strefa zero.

Przedsiebiorca; 28 maja 2020, 03:19

A czy mógłbym jako pracodawca przebadać swoich pracowników? Oczywiście że nie... Dlaczego? Bo place ZUS w wysokości 1800zl na miesiąc a nie 400zl na kwartał... Bo jestem dymany na każdym kroku VAT dochodowy torebki foliowe wzrost cen prądu dla przedsiębiorcy, gwałtowny wzrost przed wyborami płac itd. Mam to gdzieś niedługo będzie bardziej mi się opłacać wyszukiwać $ od państwa i nie pracować....

Do Przedsiębiorca; 28 maja 2020, 09:23

Przedsiębiorca w tym kraju jest od płacenia podatków ( ZUS,VAT i inne ukryte ).Państwu musi się zbilansować ,bo suweren czeka na to, co mu się należy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.