Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Na wielkanocnym stole nieco taniej niż w poprzednim roku

24 marca 2016; 11:20

Informacja prasowa

0 komentarzy

Wielkanocny Koszyczek (źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie) Wielkanocny Koszyczek (źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie)

Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował zestawienie cen produktów i artykułów żywnościowych, które trafiają na wielkanocny stół.

News will be here

Spośród 15 produktów i artykułów żywnościowych ujętych w zestawieniu, zauważalny jest spadek cen większości z nich (porównanie dotyczy cen z lutego 2016 r. w stosunku do lutego 2015 r.).

W województwie mazowieckim najbardziej spadły ceny m.in.: udźca z indyka surowego (o 9,8%) i masła „Extra” 82-83% tłuszczu (o 8,7%). Natomiast wzrost cen wystąpił przede wszystkim wśród takich artykułów jak: cukier (o 19,1%), chrzan (o 2,7%), jaja kurze (o 1,8%). W samej stolicy ceny artykułów wybranych do infografiki również w większości spadły. Najbardziej obniżyły się ceny takich artykułów jak: kawa naturalna mielona (o 21,1%), udziec z indyka surowy (o 13,0%), masło „Extra” 82-83% tłuszczu (o 12,3%). Wzrosły natomiast najbardziej ceny: cukru (o 24,0%), kaczki świeżej (o 14,6%), chrzanu tartego (o 9,9%).

Ciekawie wypada porównanie naszych „możliwości zakupowych”, a więc ilości produktów, jaką mogliśmy kupić za przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2016 r. w stosunku do lutego 2015 r. Wzrost wynagrodzeń oraz spadek cen niemal wszystkich produktów ujętych w zestawieniu spowodował, że w tym roku za średnią pensję można kupić nieco więcej niż rok temu.

W lutym 2016 r. w województwie mazowieckim za przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw, tj. 5101,57 zł można było kupić np. o 179 jaj, 151 bochenków chleba, 9 kg szynki wieprzowej gotowanej więcej niż przed rokiem. W Warszawie natomiast za przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw, tj. 5466,88 zł można było kupić np. o 398 jaj, 13 kg kiełbasy suszonej oraz 16 kg sernika zwykłego więcej niż rok wcześniej.

Urząd Statystyczny w Warszawie

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.