Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nadzwyczajna sesja w sprawie grójeckiego szpitala

24 sierpnia 2015; 17:51

Grojec24.net

15 komentarzy

Fot. Mateusz Adamski

Dzisiaj została zwołana na najbliższy czwartek kolejna nadzwyczajna sesja Rady Powiatu - główny punkt to sprawa poręczenia kredytu dla grójeckiego szpitala.

News will be here

Polecamy

Podczas czwartkowej sesji radni mają się pochylić nad uchwałą, w której wyrażą zgodę na poręcznie Powiatowemu Centrum Medycznemu w Grójcu wykupu obligacji w wysokości 5 mln zł. Poręczenie ma zostać udzielone do końca 2021 roku. Wykupu obligacji ma dokonywać PCM z własnych środków finansowych.

Radni mają też głosować nad uchwałą o ustanowieniu hipoteki na nieruchomości szpitala w wysokości 13 mln zł. Ma ona zabezpieczać spłatę kredytu długoterminowego w kwocie 5 mln zł plus 2,25 mln zł odsetek oraz wykupu wspomnianych obligacji w kwocie 5 mln zł i 0,75 mln zł odsetek.

Podczas obrad procedowana będzie uchwała zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Powiatu Grójeckiego na lata 2015-2027. Zwiększone zostaną w niej wydatki z tytułu poręczenia wykupu obligacji (1 mln zł co roku od 2017 do 2021) oraz na obsługę długu (przykładowo w 2017 r. ma być to kwota 250 tys. zł, natomiast w 2021 r. 50 tys. zł). Jednocześnie zmniejszone zostaną wydatki bieżące w związku z restrukturyzacją systemu oświaty (po 1 mln zł rocznie w latach 2022 - 2026). Zwiększone mają zostać też wydatki z przeznaczeniem na dokapitalizowanie grójeckiej lecznicy (po 1 mln zł rocznie w latach 2022 - 2026).

Mateusz Adamski

TAGI:

Komentarze (15):

Wyborca; 24 sierpnia 2015, 21:28

PANIE PRZEWODNICZACY,
CZAS NA OBNIŻENIE DIET RADNYM,
WSZYSTKIM RADNYM,
CZEKAMY NA GŁOSOWANIE

wyborca 2; 25 sierpnia 2015, 09:40

Obniżenie diet?

Na istniejący pat jedyną nadzieją jest wprowadzenie zarządu komisarycznego. Są jeszcze inne mechanizmy demokratyczne, ale nie odniosą pożądanego skutku w postaci odwołania rady.

ask; 25 sierpnia 2015, 10:34

jest publicznie udostępniony jakikolwiek raport o stanie finansowym szpitala?

mieszkaniec; 25 sierpnia 2015, 18:24

Wreszcie radni PSL i Naszych Czasów poszli po rozum do głowy. Szpital zadłużono w latach 2012-2014 podczas rządów PSL, który w nienależyty sposób sprawował nadzór nad szpitalem , co wynika ze sprawozdania Pani Dyrektor ds Finansów szpitala . Na dodatek głosowali na ostatniej sesji przeciw pomocy szpitalowi. Dobrze, że chociaż teraz się opamiętali.

maja; 25 sierpnia 2015, 18:31

Nie widzę w programie sesji punktu o obniżeniu diet Państwa Radnych.A powinno to być. Jak oszczędzać , to oszczędzać. Znacząco obniżono pensję( słyszałem ,że do 4 tys) i dodatek funkcyjny (obecnie wynosi 100zł) Panu Staroście to może i sobie " geniusze " z PSL i Naszych Czasów zdecydowaliby się obniżyć diety o 2/3. Tego chcemy my mieszkańcy.

Wyborca; 26 sierpnia 2015, 21:44

Panie Przewodniczący, Panie wiceprzewodniczący i drugi panie wiceprzewodniczący liczę na głosowanie w sprawie obniżenia diet:) sesja już jutro, czekamy:)

apel; 26 sierpnia 2015, 22:41

APEL DO PANA PRZEWODNICZACEGO
W zwiazku z trudną sytuacją finansową powiatu, krytyczną - szpitali i muzeum, ale także brak wyobraźni i spójnych decyzji, apeluję o obniżenie wszystkim radnym diet, co najmniej o połowę.

Z poważaniem
Wyborca

oszukany; 27 sierpnia 2015, 17:15

Panie Dobrzyński, kto to powiedział? przed wyborami.
"Jaka była mijająca kadencja Rady Powiatu Grójeckiego dla pana?
Przykro to stwierdzić, ale najgorsza, w jakiej przyszło mi pracować. Bezprogramowa, pozbawiona gospodarza, pełna błędów i skutkująca tragiczną sytuacją finansową budżetu powiatowego. Ponad 40 milionów złotych zadłużenia, niedokończone dwie sztandarowe inwestycje unijne, tragiczna infrastruktura drogowa, rosnące koszty funkcjonowania machiny urzędniczej i popadająca w coraz większe kłopoty finansowe nasza służba zdrowia – to efekt niekompetencji i niegospodarności koalicji PSL-PO, a personalnie - starosty Górskiego i obecnego zarządu powiatu. "
Niech pan to sobie zanotuje, za 3 lata nowe wybory.

Andrzej; 27 sierpnia 2015, 18:52

Załóżmy że postawiona diagnoza była prawidłowa, ale jaką terapię zastosował pan Dobrzyński jako wicestarosta? Ile z tych problemów rozwiązał? Zero.,zero i jeszcze raz zero Stosując dialektykę pana Dobrzyńskiego należało by aby rządzili ci którzy najgłośniej krzyczą że jest źle, a nie ci którzy mają jakieś ku temu kompetencje. Kupić miernik głośności krzyku i mianować do władzy zwycięzców. Żeby było jasne myślę że poprzednia władza w powiecie była beznadziejna, a obecna jest jeszcze gorsza.

do Andrzeja; 27 sierpnia 2015, 21:27

Jesteś humanistą piszesz bo piszesz piękne bzdury ale jak ładnie ubrane, a gdzie sens i konkrety już cię widzę we władzach powiatu to by był kabaret

adam; 27 sierpnia 2015, 21:51

Rzeczywiście działania obecnej rady są jeszcze gorsze niż POprzedniej. Liczę na obniżenie diet całej rady a nie tylko Pana Starosty.

Andrzej; 27 sierpnia 2015, 23:09

Bzdury? Proszę wykazać błąd w rozumowaniu wtedy przyjme krytykę. Rozmawiajmy tak aby się wzajemnie nie obrażać, bo to jest najłatwiejsze. i najbardziej podłe. Fakty na fakty

gosc; 28 sierpnia 2015, 09:00

W obecnej kadencji rady, w skali powiatu, NC jest tym, czym PSL w skali kraju. Przyslowie ludowe mówi - Krowa, która dużo ryczy ....

Andrzej; 28 sierpnia 2015, 09:34

Takie są uboczne skutki demokracji, mieć rację to jedno, a wygrać głosowanie to całkiem inna sprawa. Trzeba tworzyć koalicje aby móc przeforsować swoje pomysły. Inaczej się nie da. Jak się wszyscy na wszystkich poobrażają to wtedy już dalsze rządzenie będzie niemożliwe.

Obserwator; 28 sierpnia 2015, 20:57

Rajców grójeckich PSL I Nasze Czasy można porównać do najstarszego zawodu świata. Chcą dużo, a mało dali.- walka o władzę za własne długi.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.