Najbardziej istotne cechy odkurzacza

30 listopada 2020; 13:03

-

Nieważne czy myślimy o zakupie odkurzacza workowego czy bezworkowego. Przed dokonaniem wyboru za każdym razem warto zweryfikować pewną grupę cech, które są najbardziej istotne dla takiego sprzętu i świadczą o jego skuteczności.Czy dobre zbieranie kurzu z podłogi wystarczy? Czy wyspecjalizowane ssawki są naprawdę istotne? Sprawdź ranking odkurzaczy oraz jakie parametry są najważniejsze.

Klasa energetycznaPrzed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na klasę efektywności elektrycznej. Jest ona określana w skali od A+++ do G. Najniższe zużycie energii przypisane jest dla sprzętów o klasie A+++. Dokonując zakupu najlepiej wybrać model od poziomu A wzwyż. Dzięki temu będziemy się cieszyć niewielkimi rachunkami za prąd.

Klasa reemisji kurzuWybierając model, który pojawi się w naszym mieszkaniu dobrze jest zweryfikować także obecność filtrów oczyszczających. Najlepsze rozwiązanie na rynku to filtry HEPA 13. Są to filtry stosowane też w profesjonalnych oczyszczaczach powietrza, więc zagwarantują nam naprawdę dobre zatrzymywanie zebranych nieczystości, a przez to wyrzucanie czystego powietrza.

Skuteczność zbierania kurzu z dywanów i podłógKlasa A jest gwarancją najwyższego poziomu zbierania zanieczyszczeń. Dla dywanów minimalna wartość to 0,75. Jeżeli natomiast mowa o podłogach, to minimum wynosi 0,98. Im lepsze zbieranie zanieczyszczeń, tym mniej będziemy musieli przesuwać szczotką w tym samym miejscu – oszczędzamy czas, własne siły i energię elektryczną.

Poziom wytwarzanego hałasuZgodnie z obowiązującymi przepisami, maksymalna dopuszczalna wartość wynosi 80 decybeli. Warto jednak poszukać modelu, który pracuje jeszcze ciszej. Dzięki temu odkurzanie będzie mniej uciążliwe dla Ciebie i dla pozostałych domowników. Najcichsze odkurzacze mogą być stosowane nawet podczas snu naszych najmłodszych – i nie zakłócą ich spokoju.

Dodatkowe elementyPowyższe punkty są bardzo ważne. Co jednak z innymi kwestiami? Decydując się na model przewodowy warto zweryfikować długość kabla. Dłuższy przewód sprawdzi się zdecydowanie lepiej w dużych mieszkaniach. Wszystko dlatego, że podczas pracy nie trzeba będzie nieustannie przerywać pracy i zmieniać gniazdka. Jednocześnie lepiej wybrać modele, które zawierają dodatkowe elementy, takie jak turboszczotki do sierści czy szczelinówki. Dzięki temu można bez problemu wyczyścić dosłownie każdy zakątek mieszkania.

Wybór najlepszego odkurzacza jest zdecydowanie ważną decyzją. Taki sprzęt służy nam przez długi czas. Dobrze więc, by spełniał swoją rolę jak najlepiej i aby budził nasze zadowolenie jak najdłużej. Wysoka moc i siła ssania nie są jedynymi czynnikami, na które warto zwrócić uwagę. Weryfikacja powyższych punktów pozwoli na najlepszy wybór i na dokonanie zakupy, który będzie cieszył nie tylko na początku, ale i po wielu, wielu latach.

 

Najnowsze artykuły

Kolejny etap modernizacji Osiedla Centrum Rozliczanie wody na osiedlu „Centrum” już nie b...
Mecz towarzyski: Milan Milanówek - Mazowsze Grójec 0:0 W sobotnim meczu towarzyskim Mazowsze zremisowało...
Białko w proszku – praktyczny poradnik! Osoby, które uprawiają sporty siłowe, wykazują wysokie...
Szept - nowy singiel zespołu DUUGI Reaktywowany w 2019 roku, wywodzący się z Grójca, zespół...
PKS zawiesza 8 kursów na trasie Grójec - Warszawa Przedsiębiorstwo poinformowało, iż od poniedziałku 1 marca...

Najnowsze ogłoszenia

... GINEKOLOG.
Kompleksowo.
Szybki termin.
Telefon...
Kupię ursusa lub t-25 Kupię Ursusa lub t-25 tez moze byc do remontu,bez papierów na małe...
Kupię samochód dostawczy Kupię samochód dostawczy
Kupię samochod tel: 725361836 kupię samochód na dojazdy do pracy w rozsądnej cenie tel: 725361836
DOMEK CAŁOROCZNY OCIEPLONY letniskowy... Producent oferuje domek o wymiarach 5m/7m z antresolą i tarasem 1m/5m.

Firmy z Grójca i okolic

Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.