Najbardziej istotne cechy odkurzacza

30 listopada 2020; 13:03

-

Nieważne czy myślimy o zakupie odkurzacza workowego czy bezworkowego. Przed dokonaniem wyboru za każdym razem warto zweryfikować pewną grupę cech, które są najbardziej istotne dla takiego sprzętu i świadczą o jego skuteczności.



Czy dobre zbieranie kurzu z podłogi wystarczy? Czy wyspecjalizowane ssawki są naprawdę istotne? Sprawdź ranking odkurzaczy oraz jakie parametry są najważniejsze.

Klasa energetyczna



Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na klasę efektywności elektrycznej. Jest ona określana w skali od A+++ do G. Najniższe zużycie energii przypisane jest dla sprzętów o klasie A+++. Dokonując zakupu najlepiej wybrać model od poziomu A wzwyż. Dzięki temu będziemy się cieszyć niewielkimi rachunkami za prąd.

Klasa reemisji kurzu



Wybierając model, który pojawi się w naszym mieszkaniu dobrze jest zweryfikować także obecność filtrów oczyszczających. Najlepsze rozwiązanie na rynku to filtry HEPA 13. Są to filtry stosowane też w profesjonalnych oczyszczaczach powietrza, więc zagwarantują nam naprawdę dobre zatrzymywanie zebranych nieczystości, a przez to wyrzucanie czystego powietrza.

Skuteczność zbierania kurzu z dywanów i podłóg



Klasa A jest gwarancją najwyższego poziomu zbierania zanieczyszczeń. Dla dywanów minimalna wartość to 0,75. Jeżeli natomiast mowa o podłogach, to minimum wynosi 0,98. Im lepsze zbieranie zanieczyszczeń, tym mniej będziemy musieli przesuwać szczotką w tym samym miejscu – oszczędzamy czas, własne siły i energię elektryczną.

Poziom wytwarzanego hałasu



Zgodnie z obowiązującymi przepisami, maksymalna dopuszczalna wartość wynosi 80 decybeli. Warto jednak poszukać modelu, który pracuje jeszcze ciszej. Dzięki temu odkurzanie będzie mniej uciążliwe dla Ciebie i dla pozostałych domowników. Najcichsze odkurzacze mogą być stosowane nawet podczas snu naszych najmłodszych – i nie zakłócą ich spokoju.

Dodatkowe elementy



Powyższe punkty są bardzo ważne. Co jednak z innymi kwestiami? Decydując się na model przewodowy warto zweryfikować długość kabla. Dłuższy przewód sprawdzi się zdecydowanie lepiej w dużych mieszkaniach. Wszystko dlatego, że podczas pracy nie trzeba będzie nieustannie przerywać pracy i zmieniać gniazdka. Jednocześnie lepiej wybrać modele, które zawierają dodatkowe elementy, takie jak turboszczotki do sierści czy szczelinówki. Dzięki temu można bez problemu wyczyścić dosłownie każdy zakątek mieszkania.

Wybór najlepszego odkurzacza jest zdecydowanie ważną decyzją. Taki sprzęt służy nam przez długi czas. Dobrze więc, by spełniał swoją rolę jak najlepiej i aby budził nasze zadowolenie jak najdłużej. Wysoka moc i siła ssania nie są jedynymi czynnikami, na które warto zwrócić uwagę. Weryfikacja powyższych punktów pozwoli na najlepszy wybór i na dokonanie zakupy, który będzie cieszył nie tylko na początku, ale i po wielu, wielu latach.

 

Najnowsze artykuły

Wydaje Ci się, że wiesz, gdzie zjeść najlepszy kebab w Grójcu? Otóż, wszystko co najlepsze jeszcze przed Tobą! We wtorek,...
Rząd dołoży do linii autobusowej z Grójca do Falęcina Wojewoda Mazowiecki zawarł kolejnych 10 umów na objęcie w...
Mój dziadek był bohaterem Widzimy w Armii Krajowej i powojennych organizacjach...
Hotel Grójec Poszukując noclegu w Grójcu, spotkamy się z bardzo szerok...
Monitoring domu przez internet – w jaki sposób i dlaczego warto? Obawiasz się pozostawienia swojego domu bez opieki podczas...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Wypożyczalnia - produkcja przyczep... Wypożyczalnia - produkcja przyczep gastronomicznych oraz handlowych...
Podwozie Multicara Podwozie Multicara z siłownikiem wywrotu -pod wywrot , platforme do...
DOMEK CAŁOROCZNY OCIEPLONY letniskowy... Producent oferuje domek o wymiarach 4m/7m z antresolą i tarasem 1m/5m.
Operator Koparko-Ładowarki - pewna... OPERATOR KOPARKO-ŁADOWARKI Z DOBRĄ ZNAJOMOŚCIĄ NIEMIECKIEGO
Miejsce...
Magazynier - pewna praca w Niemczech... HR Navigator zatrudni pracowników na stanowisku:

Magazynier

Firmy z Grójca i okolic

... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.