Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Napad na sklep w Jasieńcu! Sterroryzował kasjerkę i zabrał blisko 2,5 tys. zł

20 października 2023; 09:59

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Grójeccy policjanci potrzebowali niespełna godziny na zatrzymanie mieszkańca pow. grójeckiego, podejrzanego o napad na sklep. Sprawca grożąc przedmiotem przypominającym broń, po sterroryzowaniu kasjerki zabrał blisko 2,5 tys. złotych. Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

News will be here

W miniony poniedziałek (16.10) przed południem zamaskowany mężczyzna, po wejściu do środka punktu handlowego w Jasieńcu, podszedł do kasjerki i grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądał pieniędzy. Ekspedientka spełniła żądanie napastnika, wydając mu z kasy pieniądze, z którymi uciekł.

Po zgłoszeniu napadu, na miejsce natychmiast przyjechały policyjne patrole wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą. Szybka reakcja mundurowych pozwoliła na ustalenie sprawcy, a już w ciągu godziny po dokonaniu przestępstwa 23-latek z pow. grójeckiego został zatrzymany kilkanaście kilometrów od miejsca przestępstwa przez funkcjonariuszy prewencji i przewieziony do grójeckiej komendy.

Policjanci odzyskali również skradzione pieniądze. Okazało się, że w trakcie napadu sprawca użył atrapy broni palnej, która została zabezpieczona przez śledczych. Uprzednio notowany przez policję podejrzany usłyszał zarzut rozboju. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że napadł na sklep, ponieważ potrzebował pieniędzy na wakacje. Na wniosek Prokuratora Rejonowego z Grójca sąd aresztował go na najbliższe 2 miesiące. Młodemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 20 października 2023, 18:04

Wakacje będą dłuższe.
Może warto, żeby na takie okazje w sklepach mieli atrapy forsy. I Policja nie musiałaby się spieszyć (...).

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mundurowi z Grójca walczą z przestępczością narkotykową Tylko w maju policjanci zatrzymali 7 osób posiadających...
Liga okręgowa: Zodiak Sucha – Mazowsze Grójec 3:2 W niedzielne popołudnie podopieczni Jerzego Engela jr...
Dwóch kierowców wyjątkowo mocno przekonało się o skuteczności grupy SPEED W ubiegłym tygodniu grójecka grupa SPEED skontrolowała 71...
Umowa na remont świetlicy wiejskiej w Gościeńczycach podpisana! Świetlica wiejska w Gościeńczycach wkrótce przejdzie remont...
Dzieci w powiecie grójeckim. Ciekawe dane przed Dniem Dziecka Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.