Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

„Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga” - debata poświęcona profilaktyce uzależnień

13 marca 2018; 13:16

Informacja prasowa

4 komentarze

Fot. ZSP w Grójcu Fot. ZSP w Grójcu

W dniu 6 marca 2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu odbyła się, w ramach kampanii prowadzonej przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu, powiatowa debata poświęcona profilaktyce uzależnień.

News will be here

Wzięli w niej udział przedstawiciele nauczycieli, rodziców i uczniów szkół powiatu grójeckiego. Swoim udziałem wsparli nas znamienici goście: p. Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, p. Krzysztof Szewczyk – Dyrektor radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, p. Marek Ścisłowski – Starosta Grójecki, I z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu – Inspektor Marek Świszcz, Komendant Powiatowy Policji w Grójcu nadkom. Robert Faryna ,p. Bożena Janus z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Grójcu, p. Komisarz Agnieszka Wójcik z Powiatowej Komendy Policji w Grójcu, p. Henryk Zając z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Grójcu.

Debata rozpoczęła się o godzinie 10.00 od serdecznego powitania zebranych przez p. Dyrektor Dorotę Skalińską i przedstawienia moderatora spotkania p. Ewy Sujeckiej. I część debaty stanowiły wystąpienia okolicznościowe wygłoszone przez p. Kurator Aurelię Michałowską i p. Inspektora Marka Świszcza.

Następnie uczniowie naszej szkoły z klasy 1a zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt: „Dies irae”, który przygotowali pod kierunkiem p. Moniki Kozłowskiej, we współpracy z p. Barbarą Lipską i p. Andrzejem Kosatką. Młodzi aktorzy świetnie wywiązali się z zadania udowadniając, że mimo młodego wieku rozumieją, co jest w życiu ważne i wartościowe.

Potem rozpoczęły się prezentacje uczniów ze szkół: ZSP w Grójcu, LO w Grójcu, CKZiU w Nowej Wsi i ZSP w Jasieńcu dotyczące dobrych praktyk w zakresie profilaktyki uzależnień. Zebrani z zainteresowaniem obejrzeli wystąpienia młodzieży. Potem, zgodnie z programem, p. Ewa Sujecka zaprosiła uczestników debaty na przerwę i poczęstunek.

O godzinie 11.20 rozpoczął się panel dyskusyjny. Jako pierwsza, swoją prezentację pt: „Zdrowotne skutki zażywania narkotyków i dopalaczy” przedstawiła p. Bożena Janus. Następną prezentację pt: „Konsekwencje prawne zażywania narkotyków i dopalaczy” omówiła p. Komisarz Agnieszka Wójcik. Wystąpienia zakończył prelekcją „Konsekwencje prawne zażywania narkotyków i dopalaczy” p. Henryk Zając. Zebrani z uwagą słuchali wystąpień specjalistów. O zainteresowaniu tematem profilaktyki uzależnień świadczyły liczne pytania zadawane przez młodzież. Po otrzymaniu profesjonalnych odpowiedzi zebrani podziękowali gościom brawami.

Podsumowania debaty, jako pierwsza dokonała p. Kurator Aurelia Michałowska, która poinformowała o kolejnych etapach działań w ramach kampanii "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga" oraz podziękowała gospodarzom debaty. Potem w wystąpieniach podsumowujących głos zabrali: p. Marek Ścisłowski, Starosta Grójecki i p. inspektor Marek Świszcz.

Pani Ewa Sujecka podziękowała gościom za ciekawe wystąpienia.

Na zakończenie spotkania głos zabrała pani Dyrektor Dorota Skalińska, która podziękowała wszystkim gościom, uczestnikom debaty oraz organizatorom. Zwróciła uwagę na rzeczowość i profesjonalizm wystąpień, podkreśliła zaangażowanie młodzieży. Cieszy fakt, że młodzi ludzie chcą słuchać dobrych rad, rozumieją wartość profilaktyki i życia wolnego od narkotyków i dopalaczy oraz zwracają uwagę na konieczność systematycznych i zintegrowanych działań nas wszystkich: młodzieży, nauczycieli, rodziców i instytucji wspomagających.

Debata pt: „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga ” to wartościowe doświadczenie, które na pewno skłoni do refleksji i dyskusji, a jej przesłanie pozostanie w pamięci uczestników.

Mariola Skucińska

TAGI:

Komentarze (4):

Taaa; 17 marca 2018, 13:45

A gdzie pełnomocnik Ugim ds. Uzależnień.

Ps. Trochę za milutki ten tekst, jak na wagę problemu.

swojak; 17 marca 2018, 20:04

A kto to ten pelnomocnik?

Powinni debatę zrobic na boisku ZSP.

Dla mediów i polityków debata jest dobra promocją, jak za komuny.

w życiu mlodziezy nic nie zmieni

Do swojak; 18 marca 2018, 09:49

Wiceburmistrz. Sprawdź artykuł o zarobkach włodarzy Grójca.

swojak; 18 marca 2018, 11:21

Jak mieszkańcy mogą sie dowiedzieć prawdy, skoro burmistrz jest swoim pełnomocnikiem.

Wszystkie nitki w swoich brudnych lapskach trzymają Ci, którzy tę rzeczywistość kreują.

Dla nich bedzie zawsze bezproblemowo. Tylko ludzie to malkontenci i agresorzy. Winni są wszyscy inni tylko nie oni.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.