Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Nastolatek ukradł rower, bo nie chciało mu się pieszo wracać do domu

22 września 2023; 07:03

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Za kradzież roweru odpowie 16-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Pilicą. Nastolatek ukradł jednoślad spod bloku mieszkalnego. Kiedy przyjechali do niego policjanci wyjaśnił, że zabrał rower, bo nie chciało mu się wracać na nogach do domu. Chciał go oddać, ale nie miał kiedy…

Kilka dni temu mieszkanka Nowego Miasta nad Pilicą powiadomiła o kradzieży roweru. Pojazd miał zostać skradziony na osiedlu mieszkaniowym. Wartość jednośladu pokrzywdzona wyceniła na 1700 złotych. Z przekazanych informacji wynikało, że pokrzywdzona około godz. 16:00, zostawiła na stojaku dla rowerów swój jednoślad, a kiedy rankiem następnego dnia  wyszła z bloku – już go nie było.

Dzięki nagraniu monitoringu policjanci szybko ustalili, że rower w nocy zabrał młody mężczyzna, który odjechał nim spod budynku. Funkcjonariusze ustalili jego dane i pojechali do 16-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto nad Pilicą. Nastolatek przyznał się, że zabrał pojazd. Twierdził, że nie chciało mu się wracać pieszo do domu. Oświadczył również, że chciał go oddać, ale przez tydzień nie miał na to czasu.

Policjanci odzyskali skradziony rower, ujawnili go na posesji sprawcy. Młody mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Pamiętajmy, że słabo zabezpieczony rower złodziej może ukraść w kilka sekund. Nie ma też stuprocentowego zabezpieczenia przed kradzieżą, jednak zawsze można zminimalizować ryzyko jej wystąpienia. Rowery są kradzione z przeróżnych miejsc: z ulicy, z balkonu, z piwnicy, czy ze schowka na korytarzu. Aby w znaczny sposób utrudnić „pracę” złodziejowi, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad:

- Pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń – należy stosować zapięcia do rowerów bez względu na czas, na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie, to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to to także prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby. Zawsze przypinaj rower do przytwierdzonego, nieruchomego obiektu, na przykład stojaka przymocowanego do ziemi.

- Zachować kartę gwarancyjną lub spisz numer fabryczny ramy, który posiada każdy rower. W przypadku kradzieży, numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju, możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela i odzyskanie jednośladu.

- Sfotografować rower – w przypadku kradzieży zdjęcia przekaż Policji. Rozpowszechnienie w Internecie zwiększa szanse na odnalezienie roweru.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 22 września 2023, 20:43

Tutaj kradzież dosyć mało wyrafinowana, więc powyższe porady ok. Jednak gdy ktoś kradnie i wie o tym, to lepiej samemu dodatkowo go oznakować w sposób nie rzucający się w oczy, nam tylko wiadomy.
Nowe technologie pomocne, ale i koszt.
Gorzej jak ukradną na części dla np. 'serwisów rowerów'. Ciekawsze śledztwo, benedyktyńska robota, ale i możliwe efekty.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...
ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.