Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nauczyciel z powiatu grójeckiego o służbie w WOT

22 maja 2021; 10:57

Informacja prasowa

5 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi i połączenia pracy ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. Czy to możliwe? Oczywiście. Michał od ponad dwóch lat służy w szeregach, brał aktywny udział w działaniach pandemicznych, a mimo to nie miał problemu z pogodzeniem służby i pracy jako nauczyciel w Zespole Szkół w Jasieńcu.

News will be here

Dlaczego nauczyciele wstępują do Wojsk Obrony Terytorialnej? - Wstąpiłem do WOT ze względów patriotycznych, ale też chciałam sprawdzić siebie i swoje możliwości. Poza tym czuje potrzebę pomagania innym, wspierania tej naszej lokalnej społeczności i tej największej, jaką jest Ojczyzna - mówi kpr. Michał Gutkowski.   

Nauczyciel, żołnierz 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu swoim zaangażowaniem i pasją do munduru dzieli się z innymi: - To nie tylko służba Ojczyźnie, to niesamowita przygoda, sprawdzenie jak wysoko wisi nasza poprzeczka a dodatkowo niesienie pomocy innym. Działania, które podejmowaliśmy podczas pandemii, były bardzo motywujące, dlatego zachęcam do wstąpienie w szeregi innych nauczycieli i uczniów. Chciałbym, żeby mogli doświadczyć tego wszystkiego osobiście, przeżyć to i zobaczyć jak to wygląda od środka. Służba to coś bardzo pozytywnego, a dodatkowo można z tego wynieść dużo wiedzy i doświadczenia.    

To najlepszy moment! Zamień książkę na kamasze

Trwa projekt "Wakacje z WOT”, który jest skierowany do uczniów, studentów i nauczycieli, ale nie tylko. Każdy w wieku od 18 do 55 roku życia może wakacje spędzić na poligonie. Ochotnicy odbędą szkolenie podstawowe, złożą przysięgę wojskową i wstąpią w szeregi 6 MBOT bez konieczności rezygnowania z zajęć.

Zostało mało czasu, nie trać go!

16 dniowe szkolenie rozpocznie się 26 czerwca 2021 r.  i odbywać się będzie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.  Kandydaci do służby w mazowieckiej brygadzie OT mogą zgłosić się do nas na trzy sposoby. Wnioski o powołanie szkolenia podstawowego można wypełnić z pomocą rekruterów 6 Mazowieckiej BOT (powiat grójecki: szer. Agnieszka Pawelec, agnieszka.pawelec@wot.ron.mil.pl, tel. 609983597), zgłaszając się bezpośrednio do najbliższego WKU lub za pośrednictwem strony internetowej ePUAP(Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej).

6 Profitów Terytorialsa

1. Ulga w transporcie kolejowym - żołnierzowi WOT, który zamieszkuje poza miejscem pełnienia służby, przysługuje prawo do zwrotu kosztów dojazdu na szkolenie wojskowe w obie strony. Dodatkowo żołnierz OT jest uprawniony do ulgi przy dojazdach środkami publicznego transportu kolejowego - ulga 78%.

2. Cały proces szkolenia został stworzony w taki sposób, aby możliwe było pogodzenie służby wojskowej z nauką w szkole i życiem osobistym. Otrzymasz na początku służby roczny terminarz ze swoimi szkoleniami rotacyjnymi. W razie potrzeby będziesz mógł zmienić termin swojego szkolenia.

3. Zalety finansowe- w zależności od stopnia wojskowego, żołnierzom wypłacany jest uposażenie w przypadku szeregowego wynosi 117,14 zł za każdy dzień (za szkolenie podstawowe otrzymasz wynagrodzenie 1874,24 zł).

Dodatkowo raz w miesiącu otrzymasz dodatek za gotowość bojową (411 zł) oraz za każdy dzień ćwiczeń.

4. Kursy dla terytorialsów - Kursy uprawniające do obsługi maszyn inżynieryjnych, kursy prawa jazdy na uprawnienia dla kierowców pojazdów wszystkich kategorii, kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) dający tytuł ratownika oraz kurs ratownictwa pola walki (TC3), który może być przydatny w działaniach WOT w przypadku zdarzeń kryzysowych, kursy dowódcze w zakresie dowodzenia i zarządzania, organizowane na wojskowych uczelniach wyższych.

5. Rozwój - możliwość odbycia kursów podoficerskich i oficerskich.

6. Ubezpieczenie zdrowotne - każdy żołnierz OT rotacyjnie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu.

TAGI:

Komentarze (5):

Mlody; 22 maja 2021, 12:00

Teraz jak widać to biorą każdego, sztuka jest sztuka.

XenoM; 22 maja 2021, 13:30

Jakieś wymagania, wiek itd ? Czy jak ktoś wyżej napisał, wszystko jedno liczy się sztuka

Kolo; 24 maja 2021, 13:25

Nie dawno był artykuł o tym, że żołnierze wot nie mają wypłacanego wynagrodzenia, dodatków. Zatrudnionych jest tak wielu pociotkow, rodzin pisowskich, którzy szybko awansują i maja wiele wypłacanych bonusów. Sprawę nagłośniła grupa z Ogrodzienic.

prawda; 24 maja 2021, 21:12

Kolejne marnotrawienie publicznych pieniędzy, czy to się kiedyś skończy? Mam wrażenie, że gdyby co roku w skali kraju zrobić zestawienie absurdalnych inwestycji i przedsięwzięć to uzbierała by się niezła sumka. A gdyby podzielić to na wszystkich pracujących Polaków to myślę, że każdy z nas miałby co najmniej 500+ miesięcznie do pensji.

Do prawda; 25 maja 2021, 19:30

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.