Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nie daj szansy oszustowi

16 lutego 2018; 10:22

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Grójecka Policja informuje, tym razem właścicieli kantorów, lombardów oraz placówki bankowe, aby zachować czujność wobec osób podających się za policjantów CBŚP. W ostatnim czasie na terenie naszego kraju odnotowano oszustwa na tzw. „policjanta CBŚP”, gdzie celem stały się kantory czy palcówki bankowe.

News will be here

Oszuści wykorzystują podobny schemat, natomiast cały czas modyfikują metody działania. W ostatnim czasie wzrosła liczba oszustw popełnianych na „policjanta CBŚP” w placówkach bankowych i kantorach.

Schemat działania sprawcy jest zazwyczaj ten sam. Przestępca najczęściej dzwoni na telefon stacjonarny do banku lub kantoru i podaje się za policjanta CBŚP. Informuje, że w niedługim czasie na placówkę będzie napad. Wydaje polecenia pracownikowi, w jaki sposób ma zabezpieczyć pieniądze, a następnie przekazać fałszywemu policjantowi, który podejdzie do drzwi.

Za każdym razem są to historie zmyślone przez oszustów, którzy próbują nas okraść. Tylko ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowoduje, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców, podmiotów gospodarczych czy punktów handlowych i nie proponują udziału w prowadzonych przez siebie działaniach. Funkcjonariusze nigdy nie odbierają pieniędzy, a także nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom.

W każdym przypadku należy zachować ostrożność w stosunku do obcych osób, a w razie jakichkolwiek wątpliwości i podejrzeń zaleca się kontakt z policją pod numerem 112 lub 997.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.