Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

NIE MÓW MI JAK MAM UMIERAĆ i spotkanie z kaskaderem

22 września 2015; 08:05

Grojec24.net

0 komentarzy

Zapraszamy państwa na niezwykłą opowieść o człowieku, którego odwaga nie raz graniczyła z szaleństwem. Krzysztof Fus, największy kaskader polskiego kina, który wielokrotnie przypłacił swoim zdrowiem pracę na planie, nakręcił film dokumentalny o zawodzie kaskadera i efektach specjalnych w polskim filmie.

News will be here

Pan Fus, będąc również treserem zwierząt (co jest równie trudną i niebezpieczną pracą, co kaskadera) w trakcie swojej 50-letniej karierze przeżył złamanie kręgosłupa, poparzenia twarzy, amputację kończyn a nawet trzykrotnie śmierć kliniczną!
 
O jednym ze swoich wypadków opowiadał:
"Skakałem z kolejki linowej w Zakopanem, dwa razy skok się udał, za trzecim razem z 40 metrów spadłem na ziemię. Dlaczego żyję? Tego nie wiem, jestem człowiekiem wierzącym i sądzę, że był to cud. Kiedy leciałem, bałem się, że nie przeżyję, więc walczyłem o pozycję, bo gdybym spadł na nogi, roztrzaskałbym kręgosłup. Kiedy się obudziłem w szpitalu w Warszawie, nie mogłem uwierzyć, że mi się udało."
 
By się przekonać, że ma się do czynienia z tytanem pracy, wystarczy spojrzeć na listę tytułów, przy których pracował, nie tylko filmów fabularnych, ale również spektakli teatralnych i seriali telewizyjnych. Wśród nich są m. in. W pustyni i w puszczy (2001), Pan samochodzik i praskie tajemnice (1988), Psy (1992), Jack Strong (2014), 1920 Bitwa Warszawska (2011), Wiedźmin (2001), Przedwiośnie (2002), Sara (1997), Jak rozpętałem II wojnę światową (1969), Stawka większa niż życie (1968).
 
Zapraszamy w sobotę 26 września o 18:00 do obejrzenia filmu "Nie mów mi jak mam umierać" oraz na spotkanie z Krzysztofem Fusem, który opowie o trudach pracy, poświęceniu i przeżyciach po drugiej stronie.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.