Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nie przyjął mandatu, bo to za dużo jak na polskie realia

14 maja 2024; 08:37

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Piasecznie Fot. KPP w Piasecznie

Nie przyjął mandatu karnego, twierdząc, że jego wysokość jest za duża jak na polskie realia. 34-latek najwidoczniej nie pomyślał o tym, że przekraczanie dozwolonej prędkości i jazda z prędkością blisko 130 km/h w obszarze zabudowanym ma swoje konsekwencje. A te są niejednokrotnie bardzo dotkliwe...

News will be here

Wyższe mandaty oraz większa ilość punktów karnych za najbardziej niebezpieczne zachowania na drodze są narzędziem do ciągłej pracy na rzecz zapobiegania drogowym tragediom. Dzięki wprowadzeniu nowych przepisów, kierowcy powinni mieć świadomość, że pośpiech oraz bagatelizowanie prawa drogowego niesie ze sobą nie tylko duże ryzyko wypadku, ale też surowe konsekwencje.

Tego nie wziął pod uwagę 34-latek siedzący za kierownicą seata, który przez Rembertów (gmina Tarczyn), w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mknął z prędkością 127 km/h. Kiedy został zatrzymany do kontroli drogowej, okazało się, że przekroczenie prędkości było recydywą, a co za tym idzie mandat za naruszenie przepisów również musiał być dużo wyższy.

Lekceważenie obowiązujących przepisów zakończy się tym razem w sądzie, bo choć kierujący swojej winy nie negował, to jednak mandatu karnego przyjąć nie chciał, twierdząc, że jego kwota, która w tym przypadku wyniosłaby 5000 złotych jest "zbyt wysoka jak na polskie realia". Mundurowi zgodnie z decyzją mężczyzny sporządzili stosowną dokumentację. 34-latek stracił swoje prawo jazdy, a najbliższe 3 miesiące będzie musiał spędzić na fotelu pasażera. Oby po tym wszystkim, kierujący przykładał większą wagę do respektowania obowiązujących przepisów.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu! Brawurę na drodze można przypłacić zdrowiem i życiem. Pamiętajmy, wolno wszystko, tylko nie wszystko przynosi korzyści. Na drodze nie jesteśmy sami – bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

st. asp. Magdalena Gąsowska

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.