Nie tylko nowa sala gimnastyczna – tak zmieni się otoczenie szkoły nr 1

30 marca 2019; 10:10

15 komentarzy

Szkoła nr 1 (fot. Mateusz Adamski)

Burmistrz Dariusz Gwiazda przedstawił na swoim oficjalnym facebookowym profilu plany zagospodarowania Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Burmistrz wyjaśnia, iż władzom gminy zależy przede wszystkim, aby wreszcie uporządkować strefę ruchu przed szkołą. – Po jej przebudowie na pewno będzie mniejsze zagrożenie dla pieszych i rowerzystów niż obecnie ma to miejsce – podkreśla.

Jednocześnie Dariusz Gwiazda odniósł się do pojawiających się wątpliwości dotyczących terenów zieleni. - Będzie ich niewiele mniej, a teren przed szkołą nie utraci swojego unikalnego charakteru. Jeśli podejmiemy się ewentualnej wycinki to zostaną usunięte tylko te drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu lub są chore – zaznaczył.

Nowy układ komunikacyjny ma pozwolić nauczycielom bezpiecznie korzystać z miejsc parkingowych przed placówką (obecny personel szkoły liczy ponad 100 osób). – Jednocześnie nie zwiększy się znacząco powierzchnia betonowa, dojdzie pas pieszo-rowerowy i wyjazd w miejscu zegara słonecznego – informuje Dariusz Gwiazda.

- Stara sala gimnastyczna nie zostanie zburzona, lecz zostanie zmodernizowana, wskutek czego powstanie tam duża stołówka i kuchnia połączona ciągami komunikacyjnymi z nowym i starym budynkiem szkoły – wyjaśnia burmistrz.

Dariusz Gwiazda dodaje, iż powstanie 9 nowych sal dydaktycznych oraz szkolna pełnowymiarowa hala sportowa z wysuwanymi siedziskami na ponad 200 miejsc. – Obszar zieleni przed szkołą od strony ul. Piłsudskiego będzie zagospodarowany według planu. Szkoła będzie miała możliwość organizować tam imprezy okolicznościowe we własnym zakresie – podaje burmistrz.

TAGI:

Komentarze (15):

Rodzuc; 30 marca 2019, 10:15

Wreszcie będzie ład i porządek

Gankaku; 30 marca 2019, 20:07

Wszędzie ład i porządek. Czysty beton, Równy asfalt zamiast tej nieokiełznanej zieleni. Fuj

Rumakuku; 30 marca 2019, 22:28

szkoda czasu dla pieniaczy

Ula; 30 marca 2019, 22:36

Czy oby napewno będą wycięte tylko chore drzewa? Mam nadzieję, że dla paru miejsc parkingowych nie dojdzie do dewastacjj zieleni.

Tu i tam; 31 marca 2019, 19:54

Chyba nikt nie był nigdy na zebraniu w szkole w jedynce nie ma jak wjechać A teraz jest efekt że słupki są uszkodzone bo wygodnisie nie przyjdą na pieszo tylko ciągną te swoje ryksza pod sama szkołę

a miało być tak pięknie; 1 kwietnia 2019, 09:37

Nowy Burmistrz = nowy projekt. Przecież to jest marnotrawstwo pieniędzy. Poprzedni projekt kosztował i to nie mało, a Burmistrz co - wyrzucił do kosza. Ponoć wszystkie projekty się nie podobają. A w kampanii pisał i ogłaszał że będą oszczędności. A tu remoncik gabinetu, nowe mebelki (bo ponoć śmierdziały starym Burmistrzem) i tak dalej i tak dalej.

EGP; 1 kwietnia 2019, 09:43

Brawo na terenie szkoły 44 miejsca parkingowe i 6 przejść dla pieszych. Czy teren przy szkole będzie bezpieczny dla naszych dzieci?

rodzic; 1 kwietnia 2019, 14:04

brawo, bedziemy podjezdzac pod sama klase, nasze dzieci wypoczete pojda na lekcje

lobbysta; 1 kwietnia 2019, 15:54

wreszcie porządek, teraz nie ma żadnego przejścia dla dzieci, które chodzą pomiędzy samochodami

Mama; 2 kwietnia 2019, 11:57

A czy będę mogła wjechać do budynku szkoły z moim jedynakiem? Jak przechodzę z auta do szkoły 15 m i deszczyk kropi to mi się lalier na włosach sklejka!!!
To oczywiście żart. Niech mamusie trochę zmuszą swoje tłuste dzieci do wysiłku z rana, niech wstaną troszkę wcześniej i przejdą z nimi 200, 300 czy 400 metrów od zaparkowanego samochodu do szkoły.

Wiarus; 2 kwietnia 2019, 19:12

Co wy możecie wiedzieć słoiki do1 chodziło się w soboty na nową salę i skrzydło czekało się tyle lat komitet na przeciwko szkoły był a teraz najlepiej pod katedrę wychowawcy wjechać nowym paseratim wy janusze

bbbbbbbb; 3 kwietnia 2019, 18:36

To miejsca dla nauczycieli "nowy układ komunikacyjny ma pozwolić NAUCZYCIELOM bezpiecznie korzystać z miejsc parkingowych przed placówką..."

123; 4 kwietnia 2019, 08:47

Wieden, Poznan kaza swoim dzieciakom chodzic a my pozwolimy mamusia wjezdzac do szkoly zeby zdazyly do fryzjera, niech sie ucza od nas

piiotr; 4 kwietnia 2019, 13:46

Uszczuplać teren szkoły z wykorzystaniem na parkingi dla pracowników to wielka przesada, to takie kiszenie kapusty w małej beczce. Zamknijmy dzieci w murach i schowajmy pod balonem latem, czyli kołchoz z minionej epoki wszystko po to,żeby nauczyciele mogli zaparkować pod szkołą.

Bronek ; 24 kwietnia 2019, 17:23

I jeszcze drogi ewakuacyjne dla nauczycieli strajkujacych

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

PKS Polonus przywrócił połączenia Grójec – Warszawa Metro Wilanowska PKS Polonus wznowił od poniedziałku realizację połączeń...
Spędź weekend na Mazowszu Świat walczy z kryzysem sanitarnym i ekonomicznym, a branża...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 25 maja Trzy osoby uznano za ozdrowieńców - wynika z poniedział...
Policjanci na zakupach zatrzymali złodzieja Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu wpłynęły...
Dzisiaj pierwsza taka sesja w historii Grójca Poniedziałkowe obrady Rady Miejskiej w Grójcu odbędą się w...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

części do silników Deutz ktservice.com.pl,... KT Service - posiadamy największy w Polsce magazyn części do silników...
Przyłbica dla dzieci - 2,90zł netto... Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku stworzyliśmy lekki model
przyłbicy...
Kurs Specjalista ds. kadr i płac... NCKU SPD SZKOLENIA
wpisane do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych...
KLIMATYZACJA, REKUPERACJA - Doradztwo,... Świadczymy usługi z zakresu doradztwa, sprzedaży, montażu i serwisu...
Pakowanie warzyw i owoców! Praca... Podejmij współpracę z Morego (cer. 16198) – Twoim liderem...

Firmy z Grójca i okolic

... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.