Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Nagrał go policyjny wideorejestrator

20 listopada 2023; 07:47

Informacja prasowa

3 komentarze

Fot. KPP w Piasecznie Fot. KPP w Piasecznie

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Nie spodziewał się, że na pasie obok stoi policyjny, nieoznakowany radiowóz piaseczyńskiej drogówki, a jego wyczyn rejestruje kamera. Na konto kierowcy wpłynęło 15 punktów karnych, a domowy budżet pomniejszy się o 1500 złotych. Taka jest cena niestosowania się do obowiązujących przepisów.

Będąc kierowcą samochodu, musimy pamiętać, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści, podczas zdarzeń drogowych są zawsze narażeni na dużo poważniejsze obrażenia. Nie chronią ich ani pasy bezpieczeństwa ani poduszki powietrzne, a w przypadku potrąceń tracą zdrowie, którego odzyskanie czasami trwa wiele tygodni, a nawet miesięcy. Niestety w wielu przypadkach kierujący pojazdami albo zapominają o obowiązujących przepisach albo zwyczajnie nie uważają w miejscach, gdzie uwaga powinna być szczególna.Niewłaściwe, a przede wszystkim niezgodne z przepisami, zachowanie kierującego samochodem zarejestrował policyjny wideorejestrator we wtorkowe popołudnie na Al. Krakowskiej w Łazach. Funkcjonariusze zatrzymali się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by na drugą stronę mógł swobodnie przejść młody mężczyzna stojący tuż przy przejściu. Inne zachowanie zaprezentował kierujący mercedesem sprinterem, który przejechał tuż przed pieszym będącym już w połowie przejścia. 41-latek nie zareagował na to, że na pojazd znajdujący się na pasie obok, zatrzymał się by przepuścić pieszego. Nie spodzewał się również, że jest to nieoznakowany radiowóz, a jego wyczyn rejestruje kamera.

Na konto kierującego trafiło 15 punktów karnych, a domowy budżet musiał pomniejszyć się o 1500 złotych. Taka jest cena lekceważenia obowiązujących przepisów. Dodatkowo 41-latek stracił dowód rejestracyjny, ponieważ nie zadbał o to by jego auto miało aktualne badania techniczne, a on miał pewność, że porusza się sprawnym pojazdem.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na naszych drogach zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego i tego, jakie zachowania będą na niej prezentowali.

st. asp. Magdalena Gąsowska/bś

TAGI:

Komentarze (3):

obywatelski; 20 listopada 2023, 17:46

Byłem świadkiem takiego zachowania w ostatnią deszczową środę, jako pieszy właśnie. Aura powoduje, że w takich newralgicznych miejscach kierowcy właśnie różnie reagują. Na zebrze głowa mi chodziła w zw. z tym jak wycieraczki w aucie :-)
Trzeba coś z tym zrobić, ale inaczej. Tak jak piesi mają sygnał dźwiękowy, tak może np. intensywny świetlny, jak pieszy na pasach się znajdzie. Np. pasy migające jak kogut rajdowozu.

obywatelski; 20 listopada 2023, 19:58

Zwłaszcza, że nasz region nie należy do najbezpieczniejszych, np. > obserwatorgospodarczy.pl, Wypadki drogowe w UE – mazowieckie drogi w unijnej czołówce pod względem zgonów

obywatelski; 24 listopada 2023, 17:41

Wiem, że &#555 zawsze można zrobić 'burzę mózgów' (albo w swoim mózgu) i będzie więcej konkretnych rozwiązań.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...
ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.