Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Niebezpieczna sytuacja z udziałem ciężarówki i pieszego

9 lutego 2023; 08:51

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. KPP w Piasecznie Fot. KPP w Piasecznie

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego byli naocznymi świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze. Na Al. Krakowskiej w Tarczynie kierujący pojazdem ciężarowym przejechał tuż przed pieszym, który wchodził na oznakowane przejście. 39-latek został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Całą sytuację zarejestrował policyjny wideorejestrator.

News will be here

Okolice przejść dla pieszych to miejsca w których kierujący powinni zachowywać szczególną ostrożność, a co za tym idzie zmniejszyć prędkość z jaką się poruszają. Do przepisów zawartych w art. 26 Prawo o ruchu drogowym, z całą pewnością nie zastosował się 39-latek siedzący za kierownicą samochodu ciężarowego. Mężczyzna zignorował pieszego wchodzącego na oznakowane przejście dla pieszych. Wykroczenie zarejestrował policyjny wideorejestrator, a funkcjonariusze którzy byli świadkami tego jakże niebezpiecznego wykroczenia niezwłocznie zatrzymali kierującego ciężarówką do kontroli drogowej. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto dopisano 15 punktów karnych.

Na szczęście w tej sytuacji nie doszło do kontaktu pojazdu z pieszym. Pamiętajmy jednak, że takie sytuacje są bardzo niebezpieczne i mogą być tragiczne w skutkach, dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, bo tylko to jest gwarantem naszego bezpieczeństwa na drodze, nieważne czy jesteśmy pieszym, rowerzystą czy też kierującym samochodem czy motocyklem.

asp. Magdalena Gąsowska

TAGI:

Komentarze (2):

Pieszy; 9 lutego 2023, 09:14

A z jaka prędkością samochód ciężarowy przejrzał? Warto zauważyć ze jest zima jest ślisko a samochód ciężarowy to nie mały samochód osobowy, co za tym idzie to jest masa i kilka dziesiątki ton a nie tona czy max 2 do wychamowania. Może pieszy tez by się rozejrzał i zobaczył jakie są warunki a nie wchodzą na oślep bo takie jest teraz prawo…..

lgbt+; 10 lutego 2023, 14:48

Z idiotycznego prawa robią religie

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.