Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Niebezpieczna ul. Szkolna w Lesznowoli

13 września 2017; 10:38

7 komentarzy

Fot. Google Fot. Google

W niedzielne popołudnie pijany kierowca potrącił 10-latka, przechodzącego przez ulicę Szkolną w Lesznowoli.

News will be here

Niedziela, około godziny 17.00. Troje dzieci – dwoje na hulajnogach, jedno prowadzące rower – przechodzi z jednej strony ulicy Szkolnej na drugą. Dzieci przepuszczają jedno auto. Widzą drugie, które wydaje się być bardzo daleko. Przechodzą. Dwojgu się udaje. 10-latek prowadzący rower nie ma tyle szczęścia. Rozpędzone auto uderza w niego z impetem. Chłopiec upada na asfalt. Ma szczęście. Kask, który miał na głowie rozlatuje się kawałki, ale ratuje mu życie. 

Kierowca i pasażer auta, które potrąciło 10-latka nawet się nie zatrzymują. Jak się okazuje obaj są pijani. Uciekają z miejsca zdarzenia. Po niedługim czasie wpadają jednak w ręce policji. – Do zatrzymania tych osób przyczynił się pan, który jest pracownikiem cywilnym naszej komendy. Będąc w lesie usłyszał rozmowę dwóch mężczyzn o potrąceniu dziecka, i poinformował o tym fakcie dyżurnego. Dzięki temu mieliśmy możliwość szybkiego ujęcia podejrzanych – relacjonuje podkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Poobijany 10-latek, uczeń szkoły podstawowej w Lesznowoli z wstrząśnieniem mózgu i złamaną ręką trafił do szpitala w Radomiu. Wobec zatrzymanych policja prowadzi czynności. W najbliższym czasie o ich losie ma zadecydować prokurator.

Ojciec poszkodowanego chłopca w rozmowie z Grojec24.net ujawnia, że okoliczni mieszkańcy wielokrotnie prosili radnych i gminę o zamontowanie na ul. Szkolnej dodatkowych progów zwalniających (jedyny próg znajduje się przy tamtejszej szkole) oraz zwiększenie ilości policyjnych patroli. – W Lesznowoli mieszkają w większości młodzi ludzie, którzy mają małe dzieci, a tajemnicą poliszynela jest, że miejscowi jeżdżąc po pijaku robią sobie z tej drogi skrót – mówi nam ojciec poszkodowanego.

Ten fakt potwierdza podkom. Agnieszka Wójcik. Jak podaje, nawet w ostatnią feralną niedzielę w Lesznowoli doszło do zatrzymania pijanego kierowcy. Żeby tego było mało, w poprzednim tygodniu na „podwójnym gazie” wpadły tam dwie osoby.

Rzecznik komendy zapewnia, iż grójecka policja kieruje w te okolice patrole. Jednocześnie podkom. Wójcik apeluje do mieszkańców, aby wszystkie podejrzane sytuacje dotyczące pijanych kierowców od razu zgłaszali policji. – Takie informacje, nawet animowane, są przez nas sprawdzane. Jeśli dyżurny ma możliwość, to od razu wysyła patrol – podkreśla podkom. Wójcik. – Jeśli nawet taka informacja się nie potwierdzi, to nie rodzi to żadnej odpowiedzialności. Liczymy na współpracę z lokalną społecznością – dodaje. 

O sprawie poinformowaliśmy we wtorek wiceburmistrza Grójca Karola Biedrzyckiego, który po naszej interwencji rozmawiał na ten temat z podinsp. Radosławem Kaczmarkiem, naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. – Rozważymy możliwość zamontowania dodatkowego progu zwalniającego na ulicy Szkolnej. Wcześniej skonsultujemy z policją optymalne miejsce. Doraźnie poprosiłem pana naczelnika o wzmożone kontrole prędkości w Lesznowoli – powiedział Grojec24.net wiceburmistrz, Karol Biedrzycki.

TAGI:

Komentarze (7):

lokalny glos; 17 września 2017, 00:34

tak wladza slucha ludzi. W Grójcu montują na krótkich odcinkach np. Ul.maratonska. na ul.Sienkiewicza po zmianie organozacji ruchu spowalniacze juz nie spelniaja swojej roli. W Lesznowoli dziwne moce nie pozwalaja od kilku lat spelnic zyczen mieszkańców. Musi wydarzyc sie tragedia. Gdyby mieszkal tam nasz wlodarz to w poniedzoalek juz by zamontowal spowalniacz a nie prosił o dorazne kontrole ... masakra

onna; 17 września 2017, 20:48

W jednej gminie dwie ulice Szkolne.
Jedna w Grójcu druga w Lesznowoli, chyba prawo na to nie pozwala ....

Olimpijczyk; 19 września 2017, 23:54

W Grójcu progi są dwa na Olimpijskiej i jeden na Maratońskiej, śmiechu warte bo powinno być ich przynajmniej po 4...

do onna; 20 września 2017, 19:46

W jednej gminie dwie ulice Szkolne.
Jedna w Grójcu druga w Lesznowoli, chyba prawo na to nie pozwala ....
masz rację ale w Grójcu jednoosobowo parafuje się takie decyzje, więc o błędy nie trudno.

w adresie powinni pisać: 05-600 Grójec, Lesznowola ul.Szkolna

Rafał; 4 października 2017, 00:21

Puknijcie się w czoło z tymi progami zwalniającymi! Postawicie na każdej ulicy próg bo raz na 10 lat jakiś pijany idiota może kogoś przejechać? Policja niech patroluje tą okolice i wyłapuje tych co faktycznie przekraczają prędkość a nie progi zwalniające co 30m...

do Rafała; 4 października 2017, 09:03

punkt widzenia zależy od .... nie masz dzieci, nie spacerujesz, to imasz gdzieś bezpieczeństwo pieszych. Dla Ciebie i Tobie podobnych raz na kilka lat społeczeństwo poświęci jedno dziecko, byś Ty mógł przez te lata nie stracić kilka minut na spokojniejszą jazdę na newralgicznym odcinku drogi.

Rambo; 17 października 2017, 15:50

Rambo pomóż policji.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.