Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Niebieski marsz dla autyzmu w Grójcu

4 kwietnia 2017; 17:33

Informacja prasowa

0 komentarzy

W poniedziałek, 3 kwietnia, po raz czwarty ulicami Grójca przeszedł NIEBIESKI MARSZ DLA AUTYZMU zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu.

News will be here

W Zespole uczy się ponad czterdzieścioro uczniów z autyzmem.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. W tym dniu światowe instytucje, niosące pomoc osobom z autyzmem, szerzą wiedzę o autyzmie oraz zwracają uwagę społeczeństw całego świata na dyskryminację i niezrozumienie z jakimi spotykają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Wieczorem, 2 kwietnia, 750 miast w 90 krajach na 7 kontynentach włącza się w globalną akcję, zmieniając iluminację swoich najbardziej charakterystycznych budowli na kolor niebieski.

Od czterech lat, wyrażając solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem, przez Grójec przechodzi Niebieski Marsz dla Autyzmu. W poniedziałkowym marszu uczestniczyli wspólnie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu wraz z rodzicami i nauczycielami oraz uczniowie pozostałych grójeckich szkół podstawowych, a także wychowankowie prawie wszystkich grójeckich przedszkoli. W prawie pięciusetosobowej grupie, ubrani w niebieskie koszulki, trzymając w rękach niebieskie flagi i balony w eskorcie policji i wolontariuszy z liceum im. Piotra Skargi, ruszyliśmy ulicami Grójca, aby zwrócić uwagę mieszkańców i włodarzy miasta na sytuację osób dotkniętych autyzmem.

Przy dźwiękach muzyki oraz informacji dotyczących objawów i sposobów pomocy osobom z autyzmem, niebieski marsz dotarł przed budynek Urządu Miasta gdzie przywitali nas pracownicy urzędu ubrani w niebieskie koszulki, pan Burmistrz Jacek Stolarski oraz Zastępca Burmistrza, pan Karol Biedrzycki. Po odczytaniu przez pana wiceburmistrza informacji dotyczących autyzmu oraz fragmentów pamiętników osoby z autyzmem przeszliśmy przed budynek Starostwa Powiatowego. Przed Starostwem przywitali nas: pan Starosta Marek Ścisłowski, Naczelnik Wydziału Edukacji – pani Barbara Orłowska, Sekretarz Powiatu – pani Sylwia Pietrasiewicz oraz Skarbnik Powiatu – pani Agnieszka Bilska wraz z gronem pracowników urzędu, którzy na znak wsparcia i solidarności założyli również niebieskie koszulki.

Pan Starosta Marek Ścisłowski przeczytał kolejny fragment pamiętników mówiących w jaki sposób osoby z autyzmem odbierają to, co nas otacza. Pan Starosta oraz pracownicy Starostwa wypuścili w powietrze niebieskie balony, które zabrały ze sobą dobre myśli dla osób z autyzmem. Po słodkościach, jakimi obdarował nas Pan Starosta, ruszyliśmy w drogę powrotną.

Czwarty marsz za nami. Na następne przyjdzie czas w kolejnych latach. Mamy nadzieję, że nie zabraknie w nim tych wszystkich, którzy byli z nami przez te cztery ostatnie edycje.

Marcin Gała - Koordynator Marszu
Nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych
w Grójcu

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.