Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Niechlubny rekordzista. Miał 2,5 promila i kierował ciężarowym mercedesem w Grójcu

14 lutego 2023; 09:39

Informacja prasowa

1 komentarz

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych i regularny kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w ciągu tygodnia grójeccy dzielnicowi zatrzymali 7 osób.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych znajduje się również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby poszukiwane nie czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych, lub administracyjnych ze swoim udziałem.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi zatrzymali 3 osoby poszukiwane do odbycia ponad 5 lat łącznej kary pozbawienia wolności. Byli to mężczyźni ujawnieni pod Goszczynem i na terenie gminy Grójec. W tym m.in. 36-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Grójcu, w celu odbycia 3,5 roku odbycia kary.

W tym czasie Ci sami dzielnicowi zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista kierował ciężarowym mercedesem w Grójcu pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Kolejny sprawca w Kruszewie w miniony wtorek kierował mercedesem vito. 41-latka zbadali dzielnicowi, miał blisko 1,7 promila oraz 3 obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów.

Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości już odbywają swoje kary. Natomiast pijani kierowcy odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

Jacek ; 14 lutego 2023, 20:08

Takiego oszoloma to za probe nieumyslnego stworzenia katastrofy i narazenia zycia i zdrowia na 10 lat minimum. No ale fakt lepiej za lizaka zamknac albo za 5g leku tak zw marichuany innej niz wluknistej. Ale wódę mozna kupic wszędzie.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.