(Nie)możliwe+ w grójeckim liceum

12 grudnia 2019; 09:36

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. LO w Grójcu

Co może mieć wspólnego SMOG z duńskimi turbinami powietrznymi, hiszpańskim wybrzeżem, włoską pizzą? Wszystko to łączy się w projekcie Erasmus+ koordynowanym przez L.O. im. P. Skargi w Grójcu. „Niemożliwe staje się możliwym" (Impossible Becomes Possible") to tytuł dwuletniego projektu, 2019-2021, dotyczące aktywnego obywatelstwa i zaangażowania społecznego młodzieży z pięciu krajów europejskich: Polski, Danii, Grecji, Hiszpanii i Włoch.

Gospodarzami pierwszej wizyty było grójeckie L.O. Tematem przewodnim spotkania była ochrona środowiska naturalnego, a w szczególności sposoby zwalczania SMOG-u. Około 50-osobowa grupa uczniów i nauczycieli uczestniczyła w prezentacjach, wykładach i warsztatach mających na celu przybliżenie tematyk zanieczyszczenia powietrza, rozpoznanie przyczyn i konsekwencji SMOG-u, wypracowanie wspólnej polityki walki z tym problemem oraz przeprowadzenie kampanii informacyjnej w lokalnej społeczności.

Podczas spotkania ze Starostą Powiatu Grójeckiego, p. Krzysztofem Ambroziakiem, Wicestarostą, p. Jolantą Sitarek oraz Wiceburmistrza Gminy i Miasta Grójec, p. Jarosławem Rupiewiczem, omawiano sytuację związaną z zanieczyszczeniem powietrza i wymianą przestarzałych kotłów i pieców na nowe w Grójcu i powiecie. Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia oraz pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska ze szczegółami odpowiadali na pytania uczniów. Podczas wykładów prowadzonych przez prof. Artura Badydę na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, uczniowie zgłębili wiedzę na temat poziomu zanieczyszczenia w Polsce i innych krajach europejskich, wpływu SMOG-u na nasze zdrowie oraz korzystania z Warszawskiego Indeksu Powietrza.

Grójeckie liceum gościło pracowników Instytutu Naukowego - Głównego Instytutu Górnictwa, którzy zaprezentowali możliwości niedawno opatentowanego urządzenia, pyłomierza - Dust Air. Natomiast, przedstawiciele Warszawskiego Alarmu Smogowego (Emilia Piotrowska i Wojciech Sanko) pomogli uczniom złożyć urządzenie służące do pomiaru jakości powietrza i podłączyć go do ogólnoświatowej bazy pomiaru jakości powietrza. Podczas warsztatów w międzynarodowych grupach, uczniowie tworzyli ulotki do kampanii informacyjnej oraz dzielili się pomysłami w celu stworzenia wspólnej polityki zwalczania SMOG-u.

Nie zabrakło też czasu na integrację, zabawę i wymianę kulturową. Uczestnicy projektu zwiedzali m.in. Stare Miasto w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. Największą popularnością cieszył się jednak wieczorek integracyjny w szkole - „Talent Night". Pokazy talentów, degustacja tradycyjnych polskich potraw i wypieków świątecznych przygotowanych przez uczniów, tańce i rozmowy w języku angielskim towarzyszyły uczestnikom do późnych godzin wieczornych.

Podziękowania dla nauczycieli, uczniów i rodziców zaangażowanych w projekt. Dzięki ich otwartości, uczynności i motywacji do działania, można śmiało stwierdzić, że niemożliwe staje się możliwym.

Organizatorzy

TAGI:

Komentarze (2):

KUSY; 12 grudnia 2019, 18:42

Brawo Grójeckie liceum. Tak trzymać.

zdziwniona ; 15 grudnia 2019, 14:06

To liceum jeszcze działa?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Publiczny żłobek coraz bliżej Pod koniec lipca został ogłoszony przetarg na projekt...
Trzy nowe przypadki koronawirusa w powiecie grójeckim W poniedziałek sanepid w Grójcu poinformował o trzech...
Grójecka policja: uwaga na oszustwa metodą na BLIK-a Grójecka policja przyjmuje zgłoszenia o oszustwach metod...
Niska frekwencja w kinie. Bez seansów do końca wakacji Z powodu wyjątkowo niskiej frekwencji w ostatnich...
Wyśmienity start KS Lesznowoli i GPSZ Głuchów! Debiutujące na poziomie A-klasy zespoły z gminy Grójec zacz...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

... Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa (WWSH) zaprasza...
... Omega Fotowoltaika Sp. z o.o., to firma stawiająca na kompleksową obsługę...
ELEKTRYK ELEKTRYK
ESSEN
Opis stanowiska :
- Prace związane...
SZWACZKI HR Navigator realizuje nieszablonowe i dopasowane do potrzeb Klienta...
Operator koparko-ładowarki Stanowisko: Operator koparko-ładowarki chwytakowej - DOBRA ZNAJOMOŚĆ...

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.