Nieoficjalnie: ks. Suchecki stanie na czele dekanatu grójeckiego

29 listopada 2017; 14:45

8 komentarzy

fot. archiwum, Marcin Grzędowski

Jak nieoficjalnie dowiedział się Grojec24.net, nowym dziekanem dekanatu grójeckiego zostanie proboszcz parafii św. Mikołaja w Grójcu, ksiądz kanonik Zbigniew Suchecki.

Polecamy

Oficjalna nominacja ma zostać ogłoszona w najbliższą sobotę, 2 grudnia, ale informację o planowanej nominacji udało nam się potwierdzić w dwóch niezależnych od siebie źródłach.

Ksiądz Suchecki zastąpi dotychczasowego dziekana, księdza prałata Stefana Kazulaka – proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego.

Do zmiany dojdzie też w sąsiednim dekanacie mogielnickim, którego dziekanem ma zostać ksiądz kanonik Arkadiusz Wiktorowicz – proboszcz parafii Św. Michała Archanioła w Goszczynie.

Przypomnijmy, iż w skład dekanatu grójeckiego wchodzą parafie z Grójca, Lesznowoli, Worowa, Jeziórki, Belska Dużego, Lewiczyna, Jasieńca oraz Drwalewa.

TAGI:

Komentarze (8):

oklo; 29 listopada 2017, 15:16

Proboszcz z Goszczyna. Ciekawe, a na cmentarzu w Goszczynie nieporządek. Za poprzedniego proboszcza i kościelnego tak nie było.

parafianin; 29 listopada 2017, 20:21

Spokojnie, skończy się remont kościoła, zostaną wprowadzone opłaty za dzierżawę grobów to i porządek będzie. ....

Parafianin.; 29 listopada 2017, 23:36

To parafianie robią sami ten bałagan,zamiast to kontenera to na ziemię żucaja, drugiemu za pomnik , to do kogo pretensje a co ksiądz czy kościelny mają wychowania uczyć i pokazywać jak powinno się śmieci wkładać do kontenera. Nawed jak to zabrać i wywiez jak kontenery zasypane. To chyba mówi samo zasiebie kto jest winien.

plos; 30 listopada 2017, 11:38

Nie tylko parafianie. Dawniej tak nie było. Znam tą parafię od kilkudziesięciu lat. Tydzień temu kontenery były zapchane, to gdzie mieli wyrzucić. Nie bronię parafian, bo sam widziałem jak ktoś rzucał zamiast do kontenera obok. A opłaty za różne czynności (chrzty, pogrzeby, śluby, zmianę pomnika itd) pobierane są jak w innych parafiach, więc chyba na wywóz śmieci powinno starczyć.

1989; 30 listopada 2017, 11:50

Może i by wrzucali do kontenera gdyby był pusty.
Remont kościoła dawno by się skończył gdyby nie trzeba było remontować starej plebanii. A kościelny to jest zdecydowanie do wymiany. Bardzo niemiły człowiek

1952; 30 listopada 2017, 12:18

Drodzy moi, zamiast obrzucać się błotem może jednak pogratulujmy księżom i parafiom zmian. Kościół i stara plebania w Goszczynie wyglądają wreszcie tak jak powinny. Nikt tego na targ nie wywiezie i nie sprzeda, a zyskuje na tym wizerunek całej miejscowości. Myślę też, że w niedługim czasie uporządkowany zostanie cmentarz. pozdrawiam

Parafianie.; 30 listopada 2017, 21:18

Witam.
Czytam wszystkie wpisy, każdy ma prawo do własnego zdania. Ale prawda jest taka, że po te śmieci to niema jak wjechać,tam jest mokro smieciarka by uwiezla. Ledwo 1listopada można było tam samochód osobowy postawi. Kościół wygląda bardzo ładnie, stara plebania też, aż miło popatrzeć. Zamiast się cieszyć,że parafia się rozwija to same żele i nie zadowolenia. Przecież probosz tego nie robi dla siebie tylko, ale dla parafi. Życie idzie do przodu proboszcz się kiedyś zmieni,bo taka kolej żeczy a wszystko zostanie,dla następnego pokolenia. Goszczyn z roku na rok wygląda co raz ładniej, straż taka odnowiona bardzo ładnie, i co też mógł by ktoś napisać ,że dla siebie to robią strażaki. A tak nie jest, bo dla wszystkich,dbają swój cas poświęcają prywatny. A wrazie potrzeby nawet życie, bo każdy wyjazd do akcji wiąże się z ryzykiem. Nie ma znaczenia opłaty i koszty utrzymania każdy ponosi. Krzty,śluby,pogrzeby,msze to źródło utrzymania kościoła. Przecież światło trzeba zapłacić,świece kupić,ciało Chrystusa żeby komunie rozdać,kwiaty na ołtarz,i wiele innych żeczy po parafia się rozwija . To tak samo jak w domu,każdy znas ma wydatki ,i ksiądz też. Ale zasze komuś cos nie pasuje, najlepiej jak by wszystko za darmo było chrzty, śluby ,pogrzeby, msze, jeszcze kościół utrzymany i cmentarz na tip top, to wtedy by ,każdy dopier księdza chwalił. Ale tak się nieda. A kościelny jest jaki jest,jeśli parafii nie pasuje jego zachowanie,to zamiast pisać nie lepiej o tym porozmawiać z proboszczem. Myślę,że naprawdę mamy się czym pochwalić,parafia jest duża ładna i zadbana. Są organizowane konkursy parafialne dla dzieci, wycieczki nie ma co narzekać trzeba się cieszyć z tego co mamy.

qak; 6 grudnia 2017, 14:19

Goszczyn: https://www.jablonka.info/index.php/component/k2/item/5077-kiedy-smieci-znikna-z-cmentarza
Problem cały rok, nie tylko w święta.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 1 czerwca W poniedziałkowym komunikacie sanepid w Grójcu informuje o...
Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi ponownie wyjadą za granicę! Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 31 maja W niedzielę 31 maja sanepid w Grójcu raportuje jedynie o...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 30 maja W sobotę sanepid w Grójcu informuje o 3 nowych przypadkach...
Autobus uderzył w drzewo. Nie żyje 55-letni kierowca PKS Grójec W Górze Kalwarii autobus PKS Grójec uderzył w drzewo....
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

DOMEK Letniskowy Ocieplony Całoroczny... Domek całoroczny ocieplony  o wymiarach podstawy 5m/7m 35m2.
Do...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: od 23.06.2020 na 4-8 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: od 15.06.2020 na 8 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Wynagrodzenie: 1500 € plus zwrot kosztów podróży...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: 30.06.2020 na 2 miesiące
...

Firmy z Grójca i okolic

zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.