Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Niesamowita historia z Ziemi Grójeckiej

30 kwietnia 2015; 18:37

Grojec24.net

0 komentarzy

Burmistrz Gminy i Miasta Grójec oraz Grójecki Ośrodek Kultury zapraszają młodzież do udziału w konkursie literackim „Niesamowita historia z Ziemi Grójeckiej”.

News will be here

„Niesamowita historia z Ziemi Grójeckiej” – czy w Parku Pałacowym straszą duchy? Czy w XIX wiecznych puszczach Krainy Jeziorki ukrywały się wilkołaki? Czy w czasach Mieszka bagna nad Pilicą zamieszkiwały wiły? Opowiedz nam o tym!

Kategoria wiekowa:
Szkoły podstawowe (10 – 13 lat)
Szkoły gimnazjalne (14 – 16 lat)
Kryterium oceny prac:
* wrażenie artystyczne,
* interpretacja tematu
* poprawność stylistyczna i językowa
Główne założenia konkursu:
- rozwijanie i kształtowanie żywej wyobraźni literackiej
- zapoznanie z historią Grójca i rejonu powiatu grójeckiego
- rozwój zdolności literackich

Przepisy ogólne:
1. Na Konkurs można nadesłać jedynie 1 pracę jednego autora, wydrukowaną w 3 egzemplarzach.
2. Z każdej placówki dopuszcza się maksymalnie 3 uczestników!!!
3. Prace powinny być wykonane w formacie A-4, czcionka New Times Roman 12 pkt, interlinia 1,5 pkt, maksymalnie 5 stron tekstu, wydrukowanego i dostarczonego do sekretariatu GOK oraz na płycie CD (jedna płyta z pracami wszystkich uczestników z danej szkoły).
4. Praca musi być utrzymana w jednym z gatunków literatury fantastycznej – horror, fantasy lub science-fiction. Treść musi nawiązywać do miejsc i/lub historii Ziemi Grójeckiej.
4. Każdą pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz nazwą placówki oraz imieniem i nazwiskiem opiekuna.
5. Do prac należy dołączyć listę wszystkich uczestników (imię, nazwisko, klasa) z pieczątką placówki. Organizator nie dopuszcza składania prac indywidualnie.
6. Zgłoszone do konkursu prace oceniane będą przez komisję konkursową, której członków wybierze Organizator i która składać się będzie z 3-5. Oceniać będą oni wartości artystyczne prac oraz profesjonalizm wykonania.
7. Prace nagrodzone przechodzą na własność Organizatora.
8. W konkursie dla zwycięzców przewidziane są nagrody książkowe lub rzeczowe oraz dyplomy. Dodatkową nagrodą w konkursie będzie prezentacja fragmentów zwycięskich tekstów na stronach GOK oraz Życia Grójca.  O formacie i kolejności prac wybranych do wystawy decyduje organizator.
9. Uczestnik konkursu zezwala na wykorzystanie i przetwarzanie w bazie danych Konkursu informacji osobowych zawartych na metryczce  pracy.
10. Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie przez organizatora materiałów dostarczonych do konkursu do działań informacyjno-promocyjnych.
11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w regulaminie, jeżeli nastąpi taka konieczność i prawo ostatecznej interpretacji powyższego regulaminu.
12. Wręczenie nagród nastąpi w dniu. 20 czerwca 2015r. /sobota/ok. godziny  13:00  w GOK podczas Konwentu Fantastyki i Gier „WARCON 2015”
13. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator. Informacji udziela Dział Edukacji Kulturalnej, Pani Grażyna Dubiel  i Pan Łukasz Haśkie – tel. 664 23 06.
14. Termin składania prac upływa dnia 15 maja 2015r./piątek/

Lista osób nagrodzonych znajdzie się  ok. 2 czerwca br. na  stronach internetowych www.gokgrojec.pl oraz www.grojecmiasto.pl i www.kinogrojec.pl

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.