Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Noc Planszówek w Klubie GROFAN

19 października 2016; 09:40

Grojec24.net

0 komentarzy

Noc planszówek Noc planszówek

Grójecki Klub Gier i Fantastyki GROFAN zaprasza złaknionych wrażeń miłośników horrorów na nocne spotkanie przy planszówkach do Grójeckiego Ośrodka Kultury! Późnym wieczorem w najbliższy piątek i sobotę (21 i 22 października) od 22:00 będziecie mieli okazję zasiąść do wspólnej zabawy m. in. przy kultowej już grze kooperacyjnej Eldritch Horror czy Pandemic: Czas Cthulhu.

News will be here

Oba tytuły bazują na popularnej w Polsce i na świecie prozie H. P. Lovecrafta, który w latach 20. i 30. ubiegłego wieku spłodził mrożące krew w żyłach opowiadania o wielkich Przedwiecznych, w tym „Zew Cthulhu”, „Widmo nad Innsmouth”, „Szepczący w ciemności”, „W Górach Szaleństwa”, „Koszmar w Dunwich”.

Eldritch Horror jest wyjątkowo rozbudowaną grą planszową osadzoną w latach 20. XX wieku, w której gracze wcielają się w jedną z ponad trzydziestu postaci (detektywów, naukowców, podróżników). Ich zadaniem jest nie dopuścić do przebudzenia Przedwiecznego – potężnej istoty z otchłani kosmosu, próbującej przedostać się do naszego świata, ażeby go zniewolić lub zniszczyć.

Aby wygrać, gracze muszą współpracować, zwiedzać metropolie (San Francisco, Londyn, Stambuł, Tokio), przeszukiwać starożytne ruiny i niezdobyte knieje (Himalaje, Amazonia, ruiny Stonehenge, Wielki Mur), gromadzić cenne wyposażenie i magiczne artefakty, rozwijać umiejętności i gromadzić sprzymierzeńców. Wszystko po to, by pieczętować bramy do innej rzeczywistości, z której wydostają się najgorsze kreatury: wampiry, gigantyczne owady, latające jaszczury, nieumarli.

Ważnym elementem Eldritch Horror jest tło fabularne – bohaterowie odbywają najróżniejsze przygody, podczas których mogą rozwinąć umiejętności, zdobyć wyposażenie, nowe zaklęcia, sprzymierzeńców,  jak również może przytrafić się im coś złego, co się zdarza niezwykle często.

Gra stawia przed graczami mnóstwo wyzwań, w trakcie podróży grozi im uwięzienie, mogą paść ofiarą szaleństwa, halucynacji, amnezji, hipotermii, są narażeni na urazy ciała czy klątwy. Tylko przemyślane, wspólne działanie może uchronić świat od zguby.

W podobnej konwencji przygotowano Pandemic: Czas Cthulhu. Gracze trafiają do Nowej Anglii, gdzie w znanych z opowiadań Lovecrafta miasteczkach (Arkham, Dunwich, Innsmouth, Kingsport) otwierają się wrota do innego wymiaru. Zadaniem bohaterów jest zapieczętowanie tych bram i walka z kultystami Przedwiecznych.

W związku ze zbliżającym się powoli  Nocnym Maratonem Horrorów w Kinie GOK zapraszamy do wspólnej walki z siłami Ciemności. Wstęp wolny!

Osoby poniżej 18. roku życia powinny mieć przy sobie pisemną zgodę rodzica lub opiekuna na udział w Nocy Planszówek. Zabawa zaczyna się w piątek i sobotę o 22:00 w Galerii GOK i potrwa do bladego świtu. Zapraszamy!

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mundurowi z Grójca walczą z przestępczością narkotykową Tylko w maju policjanci zatrzymali 7 osób posiadających...
Liga okręgowa: Zodiak Sucha – Mazowsze Grójec 3:2 W niedzielne popołudnie podopieczni Jerzego Engela jr...
Dwóch kierowców wyjątkowo mocno przekonało się o skuteczności grupy SPEED W ubiegłym tygodniu grójecka grupa SPEED skontrolowała 71...
Umowa na remont świetlicy wiejskiej w Gościeńczycach podpisana! Świetlica wiejska w Gościeńczycach wkrótce przejdzie remont...
Dzieci w powiecie grójeckim. Ciekawe dane przed Dniem Dziecka Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.