Advertisement

Nocna awantura w Goszczynie! Wyzywał i kopał policjantów

17 lutego 2021; 09:06

Informacja prasowa

10 komentarzy

Podczas interwencji, mężczyzna znieważył policjantów, ponadto chciał wymusić na nich odstąpienie od czynności służbowych. 48-latek wyzywał oraz kopał funkcjonariuszy. Mieszkaniec powiatu białobrzeskiego trafił do policyjnej izby zatrzymań. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Dzielnicowi z Grójca zatrzymali agresywnego 48-latka, który podczas interwencji znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. W sobotę wieczorem oficer dyżurny grójeckiej jednostki otrzymał informację o awanturze, do jakiej doszło na terenie gminy Goszczyn. Kiedy na miejscu pojawili się stróże prawa, agresja mężczyzny skierowana została wobec mundurowych. 48-latek wyzywał policjantów, nie reagował na ich polecenia i rzucił się na nich. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie.

W wyniku przeprowadzonych czynności na podstawie zebranych materiałów dowodowych mężczyźnie przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów i znieważenia ich. Prokuratura Rejonowa w Grójcu zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego jest zagrożone karą do 3 lat więzienia. Za znieważenie policjanta grozi kara roku pozbawienia wolności.

Zarówno policjant w mundurze, jak i policjant pełniący służbę w ubraniu cywilnym jest prawnie chroniony przed atakami fizycznymi. Prawo przewiduje karę za naruszanie nietykalności cielesnej policjanta, a zachowanie to jest przestępstwem. Naruszeniem nietykalności może być na przykład szarpanie policjanta za mundur, popychanie, a nawet próba zrzucenia czapki policyjnej z głowy. Jeżeli do ataku dochodzi poprzez działanie wspólnie z inną osobą albo dojdzie do użycia broni palnej wobec policjanta lub innego niebezpiecznego narzędzia (np. noża, pałki) to kara za taki atak wynosi nawet do 10 lat więzienia. Jeżeli policjant poniesie śmierć w wyniku takiego ataku, to sprawcy grozi nawet kara dożywotniego więzienia.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (10):

R; 17 lutego 2021, 10:07

Dlaczego policja w Polsce nie używa nagrywania swoich interwencji z kamery osobistej. Papier wszystko przyjmie. Opis czynności nie zawsze jest obiektywny.

do R; 17 lutego 2021, 11:41

Z tego co czytałam to są w trakcie zakupu kamer. Popieram wszystko będzie obiektywne, jak zachowuje się Policja i jak zachowują się ludzie.

RECYDYWA; 17 lutego 2021, 18:11

Jak policjant może dać się kopać. Powinni wcielać takich, którzy nie dadzą się kopać.

Sztefan ; 17 lutego 2021, 21:47

Dzielnicowy Michał
dobrze zrobil potraktowal tak jak oni potrafia bezbronnego czlowieka bo oni w grupie zawsze ta przewaga jest jak sam ktos na nich trafi
Psy do budy

O! ; 18 lutego 2021, 10:49

Prawie tak agresywny jak babcia Kasia.

do Stefana; 18 lutego 2021, 18:38

tak, psy do budy, tylko jak coś złego się dzieje to z płaczem na Policję. Wszyscy kozacy, a potem jeden na drugiego nadaje - ;))))

Kôra; 18 lutego 2021, 22:48

Współczuję policji

Jola; 19 lutego 2021, 10:20

Szkoda że prokuratura w Grójcu tak lekceważąco podchodzi do takich ludzi. Jak by dawali areszty i maxymalne kary tak jak rząd zapowiadał za takie coś. To nikt by ręki na policjantów nie podnosił i policja też by nie musiała stosować żadnej siły. Ci nasi prokuratorzy to chyba są po tej drugiej stronie barykady. Policja widać cały czas zatrzymuje zarówno złodzieji jak i innych Parysów z narkotykami a prokurator puszcza na wolność. No i dla tego tacy ludzie są bezkarni i dalej robią swoje. Żenada

Polo; 19 lutego 2021, 22:01

Jaka Policja takie zachowanie . Szacunek to nie łamanie ręki nastolatki , bicie stalowymi pałkami kobiet i wykonywanie politycznych rozkazów swoich dowódców. Policja w naszym kraju jest jedna.

pozamiatać; 20 lutego 2021, 03:24

Prawda jest taka że wszystkim sie pier...i w głowach,teraz to tylko atom i wszystko zacząć od nowa.Ludziom wszystko nie pasuje,jeden drugiego sprzeda.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 
Black Friday

Najnowsze artykuły

Dwa ciała znalezione w gospodarstwie. Prokuratura: zabójca przeszkolony przez SPECNAZ Zbrodnia w miejscowości Wierzchy niedaleko Nowego Miasta...
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 212 W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa...
Daleki marsz do normalności Walka o oddech trwa nawet po przechorowaniu koronawirusa....
Turniej Wspaniałych Uczestników W mikołajkowy poniedziałek, 6 grudnia 2021 r, w grójeckiej...
Groził podłożeniem bomby pod posterunek policji Policjanci z Grójca zatrzymali mężczyznę, który w serwisie...

Najnowsze ogłoszenia

PRACA - fotele samochodowe Szukam osób do pracy przy produkcji foteli samochodowych do AUDII,...
...
Obowiązki:
• Kontrola jakości produktów wychodzących...
Mów po niemiecku – indywidualnie... Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz
czasuani...
Alarmy Kamery Napędy do Bram Napędy do Bram Nice
Systemy Alarmowe Satel
Domofony i...
Komisjoner odzieży (k/m) - Niemcy... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...

Firmy z Grójca i okolic

Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.