Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nowa "7" z Grójca do Warszawy: przetarg w lutym lub marcu

20 stycznia 2015; 14:29

Grojec24.net

2 komentarze

Obwodnica Grójca (fot. jacekkk)

Przetarg na budowę trasy ekspresowej S7 z Warszawy do Grójca odbędzie się w lutym bądź na początku marca 2015 roku – to ustalenia ze spotkania wojewody Jacka Kozłowskiego z przedstawicielami inicjatywy „Tak dla S7”. Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości zebrali 7 tys. podpisów pod petycją w sprawie przyspieszenia budowy drogi ekspresowej.

News will be here

Podczas spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda zaznaczył, że inwestycja ma ważną decyzję środowiskową, a na szczeblu rządowym droga zyskała zielone światło i ma zapewnione finansowanie. Już w listopadzie 2014 roku podczas konferencji w Piasecznie z udziałem wojewody Jacka Kozłowskiego oraz ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego ogłoszony został roboczy harmonogram prac. Według planu kierowcy będą mogli pojechać drogą ekspresową S7 z Warszawy w kierunku Piaseczna i Grójca w 2019 roku.

Realizacja inwestycji odciąży ulicę Puławską w Warszawie, zapewni sprawną komunikację między południem województwa a stolicą, a także ułatwi dojazd do lotniska im. Fryderyka Chopina mieszkańcom m.in. Grójca i Radomia.

mazowieckie.pl

TAGI:

Komentarze (2):

szymon; 20 stycznia 2015, 15:20

No nareszcie :) wreszcie droga do Warszawy to będzie przyjemnosc

wp.pl; 20 stycznia 2015, 20:25

Ludzie z Radomia nie jeżdżą na lotnisko w Wawie, mają swoje świetnie prosperujące nie wiadomo po co zbudowane. Poza tym Szymon, to aż za 4 lata a jak znam nasze realia jeśli już ta trasa powstanie to za realne 8-10 lat.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.