Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nowa droga do Warszawy później? GDDKiA odstąpiła od umowy z wykonawcą

17 maja 2019; 12:54

Grojec24.net

3 komentarze

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy z firmą Rubau, wykonawcą odcinka S7 węzeł Warszawa Lotnisko - węzeł Lesznowola.

News will be here

Przypomnijmy, iż budowa nowej trasy ekspresowej z Grójca do Warszawy została podzielona na trzy odcinki. Prace na odcinku C (Grójec - Tarczyn) rozpoczęły się w lutym tego roku. Cała trasa miała zostać oddana do użytku w 2021 roku, ale termin ten jest obecnie zagrożony.

Jak czytamy na stronie GDDKiA, realizacja pierwszego od strony trasy S2, stanowiącej Południową Obwodnicę Warszawy, odcinka S7 węzeł Warszawa Lotnisko  - węzeł Lesznowola, mającego stać się częścią trasy Warszawa – Kraków została przewidziana w systemie „Projektuj i buduj”. Wykonawca miał realizować prace projektowe a następnie budowlane. Niestety Wykonawca nie wywiązywał się w pełni z obowiązków realizacji prac, do których się zobowiązał w podpisanej umowie. Dlatego 8 marca 2018 r. zgodnie zapisami umowy (Subklauzula 15.1) wręczono Wykonawcy wezwanie do poprawy, czyli szczegółowo określono zakres prac, co do terminowości wykonania których Zamawiający miał uzasadnione zarzuty. Wykonawca został wówczas upomniany w związku z opóźnieniami względem harmonogramu prac projektowych w zakresie odwodnienia odcinka oraz wstrzymywaniem prac w oczekiwaniu na wskazanie rozwiązań przez Inżyniera Kontraktu i Zamawiającego. Wykonawca nie wywiązał się z zapisów umownych i nie dotrzymał 1 Kamienia Milowego, jakim jest złożenie kompletnego wniosku o wydanie decyzji ZRID (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej) w terminie kontraktowym 10 miesięcy od podpisania umowy. Pełna dokumentacja wpłynęła do Wojewody Mazowieckiego z blisko 4-miesięcznm opóźnieniem (115 dni po terminie wynikającym z umowy).
 
- W rezultacie przy braku mobilizacji Generalnego Wykonawcy, firmy Rubau Polska Sp. z o.o., pomimo wezwania i mobilizowania przez Zamawiającego do rzetelnej i zgodnej z podpisaną umową realizacji kontraktu S7 węzeł Warszawa Lotnisko  - węzeł Lesznowola (woj. mazowieckie) oraz braku rokowań na poprawę sytuacji, GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umów z wykonawcą tej inwestycji.  GDDKiA naliczy Wykonawcy także kary za odstąpienie od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy w wysokości 15% zaakceptowanej kwoty kontraktowej - informuje GDDKiA.

TAGI:

Komentarze (3):

Kierowiec; 17 maja 2019, 14:37

No i termin 03.2021 na oddanie trasy S7 Wawa-Grójec chyba właśnie stał się nierealny. Oby ruszyło coś w tej sprawie i przynajmniej do 2022r zbudowali tą trasę, która powinna być od 15 lat...

wrrrr; 18 maja 2019, 00:57

Dowalić niemieckiej firmie kare za zerwanie umowy. Dzialaja w PL i mysla ze są na specjalnych warunkach...

obiektywny; 20 maja 2019, 08:33

Jak coś piszecie i kopiujecie to zgodne z prawdą. Nie Rabau tylko Rubau.
PS. to nie firma z niemiec tylko z Hiszpanii.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.