Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nowa kandydatka na burmistrza

6 września 2014; 13:18

Grojec24.net

11 komentarzy

Zarząd powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Grójcu podjął decyzję o zgłoszeniu własnego kandydata na burmistrza gminy i miasta Grójec. Oficjalnie informacja podana została dziś po południu. Wprawdzie wśród mieszkańców miasta krążyły niepotwierdzone informacje co do takiej ewentualności to jednak dla wielu osób było to dość duże zaskoczenie.

News will be here

Polecamy

Do tej pory wydawało się, że w walce o fotel burmistrza Grójca zmierzą się Jacek Stolarski i Artur Banasiewicz. Do rywalizacji z obydwoma panami przystąpi jednak pełniąca obowiązki szefa powiatowego oddziału PiS Teresa Bednarska.

Jeszcze kilka tygodni temu poparcie dla obecnego włodarza gminy ze strony Prawa i Sprawiedliwości wydawało się niemal pewne. Przypomnijmy, że przed czterema laty w Grójcu sytuacja była dość nietypowa. Za dotychczasowym burmistrzem murem stanęli działacze PiS, PSL i SLD. Takiej koalicji nie było w żadnej gminie w Polsce. Artura Banasiewicza poparła jedynie Platforma Obywatelska.

Tym razem krajobraz polityczny w Grójcu przedstawia się zupełnie inaczej. Przed rokiem Artur Banasiewicz zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, co będzie skutkować brakiem deklaracji poparcia a przynajmniej zgodą  milczącą, jeżeli grójeckie PO nie wystawi własnego kandydata. Z drugiej strony trzeba zauważyć, że zgłoszenie kandydata PiS siłą rzeczy jest wycofaniem dotychczasowego poparcia dla Jacka Stolarskiego. Zapytani o powody takiej decyzji politycznej działacze PiS stwierdzają dość wymijająco, że to dlatego, że partia ich prowadzi w sondażach. Przyparci do muru pytaniem czy nie podoba im się obecny styl kierowania gminą milczą jak zaklęci.

To już druga dość zaskakująca decyzja działaczy PiS w powiecie grójeckim. Przypomnijmy, że tygodnik Nad Wisłą opisując rezygnację Macieja Dobrzyńskiego z funkcji szefa powiatowego oddziału PiS nie omieszkał poinformować, że zarząd powiatowy partii nie widzi miejsca dla Grzegorza Rejera na swojej liście. Decyzja dla wielu osób była dość zaskakująca, wszak to właśnie Grzegorz Rejer  jako jedyny uzyskał mandat z listy przygotowanej przez PiS w okręgu obejmującym Grójec. Na pytanie o powody takiej decyzji działacze partii odpowiadają, że byli w tej sprawie zgodni. Tygodnik Nad Wisłą podał informację, że Grzegorz Rejer oczekuje na oficjale pismo zarządu. Jak powiedziała Teresa Bednarska Grzegorz Rejer nie należy do partii ani też nie zwrócił się do zarządu z prośbą o pisemne uzasadnienie decyzji. Nie widzi zatem potrzeby odpowiadania w formie pisemnej na oczekiwania zawarte w notatce prasowej.

Jak powiedział jeden z członków PiS: „Jeśli pan Grzegorz Rejer poprzez gazetę wnioskuje o pisemne uzasadnienie decyzji zarządu, to powody mogą mu zostać podane również w gazecie, a z tego nie byłby zadowolony.”

Jasnego stanowiska w sprawie wyboru burmistrza nie zajęło jeszcze SLD, choć niektórzy jej przedstawiciele zauważają, że nie zawsze mogą pozytywnie ocenić działania obecnych włodarzy Grójca

Jaką decyzję podejmą działacze PSL nie wiadomo, bo partia ta znana jest z tego, że zawsze potrafi być w koalicji i w opozycji jednocześnie. To się wkrótce okaże, jak na razie sytuacja polityczna rozwija się dość zaskakująco.

Marcin Grzędowski

 

Za treść nadesłanych materiałów odpowiadają ich autorzy. Redakcja portalu Grojec24.net nie utożsamia się z treściami wszystich opublikowanych materiałów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za nadesłane materiały.

TAGI:

Komentarze (11):

Rafał; 6 września 2014, 19:49

Nie chcę nikogo innego jak Jacka Stolrskiego :)

ask; 9 września 2014, 15:40

a kto to?
jakie wykształcenie?
gdzie pracuje?
gdzie mieszka?
co chce zrobić dla nas, Mieszkańców Miasta i Gminy Grójec?

Jagoda z Grójca; 11 września 2014, 11:23

Ani PIS a tym bardziej obecny Burmistrz nie powinni nami rządzić. Potrzeba świeżej krwi

poziomka; 11 września 2014, 14:08

Ani tym bardziej Artur, on tej świeżej krwi nie ma

???; 11 września 2014, 14:14

A czemu obecny tym bardziej ?

!!!; 12 września 2014, 10:00

drogi ???, jego krew potrzebna jest teraz w innej części ciała

haha; 12 września 2014, 12:16

Czy tylko mi się wydaję, czy Pan Marcin Grzędowski w tym artykule nie napisał niczego zaskakującego, jedyną rzeczą którą za pomocą niego chce osiągnąć to zemścić się na Dyrektorze GOK\'u za to, że został zwolniony?

Jagodo z Grójca - PIS nie rządz miastami - to są pojedynczy samorządowcy - nie partia... więc przestań na poziomie lokalnym pisać PiS czy PO bo to nie ma takiego znaczenia - jedyne to takie, że lepiej mieć dobre kontakty z tymi wyżej, z czego można wnioskować, że jeżeli gmina i powiat będą mieć podobne struktury łatwiej im się będzie porozumieć, podobnie w relacjach gmina-wojeowoda, powiat -wojewoa

Gutek; 13 września 2014, 12:30

Przemiła, starsza Pani. Od kilku lat jest nianią własnej wnuczki.
Prowadzi biuro poselskie PiS w Grójcu.
Ot, całe doświadczenie.

tom; 15 września 2014, 09:59

czy Pan Marcin Grzędowski chce się zemścić za zwolnienie z GOK?

dzisiek; 18 września 2014, 09:55

Najlepszym kandydatem na wójta byłby pan Grzędowski, może lepiej by nie było, ale napewno weselej

leno; 19 października 2014, 01:01

Kim jest na codzień w Grójcu i jakie doswiadczenie w samorzadzie ma Pani Bednarska ? Niech wypowiedzą się znawcy tematu.Może przekonamy się ,że warto popatrzeć czy nawet poprzeć tą kandydatkę aby nie straciła wirtualnego mandatu

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.