Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nowe karetki dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą

13 grudnia 2016; 16:30

Grojec24.net

3 komentarze

Karetki (fot. mazowieckie.pl) Karetki (fot. mazowieckie.pl)

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i Wicewojewoda Artur Standowicz wzięli udział w przekazaniu dwóch nowych ambulansów dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą. Zakup tych pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Wojewody.

News will be here

Dwie fabrycznie nowe karetki sanitarne ze specjalistycznym wyposażeniem medycznym kosztowały niespełna 809 tysięcy złotych. Wojewoda Mazowiecki dofinansował ich zakup w 80 procentach - kwotą prawie 647 tysięcy zł. Pozostałe pieniądze pochodziły z budżetu Starostwa Powiatowego w Grójcu (około 154 tys. zł) oraz SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą (ok. 8 tys. zł).

Nowe ambulansy zastąpiły dotychczas wykorzystywane i już mocno wyeksploatowane karetki. Na ich wyposażeniu znajdują się między innymi: nosze, deski ortopedyczne, krzesełka kardiologiczne, defibrylatory, respiratory i pozostałe specjalistyczne akcesoria medyczne, które są niezbędne do niesienia pierwszej pomocy poza szpitalem.

Lecznica w Nowym Mieście nad Pilicą funkcjonuje od 22 lipca 1962 roku. Obecnie w skład SP ZOZ wchodzą następujące oddziały szpitalne: chirurgiczny, wewnętrzny, dziecięcy, neantologiczny, położniczo-ginekologiczny. W sumie do dyspozycji pacjentów jest 125 łóżek. Ponadto w strukturze SP ZOZ są: dwie przychodnie rejonowe, poradnie specjalistyczne, gminny ośrodek zdrowia, dwa wiejskie ośrodki zdrowia i oddział pomocy doraźnej. Swym zasięgiem obejmuje miasto-gminę Nowe Miasto nad Pilicą, Drzewicę, Mogielnicę oraz gminy Odrzywół, Klwów, Potworów i Sadkowice.

mazowieckie.pl

TAGI:

Komentarze (3):

aneta; 13 grudnia 2016, 20:06

Szpital w rozsypce głośno o zamknięciu z powodu niski dotacji NFZ i długów a Oni kupują karetki... nie wiem o co chodzi dom się wali fundamenty do rozbiórki a tu dach wymieniaja

ha; 13 grudnia 2016, 20:13

pis dla swoich

NM nP; 14 grudnia 2016, 11:29

Karetki sa przekazane dla ratownictwa medycznego do zabezpieczenia - ratowania mieszkańców powiatu

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.