Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nowe karetki pogotowia dla szpitala w Grójcu

9 stycznia 2017; 17:15

Grojec24.net

5 komentarzy

Nowa karetka dla szpitala w Grójcu (fot. mazowieckie.pl) Nowa karetka dla szpitala w Grójcu (fot. mazowieckie.pl)

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w przekazaniu do użytku dwóch nowych ambulansów dla Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Zakup tych pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Wojewody.

News will be here

Fabrycznie nowe karetki sanitarne z dodatkowym, specjalistycznym wyposażeniem medycznym kosztowały niespełna 780 tysięcy złotych. Wojewoda Mazowiecki dofinansował ich zakup kwotą prawie 600 tys. zł. Pozostałe pieniądze pochodziły z budżetu Starostwa Powiatowego w Grójcu (ok. 150 tys. zł). Wkład własny ze środków Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu wyniósł ok. 30 tys. zł.

Nowe ambulanse zastąpiły wykorzystywane dotychczas i już dość mocno wyeksploatowane karetki. Na ich wyposażeniu znajdują się podstawowe akcesoria medyczne, niezbędne do niesienia pierwszej pomocy poza szpitalem oraz defibrylator z funkcją transmisji danych, respirator ratowniczy czy zestaw do amputacji kończyn z osprzętem.

Spółka Powiatowe Centrum Medyczne to największy podmiot świadczący usługi medyczne w powiecie grójeckim. Zatrudnia ok. czterysta osób. Spółka prowadzi m.in. przekształcony szpital samorządowy (dawny SPZOZ - szpital powiatowy). Świadczy zarówno usługi szpitalne, jak i usługi z zakresu rehabilitacji, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, diagnostyki obrazowej, lecznictwa psychiatrycznego oraz ratownictwa medycznego.

mazowieckie.pl

TAGI:

Komentarze (5):

nick; 10 stycznia 2017, 06:53

Nareszcie coś dobrego i dla naszego szpitala.Teraz pora wziąść się za sprzęt w środku szpitala który raz działa a raz nie.

super; 10 stycznia 2017, 12:33

Wreszcie coś dla szpitala w Grójcu. Mam pytanie- jeżeli wygra poprzednia ekipa, która dążyła do prywatyzacji szpitala, nie sprzeda nowych karetek wraz z majątkiem szpitala?

do super; 10 stycznia 2017, 14:05

Tak pani Teresko jak przyjdzie nowa władza to sprywatyzuje wszystko czego do tej pory nie sprywatyzowano włącznie z panią

Opinia; 11 stycznia 2017, 11:13

Widać dobre posunięcia Pani Prezes i Zarządu Powiatu. Powoli zaczyna wszystko się normować. A tak krzyczał Dobrzyński, że będzie tak bardzo źle. Trzymajcie tak dalej, a będziecie zasłużonymi, którzy uratowali szpital prze sprywatyzowaniem.

pani; 11 stycznia 2017, 15:01

pozory mylą

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.