Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nowe, niecodzienne hobby dla dzieci w Grójcu

15 sierpnia 2023; 16:00

Materiał promocyjny

Już 26 sierpnia odbędą się po raz pierwszy w Grójcu zajęcia nurkowe dla dzieci, które ukończyły 8 rok życia. Pierwsze, próbne zajęcia są przeznaczone dla każdego chętnego, kto potrafi utrzymać się na wodzie i nie musi dobrze pływać. To zajęcia z prawdziwym sprzętem nurkowym, pozwalające poczuć stan nieważkości pod wodą. Ale liczy się kolejność zgłoszeń, ponieważ ta przygoda jest dla ograniczonej liczby dzieciaków. Zajęcia na pływalni odbędą się dzięki przychylności dyrektora Grójeckiego Ośrodka Sportu "Mazowsze", Ireneusza Wojciechowskiego.

News will be here

Wydaje mi się, że dzieci czerpią większą radość z nurkowania niż dorośli – mówi Grzegorz Furgał, założyciel szkoły – zajęcia z nimi to przyjemność sama w sobie. Z każdymi zajęciami widać, jak juniorzy pozbywają się strachu, budują swoją samoocenę, pokonują własne obawy i czerpią niesamowitą frajdę z nurkowania z butlą na plecach.  Dla kogo jest to hobby?

Nurkować w basenie mogą już dzieci, które ukończyły 8 rok życia i mają podstawowe umiejętności pływackie (potrafią utrzymać się na wodzie). W szkole Dive Rangers obecnie nurkuje blisko 50 juniorów, z czego połowa ma 10 lat lub mniej. Ogromna większość dzieci po pierwszym etapie kontynuuje przez cały rok przygodę z nurkowaniem. Dla nich to fantastyczne hobby, w którym mogą poczuć stan nieważkości i wrażenie unoszenia się w przestrzeni. Ale szkoła nie prowadzi zajęć tylko dla najmłodszych.  Dla dorosłych oferuje warsztaty i kursy nurkowe, które uprawniają ich do nurkowania do 12 lub 18 metrów. Podczas wakacji buscy juniorzy nurkowi ze szkoły Dive Rangers gościli na chorwackiej wyspie Brać, gdzie pod okiem instruktorów nurkowali w Adriatyku, na żywo oglądając koniki morskie, koralowce i chorwackie rafy koralowe. Zdarzyły się pływające mątwy i ośmiornice. Po wynurzeniu dzieciaki często mówiły, że najlepszy telewizor nie oddaje magii nurkowania wśród podwodnego życia.Co jest wyjątkowego w nurkowaniu?

Jak podkreślają uczestnicy juniorskich nurkowań, każdy z nich czuje się jak podwodny odkrywca, oglądając na żywo to, co do tej pory oglądali w telewizji lub internecie. To wyjątkowe hobby, które potrafi każdego oderwać od elektronicznych rozpraszaczy, pokazuje nowy sposób aktywności, a podczas wyjazdów wakacyjnych – pozwala odkrywać podwodny świat. Co najważniejsze, to wyjątkowe i elitarne hobby, nie dla każdego. Ale ci, którzy go spróbowali wiedzą, że jest to wyjątkowe doświadczenie. Czuć się jak Piotruś Pan i latać, nawet pod powierzchnią wody – nie każdy na tej planecie może doświadczyć czegoś takiego.Czego uczy nurkowanie?

Pierwsze zanurzenie to zawsze jest adrenalina. Widać to po każdym. Ale już po chwili większość dzieci rozumie czynności, które trzeba spełnić, aby nurkować i cieszyć się każdym podwodnym oddechem. Zajęcia nurkowe dla juniorów zaprojektowane przez Grzegorza Furgała mają za zadanie spełnić dwie funkcje: po pierwsze, w sposób bezstresowy nauczyć dzieci umiejętności i zachowań niezbędnych do bezpiecznego nurkowania, ale przede wszystkim – mają za zadanie pozwolić na pokonanie własnych ograniczeń i pozwolić uczestnikom się dobrze bawić. Podczas zajęć dzieci uczą się podwodnej współpracy z innymi, opanowania, skupienia na zadaniu, rozwiązywaniu niecodziennych zadań, gdzie zwinność łączy się z inteligencją, ale przede wszystkim podczas zajęć dzieci doskonale się bawią, budując podwodne tory przeszkód, zamki, grają w podwodnego pingponga i uczą się równowagi podczas wyścigów z piłeczkami golfowymi. No i co ważne, nurkowanie to doskonały sposób na spalenie kalorii – godzina nurkowania to wydatek blisko 500 kcal.

Podczas nauki nurkowania budują się przyjaźnie, które trwają lata. To sport, który daje poczucie wyjątkowości, buduje samoocenę, łączy dzieci z tą samą pasją, ale przede wszystkim pozwala na zabawę pod wodą. Dzieci, które uczymy w naszej szkole mówią, że zapisanie ich na zajęcia to najlepsza decyzja rodziców ever.Z doświadczenia założyciela szkoły Dive Rangers wynika, że nurkowanie to jedno z niewielu hobby, które bardzo scala dzieci i ich rodziców. Często zdarza się, że rodzice zachęceni opowiadaniami dzieci również zapisują się na kurs nurkowy i później podczas wyjazdów wakacyjnych nurkują całe rodziny. Inwestycja w kurs nurkowy zwraca się z nawiązką – pozwala na wspólne doświadczenie czegoś wyjątkowego, czym może być spotkanie dwumetrowej płaszczki majestatycznie przepływającej nad nurkiem, zobaczenie rybki Nemo w przy jej koralowym domku czy ławicy barakud. Podobno za pieniądze nie można kupić szczęścia, ale można je wydać na wyjątkowe przeżycia. Tym właśnie jest nurkowanie.  

Koszty

Nurkowanie to wyjątkowy sport. Komplet sprzętu nurkowego to wydatek od kilku tysięcy zł. Dlatego na zajęciach nurkowych udostępniamy sprzęt w ramach zajęć, z wyjątkiem ABC czyli maski, fajki i płetw, które każdy nurek powinien mieć swoje, dostosowane do swojej budowy i wymagań. Cena zajęć to kilkaset zł, ale czy to dużo? Odpowiedzieć można, a na ile wycenimy doświadczenie czegoś wyjątkowego u naszego dziecka?

Bezpieczeństwo

Wielu rodziców na początku przygody nurkowej swoich dzieci zastanawia się, czy nurkowanie jest bezpieczne. Zdecydowanie tak – podkreśla Grzegorz Furgał – pierwszy etap zajęć nurkowych to nauka bezpiecznego nurkowania, zasad, procedur i umiejętności, które pozwolą rozwiązać każdy problem. Największa kontuzja do tej pory to obtarcie naskórka od płetw. Oczywiście woda to żywioł, dla właśnie dlatego nurkujemy najpierw na płytkich basenach, aby juniorzy byli doskonale przygotowani do nurkowania w prawdziwym morzu i oceanie. To jak z kursem na prawo jazdy – najpierw ćwiczymy wszystko na placu jakim jest basen i mamy dużo „jazd doszkalających”, więc na kursie i później podczas prawdziwych nurkowań nasi adepci są często lepsi niż ich dorośli partnerzy nurkowi. Bezpieczeństwo to również sprzęt nurkowy. Nasz sprzęt to najwyższa światowa półka – podkreśla Grzegorz Furgał – mamy sprzęt francuski, hiszpański i amerykański, ale również polski. Niewielu wie, że polskie firmy są jednymi z najlepszych światowych producentów sprzętu nurkowego. Wszystkie elementy sprzętu są rozmiarów dziecięcych i młodzieżowych. To trochę inny sprzęt niż dla dorosłych, dlatego wszystkie dzieciaki podczas zajęć doskonale się bawią, ponieważ nurkują w sprzęcie dostosowanym specjalnie do ich wagi i wzrostu.Czy można spróbować nurkowania?

Tak, nie trzeba od razu zapisywać juniora lub siebie na pełen cykl zajęć. Można umówić się na nurkowanie zapoznawcze, gdzie w pod okiem instruktora dzieci doświadczają po raz pierwszy nurkowania. Wystarczy zadzwonić do szkoły lub napisać wiadomość na adres

nurkuj@diverangers.pl
Tel. 606764018
https://www.diverangers.pl/

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.