Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nowoczesne trendy w cukiernictwie: odważ się na nowe smaki i style

20 lipca 2023; 13:57

Materiał promocyjny

W świecie cukiernictwa, gdzie tradycja spotyka się z innowacją, istnieje nieskończona przestrzeń dla kreatywności. W poszukiwaniu nowych doświadczeń smakowych coraz więcej osób zwraca uwagę na ostatnie nowinki, które łączą unikalne smaki, niespotykane wcześniej style i techniki. Nowoczesne cukiernictwo jest pełne eksperymentów i niekonwencjonalnych połączeń smakowych, które dodają deserom głębi i złożoności. Rozważmy, jakie trendy wyznaczają obecnie kierunek w cukiernictwie.

News will be here

Nowe smaki i kombinacje

Jednym z najważniejszych trendów w dzisiejszym cukiernictwie jest odwaga w łączeniu smaków. Nie chodzi tutaj tylko o tradycyjne połączenia, takie jak czekolada z pomarańczą czy wanilia z truskawkami. Mówimy o odważnych, nowych kombinacjach, które mogą wydawać się na pierwszy rzut oka nieco dziwaczne, ale które stają się prawdziwym hitem. Na przykład, wyobraź sobie deser z czekolady i awokado, ciasto z matchy i czarnej fasoli, krem z warzyw z czekoladą, serem pleśniowym i oliwą truflową lub truskawkowy sorbet z pieprzem cayenne. Wiele ciekawych połączeń i inspiracji możesz znaleźć  w kuchni z Wedlem.  Warto też zauważyć, że współczesne cukiernictwo czerpie inspirację z różnych kuchni świata. W ten sposób powstają absolutnie wyjątkowe połączenia smakowe. Na przykład, kombinacje takie jak kokos i mango z kuchnią azjatycką czy tahini i kardamon z kuchnią bliskowschodnią.

 

Nowoczesne techniki i style

Kolejnym istotnym trendem są nowoczesne techniki i style. Nie chodzi tutaj tylko o wygląd ciast i deserów, ale także o sposób ich przygotowania. Przykładowo, coraz popularniejsze stają się desery z wykorzystaniem techniki sous-vide, która pozwala na osiągnięcie niezwykle delikatnej konsystencji. Polega ona na wolnym gotowaniu składników w plastikowych workach w kontrolowanej temperaturze przez długi czas. Ta technika pozwala na zachowanie maksimum smaku i tekstury, a także umożliwia tworzenie innowacyjnych deserów, takich jak kremy, galaretki i musy. Inny trend to tzw. "naked cakes" – ciasta, które zamiast tradycyjnej polewy mają widoczne warstwy i nadzienie. To tylko niektóre z nowoczesnych technik, których warto wypróbować. Zwróć również uwagę na nowoczesne style zdobienia. Cukiernicy prześcigają się w tworzeniu całkowicie nietypowych dzieł cukierniczych. Jednym z przykładów jest używanie aerografu cukierniczego do tworzenia efektów gradientowych, płynnych przejść kolorów oraz precyzyjnych detali. Inną ciekawą metodą zdobienia jest tworzenie powłoki lustrzanej. To efektowna technika, która nadaje deserom wysoki połysk i efekt odbicia światła. Powłoki te są zwykle wykonane z żelatyny, syropu glukozowego i barwników spożywczych. Desery pokryte takimi powłokami mogą przybrać różne kolory i wzory, tworząc wizualnie atrakcyjne kompozycje. Wykorzystywanie nowoczesnych metod zdobienia pozwala uzyskać niezwykłe i zapierające dech w piersiach efekty. Takie torty lub ciasta to prawdziwe arcydzieła!

 

Ekologia i zdrowie

Ostatni – ale nie mniej ważny – trend to rosnąca świadomość ekologiczna i zdrowotna. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co znajduje się w jedzeniu i skąd pochodzą produkty. W cukiernictwie oznacza to rosnącą popularność ciast i deserów bezglutenowych, wegańskich, a także tych, które są wykonane z ekologicznych składników. Nawet tradycyjne przepisy są reinterpretowane w bardziej zdrowy sposób, z mniejszą ilością cukru i tłuszczu. Cukiernicy eksperymentują z różnymi technikami, takimi jak zastępowanie cukru alternatywnymi, naturalnymi słodzikami (jak syropy lub miód), zastosowanie mniej tłustych składników i wykorzystywanie zdrowych tłuszczów roślinnych. Zwraca się również większą uwagę na składniki alergenne, tworząc wyroby przyjazne alergikom.

Cukiernictwo nieustannie ewoluuje, a nowoczesne trendy w cukiernictwie oferują szereg intrygujących możliwości. Od odważnych kombinacji smaków, przez nowoczesne techniki i style, aż po bardziej ekologiczne i zdrowe podejście – cukiernictwo zaskakuje nas na każdym kroku! Odważ się i spróbuj czegoś niesamowicie nowego!

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.