Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Noworoczna wizyta wśród zwierząt

7 stycznia 2021; 10:25

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Grójcu nie potrafią przejść obojętnie obok potrzebujących pomocy zwierząt. Są zawsze gotowi do niesienia wsparcia dla czworonogów. Tym razem z noworoczną wizytą udaliśmy się do siedziby Fundacji NIE_ZŁY Pies.

News will be here

Wśród funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Grójcu jest wiele osób, którym los czworonogów nie jest objęty. Nie potrafią przejść obok skrzywdzonych zwierząt. Każdą możliwą okazję wykorzystują, aby pomagać psom, kotom a nawet koniom. Dzięki zaangażowaniu mundurowych z grójeckiej jednostki, w pierwszym tygodniu Nowego Roku przekazane zostały dary na rzecz zwierząt, będących pod opieką Fundacji na Rzecz Zwierząt Nie_Zły Pies.  

Inicjatorką całego przedsięwzięcia była chor. Agnieszka Bratoszewska, która wśród funkcjonariuszy Aresztu znana jest z zamiłowania do zwierząt. Nigdy nie przechodzi obojętnie obok zwierząt, które wymagają pomocy. Ratuje psy poszkodowane w wypadkach, pomaga zwierzętom bezdomnym, zranionym, wspiera inne osoby i organizacje, którym los czworonogów nie jest obojętny. To właśnie pasja chor. Agnieszki Bratoszewskiej pozwoliła zorganizować świąteczno-noworoczną zbiórkę datków i artykułów, niezbędnych w codziennej działalności schroniska dla zwierząt. A tam gdzie mieszkają psy, koty i inne zwierzaki, potrzeby są bardzo duże. Przekonaliśmy się o tym w trakcie wizyty w siedzibie Fundacji, do której dostarczyliśmy cały bagażnik wypełniony po brzegi karmą suchą, odżywczą karmą w puszkach, drobnymi łakociami, posłaniami, nieużywanymi już kołdrami i poduszkami, które posłużą psom jako legowiska. Do naszej akcji przyłączyła się również Policja. Funkcjonariuszka – dzielnicowa z Komisariatu Policji w Warce asp. Aneta Ścisłowska, przekazała swoje dary, które także pomogą w utrzymaniu dobrostanu zwierzaków. Zaangażowanie asp. Anety Ścisłowskiej w różne inicjatywy, w szczególności w akcje na rzecz zwierząt są już niemal tradycją. Po raz kolejny dziękujemy pani aspirant za udział we wspólnym przedsięwzięciu.      

Nasza wizyta w Fundacji Nie_Zły Pies była dla gospodarzy miłą niespodzianką. Miejmy nadzieję, że tego typu sytuacje będą zdarzały się także w kolejnych dniach 2021 roku. W bramie kolorowego gospodarstwa powitała nas Prezes Fundacji Pani Elżbieta Wysocka a wraz z nią gromada cudownych psów. Niezwykle łagodne, wesołe, mimo często tragicznej swojej historii. Większość z nich czeka na nowy dom. Niektóre – głównie z uwagi na wiek lub dolegliwości, pozostaną w Fundacji już na zawsze. Fundacja na Rzecz Zwierząt NIE_ZŁY Pies powstała w 2015 roku aby nieść wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym, porzuconym, zagubionym, krzywdzonym, cierpiącym i potrzebującym, w szczególności psom i kotom. Fundację tworzą osoby, które od lat są wolontariuszami w schroniskach, działają charytatywnie na rzecz zwierząt, pomagają w adopcjach, prowadzą domy tymczasowe dla zwierząt. W tej chwili w siedzibie Fundacji przebywa 17 psów. Dzięki działaniom Fundacji w ubiegłym roku nowe domy znalazły 123 psy i 26 kotów. Życzeniem Fundacji byłoby, aby każdego roku było jak najmniej zwierząt potrzebujących pomocy. Byłby to dowód wielkiej odpowiedzialności człowieka za los naszych „małych braci czworonogów”.

Służba Więzienna chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje na rzecz zwierząt. W naszych szereg służbę pełni około 130 psów specjalnych oraz patrolowo-obronnych. Są obecne niemal w każdej jednostce penitencjarnej. Psy są traktowane jak pełnoprawni funkcjonariusze, a ich zadania są niezwykle zróżnicowane, od patrolowania terenu, ujawniania narkotyków, po wykrywanie zagrożeń. Codzienny kontakt funkcjonariuszy z psami, które są bardzo pomocne w codziennej służbie, przekłada się na zaangażowanie w akcje pomocowe na rzecz czworonogów. W maju ubiegłego roku Areszt Śledczy w Grójcu wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiej Policji przekazał ponad pół tony żywności dla Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W czerwcu 2020 roku grójecka Służba Więzienna wsparła Fundację SOS Bokserom, ratującą psy rasy bokser. Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy pomóc. Na mundurowych zawsze można liczyć!   

Opracowanie ppor. Marek Pikulski

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.