Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nowy radiowóz drogówki z Grójca. Posiada specjalistyczny sprzęt (ZDJĘCIA!)

7 września 2023; 10:11

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Tabor grójeckiej Policji zasilił Volkswagen Crafter. Nowy radiowóz jest wykorzystywany w służbie przez policjantów ruchu drogowego, a będące na jego wyposażeniu specjalistyczne urządzenia tj. analizator spalin, dymomierz czy sonometr, pomagają funkcjonariuszom w eliminowaniu z ruchu pojazdów negatywnie oddziałujących na środowisko.

News will be here

Jednym z problemów ekologicznych, które w ostatnich latach nabrał szczególnej wagi jest zanieczyszczenie powietrza. Znaczny wpływ na jego jakość ma transport drogowy, a związki powstające podczas spalania paliw mają niekorzystny wpływ na środowisko naturalne i nasze zdrowie. By eliminować z ruchu pojazdy powodujące nadmierną ilość spalin i hałasu, a tym samym przeciwdziałać negatywnemu oddziaływaniu transportu na środowisko, Policja zaopatruje się w nowe radiowozy wyposażone w specjalistyczne urządzenia pomiarowe. Jeden z radiowozów z mobilnym stanowiskiem do sprawdzania stanu technicznego pojazdów zasilił tabor Komendy Powiatowej Policji w Grójcu i jest wykorzystywany w codziennej służbie przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Nowy Volkswagen Crafter jest wyposażony w analizator spalin, dymomierz, a także inne urządzenia służące m.in. do mierzenia natężenia hałasu, sprawdzania skuteczności działania hamulców, pomiaru przepuszczalności światła czy inspekcji podwozia.Oprócz urządzeń ułatwiających przeprowadzanie kontroli stanu technicznego pojazdów, radiowóz posiada też wszystkie niezbędne przyrządy do kompleksowej obsługi i zabezpieczenia zdarzeń drogowych, a dodatkowo w przestrzeni pasażerskiej znajduje się „mini-biuro” z komputerem przenośnym i urządzeniem wielofunkcyjnym, umożliwiające sprawne sporządzanie dokumentacji.

Nowy radiowóz został wyprodukowany w 2022 roku. Wraz z wyposażeniem kosztował 595 tys. złotych, a jego zakup został sfinansowany z budżetu Policji, która na ten cel pozyskała dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzięki tej inwestycji grójeccy policjanci mogą skuteczniej weryfikować, czy dany pojazd jest sprawny technicznie oraz czy spełnia wszystkie normy związane z ochroną środowiska. W efekcie pojazdy niespełniające tych norm zostaną wyeliminowane z ruchu, a tym samym nie będą stwarzać zagrożenia dla innych.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (2):

obywatelski; 8 września 2023, 08:41

A kto skontroluje coraz niżej latające samoloty, samolociki, helikoptery, że nie wspomnę o prywatnych odrzutowcach. One wszystkie więcej zanieczyszczają, niżeli samochody razem wzięte. A z przemysłu. Druk 3238 - chcą upychać pod ziemię. Czyli klimat jest ważny na określonym pułapie.
Oby nie byli to 'komisarze nadgorliwi', bo ludzie jak jeżdżą słabszym autem, tzn. że w PL wcale taki dobrobyt nie jest, jak się w TV opowiada. A może i chodzić o cel globalny - spędzenie ludzi do komunikacji zbiorowej...

On; 13 października 2023, 03:49

Ciekawi mnie czy ten bus z osprzętem mieści się w 3.5t dmc🤔

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...
Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.