Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

O krok od podpisania umowy na środkowy odcinek S7 Warszawa - Grójec

17 czerwca 2021; 12:25

Informacja prasowa

5 komentarzy

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Kontrola uprzednia postępowania przetargowego na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S7 Lesznowola - Tarczyn Północ, którą przeprowadził Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, zakończyła się pozytywnym wynikiem. Po zapewnieniu przez wykonawcę gwarancji będziemy mogli podpisać umowę - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

News will be here

Pozostało jeszcze dopełnienie formalności związanych z przedstawieniem przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy. Po dostarczeniu tego dokumentu będziemy gotowi do podpisania umowy na kontynuację projektowania i budowę blisko 15-kilometrowego odcinka S7 pomiędzy Lesznowolą a Tarczynem.   

Przetarg

Spośród ofert, które wpłynęły w ramach przetargu, 29 kwietnia 2021 r. jako najkorzystniejszą wybraliśmy tę złożoną przez firmę PTU Intercor. Żaden wykonawca nie odwołał się od czynności wyboru najkorzystniejszej oferty. Przypomnijmy, że to drugie postępowanie przetargowe. 2 października 2020 r., po wykorzystaniu wszelkich dostępnych narzędzi mobilizujących wykonawcę, GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy z firmą realizującą to zadanie.

Zakres prac 

Zadaniem wykonawcy będzie kontynuacja projektowania, ewentualne uzyskanie zamiennych decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), wybudowanie trasy, wykonanie remontu blisko 17 km „starej” DK7, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz oddanie do użytku nowej drogi.

29 kilometrów trasy i trzy zadania realizacyjne

Budowa ponad 29 km drogi ekspresowej S7 Warszawa - Grójec, czyli południowej wylotówki z Warszawy, została podzielona na trzy odcinki:

- od węzła Warszawa Lotnisko do węzła Lesznowola o długości 6,6 km,

- od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ o długości 14,8 km,

- od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca w ciągu istniejącej drogi ekspresowej S7 o długości 7,9 km.

Realizowana trasa ekspresowa rozpocznie się na węźle Warszawa Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy i skończy na istniejącej obwodnicy Grójca. Będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu do węzła Lesznowola, a dalej do obwodnicy Grójca po dwa pasy ruchu. Wjazd na nową drogę będzie możliwy poprzez węzły Zamienie, Lesznowola, Antoninów, Złotokłos, Tarczyn Północ i Tarczyn Południe. Ruch lokalny będzie obsługiwany poprzez budowane drogi serwisowe. Ponadto powstaną obiekty inżynierskie, urządzenia ochrony środowiska (np. ekrany dźwiękochłonne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

TAGI:

Komentarze (5):

Skandal; 18 czerwca 2021, 08:37

Skandalem jest to, że nadal nie są prowadzone prace... tyle czasu minęło.

abc; 18 czerwca 2021, 22:08

Trzy odcinki powinny być razem oddane i już działać od roku a nadal nie wyłoniono wykonawcy jednego z nich. Szczyt nieudacznictwa

Patryk Kujawa; 19 czerwca 2021, 17:31

Niestety tak działa PIS.
Jedynie pokończyli lub realizują to co zaplanowali poprzednicy. Sami są dyletantami bez jakichkolwiek osiągnięć! No mają jedno: Przekop mierzei dla żaglówek...miał kosztować 1 miliard, a skończy się na pięciu lub siedmiu... Bez sensu. Jest jeszcze mega lotnisko w Baranowie, które znając życie nigdy nie powstanie.

tyy; 20 czerwca 2021, 07:45

Pis trochę mniej kradną niż twoi mocodawcy z po. Co z po partia bez wizji a jedynie z hasłem PiS be eletorat po to ameby ze studiami lub opłacane klakiery

Major; 21 czerwca 2021, 16:47

PISowska amatorka w pełnym wydaniu. Tak to jest jak twardogłowi zabiorą się do rządzenia. Cała trasa powinna być gotowa w tym roku. Będzie może za 2.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.